101

Odp: nasze ulubione herbaty:)

[quote=Iwona-bloguje]Kupiłam sobie herbatę Teekanne "Winter Time" i muszę powiedzieć, że jest przepyszna <3 Połączenie owoców z aromatem cynamonu i herbatników <3[/quote]
Mi bardzo smakują mieszanki zimowe, herbaciane grzańce i tym podobne. Taki ciekawy smak i aromat kojarzący się ze świętami i śnieżnymi zaspami, można odpłynąć...

102

Odp: nasze ulubione herbaty:)

A mnie kompot z suszonych owoców - zrobiłam zapas przed świętami i jeszcze mam:)

103

Odp: nasze ulubione herbaty:)

Ja ten kompot z suszu tak lubię średnio.

104

Odp: nasze ulubione herbaty:)

U mnie ostatnio króluje biedronkowa mięta z jabłkiem smile

105

Odp: nasze ulubione herbaty:)

Ja również uwielbiam Liptona, zarówno czarną jak i wszystkie zielone (z miętą, jaśminem, cytrusami itd.), ale chyba nic nie pobije liściastych, naturalnych herbat, najlepiej zielonej z dodatkiem suszu owocowego smile

106

Odp: nasze ulubione herbaty:)

ja za to przy takiej pogodzie to obowiązkowo na słodko.. ostatnio odkryłam syrop z owoców czarnego bzu Nasze Domowe:D
od teraz żadna herbata nie obejdzie się bez niego do tego tylko kawałeczek mojego ukochanego serniczka i moge już nic nie robic.... smile

107

Odp: nasze ulubione herbaty:)

Ja najbardziej lubię "banalną", czarną herbatę

108

Odp: nasze ulubione herbaty:)

za czarnymi herbatami nie przepadam- i jeśli czarna to tylko Dilmah imbirowa, cynamonowa lub inna o wyrazistym smaku.
Za to uwiebiam wszystkie zielone, białe i czerwone, jaśminowe- tutaj nie mam jakiś specjalnych wymagań- oprócz tego, że muszą być liściaste ,a nie w torebkach.

109

Odp: nasze ulubione herbaty:)

Lubię herbatę malinową ; )ona mnie bardzo dobrze rozgrzewa i jak wracam z pracy czy też ze spaceru to od razu ją sobie robię by mnie odpowiednio zagrzała : ) nie zawsze jest facet w domu jak ja przychodzę bo jest na treningu to nie ma mnie kto ogrzać to wtedy muszę się zdać sama na siebie i po prostu piję herbatkę malinowa.

110

Odp: nasze ulubione herbaty:)

Herbata to mój ulubiony napój, dawniej głównie czarne, zwłaszcza Earl Grey, obecnie jestem na diecie i dominują u mnie herbatki ziołowe i zielona. Robię sobie takie miksy i piję zarówno na ciepło jak i na zimno np. Herbata zielona zaparzona w dzbanku z miętową (lub latem ze świeżą miętą) - super orzeźwia, albo mięta z ulubioną herbatą owocową. Polecam spróbować!

111

Odp: nasze ulubione herbaty:)

Tak taak earl grey są bardzo dobre : ) mi też bardzo jakoś tak smakują z tego powodu, że po prostu są one takie inne jak wszystkie i są dodatkowo bardzo mocne przecież : ) u mnie jeszcze dodatkowo to po prostu w domu często nawet chyba za często gości taka herbatka jaka jest właśnie ta zielona ; ) chyba już tak z przyzwyczajenia.

112

Odp: nasze ulubione herbaty:)

Zdecydowanie kiedy robi się cieplej mięta też pomału wraca u mnie do łask. smile

113

Odp: nasze ulubione herbaty:)

Lubię taką klasyczną herbatkę z cytryną :)innych żadnych nie lubię a już w szczególności drażnią mnie takie herbaty jakimi są te owocowe z sagi..Naprawdę nie wiem co one mają wspólnego z tym, że są owocowe :> ? Jak myślicie co one z tym mają związane chyba i wyłącznie to, że z nazwy tam jest podane 'Herbata owocowa'

114

Odp: nasze ulubione herbaty:)

Z badań wynika, że Polacy są w ścisłej czołówce pod względem ilości wypijanej rocznie herbaty. W Europie więcej od nas kupują jej tylko Rosjanie. Szacuje się, że na jednego mieszkańca naszego kraju przypada ponad kilogram herbaty rocznie. Napój ten występuje w wielu odmianach i może być wzbogacony licznymi ziołami i owocami. Jaki rodzaj herbaty jest najlepszy?

Rumiankowa
Rumianek jest najszerzej stosowaną i najlepiej udokumentowaną medycznie rośliną na świecie. Wśród wielu jego zastosowań znajduje się działanie uspokajające. Można go używać w stanach niepokoju, pobudzenia, histerii, nocnych koszmarów i bezsenności. Herbata rumiankowa lub sam rumianek pomoże także w uregulowaniu pracy żołądka i jelit. Napój działa rozkurczająco i przeciwzapalnie – płukanie nim jamy ustnej pomaga w leczeniu zapalenia dziąseł i infekcji gardła.

115

Odp: nasze ulubione herbaty:)

Ostatnio odkryłam yerba mate, najlepsza jest z miodem...

116

Odp: nasze ulubione herbaty:)

ja najbardziej lubię białą herbatę










[url]http://intensedebate.com/people/amelitus[/url]

117

Odp: nasze ulubione herbaty:)

Witajcie. Ja również uwielbiam zieloną herbatę, byle nie cytrynową. Taka zwykła zielona liściasta jest najlepsza. A poza tym w zimowe wieczory popijam zwykła czarną z miodem. Od czasu do czasu kupuję opakowanie czerwonej herbaty, ze względu na jej oczyszczające działanie.

118

Odp: nasze ulubione herbaty:)

Na zimowe wieczory dla mnie jest najlepsze grzane wino z przyprawami. Z herbat lubię czarną z cytryną (chyba niezbyt oryginalnie:), ale za to uwielbiam kawę i jej poświęcam najwięcej uwagi. Tzn. jej wybieraniu, bo przyrządzam ją szybko w ekspresie automatycznym:), a kupuję w internecie, najczęściej tutaj: [url]https://www.przyjacielekawy.pl/[/url]

119

Odp: nasze ulubione herbaty:)

Grzane wino mniami nie ma nic lepszego od grzanego wina to fakt!:) Ja też tak robię na zimowe czy jesienne wieczorki. Z herbat uwielbiam zielona i biała morwę ostatnim zaczęłam pić czarną herbate jest droga to prawdę ale smak ma niesamowity polecam spróbować.

120

Odp: nasze ulubione herbaty:)

Może i grzane wino jest dobre ale tu się toczy dyskusja chyba bardziej o herbacie smile ja najbardziej lubię herbatę czarną. Ona od razu mnie stawia na nogi i ona od razu powoduję to, że jakoś mi lepiej dzień mija i jestem taka nowo narodzona. To jest mój sposób na udany poranek.

121

Odp: nasze ulubione herbaty:)

Nie pijam kawy za to uwielbiam herbatę. Moją ulubioną jest liściasta rosyjska (nazwy nie napiszę, bo na opakowaniu jest po rosyjsku, a nie władam tym językiem), o przywiezienie której błagam brata, kiedy tylko wybiera się w tamte strony. Nie spotkałam takiej w żadnym polskim sklepie, czy herbaciarni. Wystarcza pół łyżeczki na 3L dzbanek i zaparza się taka mocna, że czasem jeszcze do filiżanki dolewam wody. Sama w sobie jest pyszna, ale ja lubię dodać do niej odrobinę malinowego soku, który przełamuje naturalną goryczkę tej herbaty, a dodatkowo dzięki niemu nabiera niesamowitego, rubinowego koloru. Jeśli nie mam akurat tej herbaty, to z przyjemnością sięgam też po inne gatunki (ale tylko czarną). Z herbat torebkowych najbardziej pasuje mi Lipton i Ahmad Tea. Z tej ostatniej dostałam niedawno w prezencie jabłkową. Pierwszy raz się z nią spotkałam, ale okazała się godna uwagi. Z owocowych jednak pierwsze miejsce zajmują u mnie wszelkie herbaty malinowe (najlepiej z dodatkiem prawdziwych malin, a nie aromatyzowane). Na mojej czarnej liście jest natomiast herbata Saga. Może przesadzam, ale dla mnie to jakiś herbaciany odpad. Jakby ktoś pozamiatał resztki i popakował do torebek. Wypić można, ale raczej z pragnienia, a nie dla przyjemności.

122

Odp: nasze ulubione herbaty:)

Herbatę Earl Grey najlepiej zalewać wrzątkiem podczas drugiego etapu wrzenia czy wtedy kiedy konsystencja wody jest całkowicie biała ze względu na tysiące drobnych pęcherzyków powietrza. Jest to niezmiernie ważne, gdyż zalanie czarnej herbaty zwykłym wrzątkiem osłabia jej aromat i właściwości.

123

Odp: nasze ulubione herbaty:)

Oo nie wiedziałam o tym że tak się powinno parzyć herbatę czarną nie wiem jakoś parzyłam normalnie tak jak pisali na opakowaniu a nie tak jak ty teraz mówisz. Musze to koniecznie spróbować pewnie dużą różnice odczuje?. Lubie również zieloną herbatę bardzo mi smakuję i jest zdrowa smile

124

Odp: nasze ulubione herbaty:)

Zielona z opuncją i jak trochę przestygnie dodaję trochę miodu smile

125

Odp: nasze ulubione herbaty:)

Raibos czerwoną moja ulubiona smile