1

Temat: Rybki akwariowe

Jakiś czas  temu przeprowadziłam się do nowego miejsca zamieszkania i wpadłam na pomysł, żeby kupić sobie do domu jakieś zwierzątko. Niestety ze względu na mój tryb pracy (czasem nienormowane godziny) zwierzęta typu kot lub pies, którego trzeba regularnie wyprowadzać, nie wchodzą w grę. Dlatego pomyślałam o rybkach akwariowych. Mam w związku z tym dwa pytania. Po pierwsze, jakie gatunki rybek polecacie? Po drugie,  ile kosztuje taki średniej wielkości zestaw akwariowy i gdzie można go kupić? Z góry dziękuję za pomoc.

Ostatnio edytowany przez Maiilik (2015-04-16 10:20:07)

2

Odp: Rybki akwariowe

Rybki też wymagają czasu, trzeba regularnie czyścić akwarium, dawać jedzenie, inaczej szybko się zmarnują..

3

Odp: Rybki akwariowe

[quote=citigirl]Rybki też wymagają czasu, trzeba regularnie czyścić akwarium, dawać jedzenie, inaczej szybko się zmarnują..[/quote]

Tak masz rację, ale rybki nie potrzebują wyjść na spacer czy czyszczenia kuwety. Akwarium czyści się raz na dwa -trzy miesiące, w zależności jaka wielkość. Najmniej wymagające rybki, które osobiście miałam, to gupiki. Rybki małe i stadne, występują w różnych kolorach. Do tego oczywiście musisz mieć glonojada, który będzie czyścił trochę dno.

4

Odp: Rybki akwariowe

No rybek to zwierzątkiem bym nie nazwała smile jednak jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Internet, internet i jeszcze raz internet. Wszystko załatwisz szybko i tanio. Wpisz w wyszukiwarkę co jest CI potrzebne i na pewno wyskoczy jakiś dobry sklep. A koszty związane z zakupami akwarystycznymi są zależne jakie wypasione sprzęty chcesz mieć smile

5

Odp: Rybki akwariowe

[quote=hekusia]No rybek to zwierzątkiem bym nie nazwała smile [/quote]

No a co to jest rybka? Roślinka? big_smile Wiadomo, że rybki sztuczek nie nauczysz, ale to jednak żywe stworzenie. Wiem, że trzeba regularnie dbać o miejsce bytowania takich rybek akwariowych, ale nie trzeba tego robić codziennie. Właśnie o to mi chodzi, że jak się zostawi rybki na jeden dzień w akwarium to nic się im nie stanie. Oczywiści przy dosypaniu pokarmu. Wiadomo, że niezawodny sprzęt też się liczy w tym kontekście, bo jak się filtr zapcha w czasie mojej nieobecności to też może być problem.

6

Odp: Rybki akwariowe

To tylko tak się wydaje że rybki nie wymagają tak wielkiej troski i opieki jak inne zwierzęta koty czy psy, może faktycznie nie trzeba wychodzić na spacer ale jest to dość kosztowne hobby, jeżeli jesteś początkującą osobę jeżeli chodzi o akwarystykę to najlepiej poradzić się dobrze wyposażonego sklepu akwarystycznego np [url=http://www.plantica.pl/akwaria-zestawy/zestawy-akwariowe]http://www.plantica.pl/akwaria-zestawy/zestawy-akwariowe[/url] i tam poprosić o poradę w wyborze rybek akwarium i reszty sprzętu

Ostatnio edytowany przez musiks (2015-06-09 14:58:10)

7

Odp: Rybki akwariowe

W zależności od tego jak duże chcesz akwarium, ale tak ok. 200zł musisz liczyć na te podstawowe akcesoria

Im więcej bajerów tym cena rośnie. Mówię oczywiście o mało wymagających rybkach. Egzotyczne mają specjalne wymogi

8

Odp: Rybki akwariowe

Fajne są takie ceramiczne  urozmaicenia do akwarium , gdzie rybki mogą się schować, mój brat ma np. but, wieżyczkę, dzbanuszek i bardzo chętnie tam wchodzą:

9

Odp: Rybki akwariowe

Dla  domatorów rybki są idealne... Nie trzeba ich wyprowadzać na spacer...