76

Odp: Usunięcie zęba

Tak masz rację-magda906,że najlepszy własny ząb, ale ósemki trzeba wyrywać.
One szybko się psują. Dam taki przykład. W TV było mówione,że
matka wzywała do 21 letniego syna pogotowie przy stanie zapalnym górnej ósemki.
Pogotowie zignorowało i potem chłopak dostał sepsy i zmarł sad

77

Odp: Usunięcie zęba

Na razie zostawiłam, to było 9 miesięcy temu. Bardzo, bardzo długo się goiło.
Implant sporo kosztuje, a mostu założyć sobie nie pozwolę, bo trzeba sąsiednie zęby opiłować. Poza tym obawiam się alergii, a z tego co się dowiedziałam, tańsze implanty na tytanie nie są z czystego tytanu (tylko kto się do tego przyzna), ale ze stopów, które zawierają składniki uczulające. Ja mam alergię na niektóre metale i musiałabym najpierw zrobić testy. Czysty tytan podobno uczula rzadko. Są jeszcze na cyrkonie. Bałabym się wydać 5 tysięcy złotych na coś, co trzeba wyrzucić bo uczula.

78

Odp: Usunięcie zęba

Ups... odbudowa kości kosztuje sporo. W moim mieście to około 3 000 zł.

79

Odp: Usunięcie zęba

W tej sytuacji lepiej chyba zrobić sobie mostek z koroną porcelanową, to koszt ok. 500 zł

80

Odp: Usunięcie zęba

Najgorsze jak człowiek zęby zaniedba.. potem zęby same lecą...

81

Odp: Usunięcie zęba

Jeszcze gorsze jest jak rodzice zaniedbają i potem człowiek wchodzi w dorosłość z ruiną w zębach, a ubytki są tak duże, że trzeba fortunę wydać. Mam wrażenie, że teraz jednak bardziej się dba o zęby, choć z drugiej strony narażone są na wszechobecne chipsy i gazowane napoje, które daje się dzieciakom i dla świętego spokoju odpuszcza się awanturowanie o mycie zębów.

82

Odp: Usunięcie zęba

U mnie  jest tak samo, i to głównie przez dentystów którzy nie oszczędzali  zęba borując w nim ,a teraz parę wypełnień  jest osadzonych na cienkich ściankach zęba i tylko patrzeć jak się to wszystko wykruszy... Wtedy to tylko implanty mnie ratują,  ale nie wiem, czy w trzonowych  to mi się opłaca je robić?

83

Odp: Usunięcie zęba

Myślę, że zawsze się opłaca, o ile ktoś ma na to kasę. Ja z kolei przez lata chodziłam do jednego dentysty i co jakiś czas robił mi przegląd, ale zdenerwowałam się kiedy nie chciał wyleczyć ubytku, o który prosiłam i do karty wpisano, że wszystko jest w tym zębie ok. Poszłam do innej dentystki i naliczyła 9 ubytków do leczenia, on trzy, a co do tego, na który zwracałam mu uwagę... on powiedział "tu nic nie ma", ona powiedział "dobrze, zrobimy".
Moim zdaniem dobry stomatolog widzi nawet to, czego jeszcze pacjent nie dostrzega, a nie udaje, że nie widzi czegoś, co pacjent bez trudu zauważa w lustrze.

84

Odp: Usunięcie zęba

Pewnie czekał, aż będzie większy ubytek i więcej na nim zarobi:)

85

Odp: Usunięcie zęba

Haha big_smile
Nie zdziwiłabym się, gdyby dentysta doszukiwał się ubytków, których nie ma i proponował zbędne zabiegi, żeby pacjenta wydoić, ale że na odwrót robił, to byłam zaskoczona aż to teraz, kiedy zwróciłaś uwagę, że chciał mieć przy mnie więcej roboty pozwalając zębom psuć się.

86

Odp: Usunięcie zęba

Mi w zeszłym roku usunięto dwie ósemki, bo wchodziły mi w policzek i zwyczajnie nie mieściły się. Samego zabiegu bałam się straszliwie, bo wiele się nasłuchałam o dłutowaniu, szwach itp. Mojemu bratu zostawiono nawet kawałek korzenia i strasznie miał z tym problemy. Poradziłam się mojej dentystki (do której chodzę od dobrych 20 lat, więc zaufana), gdzie najlepiej wykonać zabieg. Najpierw chirurg nie chciał zgodzić się na usunięcie dwóch zębów przy jednym zabiegu, ale kiedy pierwszy ząb mi najzwyczajniej w świecie przekręcił i wyjął, to samo zrobił też z drugim. Potem dzień czy dwa przykładania do buzi worka z lodem, cztery dni łykania dwóch tabletek Nurofenu dziennie i po tygodniu niemal zapomniałam o całym zabiegu. Do dziś dziękuję opatrzności, że tak się to skończyło, bo kiedy potem rozmawiałam ponownie z moją dentystką, to powiedziała, że takie proste ekstrakcje zdarzają się u około 10% pacjentów. Ja w każdym razie wszystkim tego życzę. Jedynej rzeczy, której żałuję po swojej wyprowadzce z rodzinnego miasta, to właśnie konieczność poszukania nowego dentysty, bo mam fioła na punkcie swoich zębów i latam z byle pierdołą. Kiedyś w pracy śmiali się ze mnie, że tak się trzęsę nad tymi zębami, ale żarciki się skończyły kiedy powiedziałam, że może i trochę przesadzam, ale przynajmniej mam wszystkie zęby i wszystkie zdrowe, gdzie u każdej z koleżanek były braki w uzębieniu i niejedna krępowała się szerzej uśmiechnąć. Bo prawda jest taka, że ząb to nie paznokieć, nie odrośnie, więc trzeba starać się jak najdłużej zachować je w dobrej kondycji.

87

Odp: Usunięcie zęba

Niektórzy dentyści są zdania, że ósemki powinno się jak najszybciej zlikwidować, a już tym bardziej jak zaczną się psuć. Ja mam wszystkie cztery, ale mi one nigdy nie sprawiały kłopotów. Jak zaczną... to wtedy pozostawię dentyście wolną rękę.

88

Odp: Usunięcie zęba

Mój dentysta stwierdził, że  te zęby się przydają na starość jak trzeba zamocować protezę i odradził usuwanie.

89

Odp: Usunięcie zęba

A kogo możecie mi polecić do chirurgicznego usunięcia zębów? Mojemu mężowi ząb ułamał się w tak beznadziejnym miejscu, że normalny dentysta nie może go usunąć i musi być usunięty chirurgicznie. Odpada chirurg na NFZ, bo nie możemy czekać kilku miesięcy, a do prywatnych specjalistów także są problemy z terminami.

90

Odp: Usunięcie zęba

Kilka miesięcy?! U mnie całe miasto przychodzi do jednego chirurga i czeka się tylko kilka dni. Za każdym razem, kiedy pada hasło "wyrywanie", wszyscy reagują jednym nazwiskiem - Wroński.
Z jakich okolic jesteś Mezzanine?

91

Odp: Usunięcie zęba

Niezły 'wyrywacz' musi z niego być... wink A swoją drogą średnio zajmuje to 10 minut i po kłopocie, to dziennie tych zębów może wyrwać nawet z 60... Zważywszy, że  często wypadają same, a wiele osób mimo bólu i tak nie pójdzie  na wyrywanie ze strachu,  to rzeczywiście nie może być tu kolejek smile

92

Odp: Usunięcie zęba

Miałam tylko 2 razy na chirurgi szczękowej przyjemność rwania ,ale podwójne znieczulenie zadziałało

93

Odp: Usunięcie zęba

Któregoś razu miałam usuwany przez chirurga ponieważ był nadłamany i dentystka się nie podjęła .
Dostałam jeden zastrzyk ,nie pomógł i musieli dać drugi ,to tylko czułam jak mi czyścił takie skrobanie po dziąśle ,ale już mam z głowy ten problem wink

94

Odp: Usunięcie zęba

Nie ma sensu trzymać zębów nienadających się do leczenia, bo szkodzą pozostałym.

95

Odp: Usunięcie zęba

Ja mam ząb naprawdę problematyczny, bo psuł się tak niepostrzeżenie, w środku, w ogóle nie bolał i wczoraj jak usiadłam na fotelu i dentystka zobaczyła zdjęcie rtg, to zaraz się za niego wzięła.. bolało strasznie, ale mam już z głowy i nie boję się, że np. w święta zacznie boleć. No i najważniejsze, nie będzie usuwany.

96

Odp: Usunięcie zęba

Znieczulenie jest bezpłatne ,chyba ,że chcesz dodatkowe to jakaś nie wielka to jest suma i nic nie boli .Tylko znajdź dobrego specjalistę od wyrywania

97

Odp: Usunięcie zęba

Wczoraj na cito jechałam do dentysty ,bo mi się ruszał 4 od tyłu w pionie mi się złamał,dentystka wyrwała mi go bez znieczulenia ,bo tak chciałam ,ale tylko to co się ruszało ,powiedziała mi ,że po nowym roku mi to odbuduje

98

Odp: Usunięcie zęba

Kiedyś to nikt nie patrzył żeby oszczędzić zęba, tylko rwali, a teraz nawet z części można odbudować. Ja tak straciłam pękniętą dolną szóstkę, którą dziś by można było ocalić, ale to było 10 lat temu i nic się nie dało zrobić.

99

Odp: Usunięcie zęba

Potem chyba można sobie wstawić nowego prawda? W tym celu pacjentom oferowane są implanty. Czy korzystaliście z nich?

100

Odp: Usunięcie zęba

Implaty to dosyć długa i kosztowna droga. Wydaje mi się, że najlepiej dbać o zęby, a jeśli już wypadną bo się zdaży, to zwykłą mikrówkę protezę sobie założyć, chyba że ktoś chce to implanty są najwygodniejszym wyjściem ale dopiero po długim okresie.