26

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Niestety nie raz się spotkałam z tym, że lekarz jak by miał tylko na celu odwalić wizytę...
Szczególnie na nfz... a to boli..
bo jednak człowiek idzie i im ufa, że mu pomoże

27

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

moim zdaniem powinnaś zrobić badania, ja niestety trafiłam tak jak Ty i ciągłe zmienianie antykoncepcji na ślepo bo już dwie powodują tragiczne skutki uboczne sad

28

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Sorry dziewczyny, ale chyba łatwiej zmienić lekarza niż co chwila pigułki. Mnie by było szkoda zdrowia na czyjeś eksperymenty. Dla mnie poproszenie o badania hormonalne przed przepisaniem czegokolwiek jest sprawą oczywistą.

29

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Nie chcą dawać skierowań jak by to było z ich kieszeni .

30

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Spróbuj kupić sobie Cyclotest nie będziesz musiała brać tabletki antykoncepcyjne .super urządzenie ,ale się sprawdza  polecam

31

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

[quote=a_grestowa]Sorry dziewczyny, ale chyba łatwiej zmienić lekarza niż co chwila pigułki. Mnie by było szkoda zdrowia na czyjeś eksperymenty. Dla mnie poproszenie o badania hormonalne przed przepisaniem czegokolwiek jest sprawą oczywistą.[/quote]

Zamiast tabletek można pomyśleć o plastrach hormonalnych, mają tę przewagę, że nie działają negatywnie na żołądek...

32

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

[quote=dorota04]Nie chcą dawać skierowań jak by to było z ich kieszeni .[/quote]

ale to obowiązek lekarza dać skierowani na badania jeśli nie jest pewien czy dobierze Ci tabletki dopasowane do Twojego organizmu. Mamy chyba takie czasy gdzie jest dużo różnych tabsów dla różnych kobiet - młodych, starszych a nawet dla karmiących piersią - Limetic. Ale wiadomo trzeba podejść indywidualnie do tych spraw

33

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Dorota ale tabletki nie tylko działają antykoncepcyjnie, ale pozwalają np zwalczyć pms, jak np vixpo
Anays, tylko że jak dla mnie np plastry wyglądają nieestetycznie.
Na początku ok, ale po jakimś czasie brzegi zaczynają się odklejać.

34

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Dziewczyny a są jakieś aplikacje na smartpony, typu "weź tabletkę"? Szukam czegoś sensownego.

35

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

[quote=Hagia]Dziewczyny a są jakieś aplikacje na smartpony, typu "weź tabletkę"? Szukam czegoś sensownego.[/quote]


a wiesz, że są - i to nie takie zwykłe przypomnienia w telefonie ale fajna aplikacja, która nie tylko przypomina o zażyciu tabletki ale posiada też lusterko a nazywa się - różowe lusterko

36

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Zanim zaczęłaś brać te tabletki powinien zrobić poziom hormonów ,a nie mogłaś zdecydować się na inną formę antykoncepcji

37

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Idź do innego lekarza i poproś o skierowanie na poziom hormonów i wątroby zanim te tabletki zaczniesz brać ,albo inną metodę Ci zaproponuje .

38

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Przed przepisaniem pierwszej hormonalnej antykoncepcji lekarz powinien zlecić odpowiednie badania. Bez tego ani rusz. Czytałam dużo na ten temat. Dla młodych dziewczyn, które nigdy nie brały tabletek jest sporo specyfików - np Vibin mini. Sporo dziewczyn poleca na początek właśnie takie środki, które działają delikatnie, ale skutecznie. Trzeba najpierw organizm przyzwyczaić do takiej metody. Na pewno nie warto działać na własną rękę i broń Boże kupować czegokolwiek w internecie od innych dziewczyn. I rzecz jasna żadnych lekarstw nie oddawać. Uczulam na to, bo co jakiś czas widzę takie ogłoszenia, że ktoś oddaje niedokończone tabletki. Takie opakowania należy oddawać do utylizacji do apteki. Przyjmą na pewno.

39

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

[quote=bojowa][quote=Hagia]Dziewczyny a są jakieś aplikacje na smartpony, typu "weź tabletkę"? Szukam czegoś sensownego.[/quote]


a wiesz, że są - i to nie takie zwykłe przypomnienia w telefonie ale fajna aplikacja, która nie tylko przypomina o zażyciu tabletki ale posiada też lusterko a nazywa się - różowe lusterko[/quote]


Dzięki za polecenie różowego lusterka. Narazie "zaprzyjaźniam" się z nią, ale pierwsze wrażenie spoko.

40

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Ja bym sobie zrobiła dodatkowe badania. Nie każda kobieta powinna przyjmować tabletki antykoncepcyjne ponieważ w późniejszym wieku może to powodować powstanie niektórych nowotworów takich jak rak piersi czy jajnika a nawet zakrzepica. W tym kierunku powinno się wykonać badanie genetyczne czy aby napewno nam przyjmowanie nie zaszkodzi.

41

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

To jakiś znachor , a nie lekarz na jakiej podstawie obliczył ilość twoich hormonów i wypisał Ci receptę?
Osobiście ,to ja bym zmieniła lekarza.

42

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Też bym zmieniła lekarza. Nie ma nic gorszego niż lekarz, który olewa pacjentkę. Swoją drogą to się zmieni dopiero wtedy, kiedy ludzie zaczną płacić lekarzom za czas kiedy są zdrowi i nic nie będzie im dolegać, a przestawać płacić, kiedy są chorzy. Wtedy lekarze zaczęliby rzeczywiście leczyć ludzi, a nie "zaleczać". Lekarz powinien też zwrócić uwagę czy mamy nadciśnienie, albo czy palimy, czy mamy cukrzycę, czy choroby żył, bo wtedy np trzeba unikać estrogenów, a nie każdy lekarz (o zgrozo!) o tym wie....

43

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Jak ja się ciesze, że mój lekarz jest taki dokładny. Sam wywiad zajął sporo czasu, a oprócz pełnej morfologii, cytologii robiłam markery nowotworowe i hormony. Dziewczyny każdy ginekolog przed dobraniem antykoncepcji hormonalnej powinien zlecić badania. Ja je robię regularnie i jeśli macie wątpliwości pytajcie ginekologów - nie ma głupich pytań.

44

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Jeśli chcesz brać tabletki antykoncepcyjne zrób sobie koniecznie badanie genu BRCA. Test możesz zamówić na zdrowegeny.pl wyślą ci go do domu a Ty później odeślesz. Będziesz wiedziała czy jesteś w grupie ryzyka czy też nie. Jakby nie patrzeć tabletki powodują różne problemy zdrowotne.

45

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Nikusia13 - dobry komentarz. Trzeba szczególnie ostrożnie podchodzić do tabletek, które będziemy zażywać przecież dłużej niż miesiąc. To jakby nie patrzeć ingerencja w organizm i jego gospodarkę, więc trzeba wszystko sprawdzić i maksymalnie dopasować. Dlatego tak ważne są wcześniejsze badania i dobra współpraca z lekarzem ginekologiem.

46

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Jak decydujemy się na tabletki antykoncepcyjne, to badania i to bardzo dokładne są podstawą. Konieczne też są regularne badania,  kiedy już bierzemy pigułkę. Nie zapominajmy o tym.

47

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Lekarz przed przepisaniem tabletek powinien zlecić badania, o ile dobrze pamiętam mi zlecił na hormony wątrobowe. Jeśli się ich nie zrobi to nie ma pewności czy tabletki nie zaszkodzą

48

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Zdecydowanie badania. Jeśli lekarz nie chce Ci dać badań, tylko mówi, że te są najlepsze, zmień lekarza. Promuje coś co jest dla lekarza opłacalne, a nie koniecznie dobre dla Ciebie.

49

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

też miałam różne doświadczenia z tego typu "specjalistami". Mnie zawsze bawi to jak chcą wypisywac tabletki bez badań hormonalnych. Dla mnie to podstawa. No ale wiadomo... każdy ma swoje doświadczenia. Mi nareszcie udało się trafić do bardzo fajnej ginekolog, dla której podstawą był naprawde szczegółowy wywiad. Gadałyśmy bardzo długo: wypytywała o wszystko o preferencje, o tryb życia itp. Naprawde fajna babeczka. Po takim wywiadzie zapropnowała mi wkładkę levosert na którą się ostatecznie zdecydowałam. I tutaj musze przyznać że nie spodziewałam się że w ogóle nie będę jej czula i co najlepsze: w ogole nie mysle o antykoncepcji - tak jakby temat nie istniał. Naprawde polecam zapytać swojego lekarza o takie rozwiazanie

50

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Powiem Wam, że mój pierwszy ginekolog  też nie przepisał mi żadnych badań. Kiedy moja mama się o tym dowiedziała, nie pozwoliła mi wykupić recepty tylko kazała pójść do innego lekarza. Koleżanka poleciła jej ginekologa z Łodzi : [url]http://melissamed.pl/ginekolog[/url] Jako, że nie miałam daleko to umówiłam się na wizytę i pojechałam. Ten lekarz przepisał mi całą serię badań i dopiero jak przeanalizował wyniki, to przepisał mi odpowiednie tabletki.