1

Temat: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Postanowiliśmy z partnerem, że zacznę brać tabletki anty. Nigdy nie brałam żadnych więc poszłam do lekarza który oprócz badania przepisał mi receptę i przekazał jak powinnam brać. Nie zlecił żadnych dodatkowych badań, nie przeprowadził zbyt szczegółowego wywiadu. Czy powinnam wykupić tę receptę czy udać się do innego lekarza?

2

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

ogolnie dobrze byłoby zrobic badania hormonów i na wątrobę, ale mało który lekarz je przepisuje - podobno 1 na 10

3

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Czyli lepiej poszukać lekarza, który zleci te badania? Tylko czy w ramach ubezpieczenia znajdzie się jakiś sensowny, czy lepiej od razu prywatnego gabinetu poszukać?

4

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Moja koleżanka ostatnio dostała receptę na tabletki anty, i po mimo tego, że kiedyś już zażywała te konkretne i nie miała żadnych skutków ubocznych, to ginekolog zleciła jej całą serię badań...

5

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

zrób badania przed rozpoczęciem brania pigułek i potem rób regularnie co kilka miesięcy ZAWSZE SIE O TO UPOMINAJ ja niestety nie miałam kiedyś o tym pojęcia i łykałam przez (tylko) pół roku pigułki bez badań - dopiero jak zmieniłam ginekologa, to ten zalecił mi badania .... skończyło się na rocznym leczeniu u hepatologa....  a tylko pół roku brałam pigułki hmm

6

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Po Waszych głosach doszłam do wniosku, że nie wykupie tej recepty, pójdę po prostu do innego lekarza i zdecydowanie poproszę o badania, a dopiero potem o receptę na tabletki. Mam nadzieję, że drugi lekarz będzie sensowniejszy. Oby!

7

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Ja też teraz zaczynam brać tabletki antykoncepcyjne, ale z powodu braku miesiączki. I lekarz powiedziała, że po 3 opakowaniach zrobi mi badanie wątroby, testosteronu. To mój drugi lekarz, bo poprzednia wcale nic nie mówiła...

8

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

No właśnie tak jest że lekarze przepisują tabletki anty jak by to były witaminy, a przecież można sobie cały układ hormonalny rozwalić, ja brałam długo teraz już wiem ze to nie dla mnie nie miałam po nich długo okresu, wolę już gumkę.

9

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

ja MUSZĘ robić hormony co jakiś czas, bo poza tym klasycznym działaniem tabletek muszę uregulować poziom estradiolu, który szaleje sad

10

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

mi początkowo przepisano tabletki na torbiel ale jak znikł to ja je nadal brałam, a potem pobyty w szpitalu, lekarze którzy mi wmawiali policystyczne jajniki i że nigdy nie będę miała okresu!!!! a jakoś mam i to nawet reularnie i to bez tabletek

11

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Kurde dziś trudno trafic na dobrego lekarza...a szkoda.

12

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Jedni lekarze są ok. bo dają skierowania na badania, a inni nie i buch tylko recepta i koniec.

13

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Ja bym też zmieniła lekarza w tej sytuacji, nie warto ryzykować dziewczyny...

14

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Jak lekarz widzi młodą dziewczynę to jej nie bada tylko ?na oko? zapisuje tabletki... A to błąd, bo może ona pali albo ma żylaki? Idź do kogoś kto chociaż zapyta o stan zdrowia a nie tylko nabije kieszeń firmie farmaceutycznej z którą ma układ...

15

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Ja przy tabletkach, mam regularnie robione badania na krzepliwość krwi, próby wątrobowe, usg piersi i tak dalej.. Może jednak lepiej zmienić lekarza.

16

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

To chyba zależy od wieku, inaczej lekarz patrzy ma 20-latkę a inaczej na 45-latkę, tej drugiej na pewno zleci badania na wszelki wypadek

17

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Czasem 20 latka ma więcej dolegliwości niż 40 latka, więc to stereotyp tak mysleć

18

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Lekarze niechętnie zlecają badania, chyba żebyś wyglądała na chorą to może...

19

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Tabletki nie są aż tak zabójcze, żeby zaraz badania robić... Jak się będziesz źle czuć to wtedy trzeba do lekarza...

20

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Tabletki antykoncepcyjne nie są groźne ale ginekolog przed przepisaniem ci jakiś powinien zrobić z tobą małe rozeznanie i skierować na badania. Także uważam że powinnaś pójść do innego i jeśli chciałby też cię troszkę zbyć i od razu przepisać tabletki bez badań pamiętaj że masz prawo o nie poprosić. smile

21

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Trudno zmuszać lekarza do przeprowadzenia badań. Jak jest arogancki to można tylko się poskarżyć do rzecznika praw pacjentów

22

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Mój też nie zlecił mi zrobienia jakichkolwiek badań. Jedyne to odpowiadałam na całą masę pytań. No i na końcu stwierdził, że jakbym się źle czuła to mam przyjść to zapisze mi jakieś inne.

23

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Zmień lekarza, to niedopuszczalne. Popytaj znajomych, mamę - może Ci polecą kogoś. Przecież trzeba znać stan zdrowia, wątroby zanim przepisze się hormony. Wiele kobiet macha na to ręką, a potem są problemy ze zdrowiem. Żądaj tego co ci się należy. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Kati278 (2015-05-05 17:53:18)

24

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

[quote=bojowa]Mój też nie zlecił mi zrobienia jakichkolwiek badań. Jedyne to odpowiadałam na całą masę pytań. No i na końcu stwierdził, że jakbym się źle czuła to mam przyjść to zapisze mi jakieś inne.[/quote]

A wstrzelił się chociaż z tym doborem? Serio nie zaproponował żadnych badań?

25

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

To straszne, jak lekarze lekceważąco podchodzą to przepisywania tabletek. A pacjentki mając zaufanie do lekarza, godzą się w ciemno, na to co lekarz zapisze. Musimy być bardziej świadome i umieć żądać swoich praw. To w końcu o nasze zdrowie chodzi, a lekarza można przecież zmienić:)