1

Temat: Suchy nos

Hej, mam ostatnio dziwny problem, a mianowicie od kiedy przeniosłam się ze wsi do miasta to mocno dokucza mi sucha śluzówka nosa, ogólnie zmęczenie, nie che mi się nic robić itp. Czytałam gdzie w sieci ze to może przez suche powietrze w mieszkaniu i polecają kupić nawilżacz. Planuje to zrobić tylko mam pytanie czy ktoś miał podobny problem, kupił nawilżacz i problem zniknął?
Ewentualnie może ktoś polecić nawilżacz które rekomenduje?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi

2

Odp: Suchy nos

można kupić takie zawieszane na kaloryferze, albo nawet wieszać mokre ręczniki na nich i też będą nawilżać

3

Odp: Suchy nos

JAsne ze najlepiej taki zawieszany, ale jak jest lato to one sie wtedy marnie sprawdzaja. Wtedy lepiej taki elektryczny, ale sama nie wiem jaki model i firma bo nie bardzo się na tym znam. Mojej znajomej lekarz zalecił przy takich problemach kupienie sobie akwarium minimum 25l i to miała pomóc z nawilzaniem powietrza.

4

Odp: Suchy nos

Ale to tylko taki suchy nos, czy masz może jeszcze uczucie zatkanego nosa? Bo właśnie sobie czytam taką stronę o alergiach [url]http://www.odetchnijspokojnie.pl/pylkowica/[/url] i takie uczucie zatkanego nosa może właśnie być objawem kataru siennego. Może warto poczytać o czymś takim?

5

Odp: Suchy nos

Dziewczyny, nadużywanie  sprayu na katar powoduje trwałe wysuszenie śluzówki nosa! Lepiej  pocierpieć i używać chusteczek, bo inaczej można się załatwić na całe życie!

6

Odp: Suchy nos

To jest możliwe, że masz jakąś alergię. Zwłaszcza teraz - kiedy raczej jesteśmy po sezonie grzewczym.
Nawilżacz powietrza natomiast nie zaszkodzi.

7

Odp: Suchy nos

Dokładnie. Suche powietrze doskwiera raczej zimą, kiedy siedzimy w przegrzanych pomieszczeniach. Wówczas nawliżacz rzeczywiście się przyda.
Ja natomiast pomyślałabym właśnie o alergii. Zwróć uwagę na to, kiedy najbardziej ci to doskwiera. Być może masz uczulenie na kusz albo sierść. Przejrzyj sobie co apteki mają na takie dolegliwości. Widziałam, że na przykład cefarm24.pl ma spory wybór. Być może masz w domu jakieś alergeny, które powodują u ciebie takie dolegliwości i warto byłoby je wyeliminować. A jeśli to niemożliwe, dobrze mieć jakiś lek antyhistaminowy pod ręką.

8

Odp: Suchy nos

proponuję wybrać się do alergologa

Ostatnio edytowany przez karolinas33 (2016-12-15 20:53:42)

9

Odp: Suchy nos

Czasem to wynika ze zbyt częstego stosowania sprayów na katar...

10

Odp: Suchy nos

coś takiego miałam przy tym jak jeździłam jak się przeprowadziłam do większego miasta do pracy i faktycznie musiałam zainwestować w nawilżacz. samo mieszkanie miałam od razu przy lesie, więc nie tak tragicznie, ale jedna praca w zakorkowanym mieście hmm

11

Odp: Suchy nos

Takie rzeczy się często dzieją przy alergii, wysychanie śluzówki, brak sił. To  też mogą być objawy ogólnie zanieczyszczenia powietrza, smogu itp.

12

Odp: Suchy nos

Ja mam nawilżacz powietrza w domu i częściowo problem już się zmniejszył

13

Odp: Suchy nos

Może być alergia albo suche powietrze. Woda morska nie zaszkodzi, ja używam regularnie.

14

Odp: Suchy nos

Czasem to nieodwracalne wysuszenie od kropli do nosa, więc nie warto z tym przesadzać

15

Odp: Suchy nos

Można też smarować wnętrze nosa olejkiem  - np. arganowym

16

Odp: Suchy nos

Nawilżacze powietrza u mnie rozwiązały problem - polecam ten prosty sposób bez biegania do apteki:)

17

Odp: Suchy nos

Jak ktoś wyżej wspomniał, winne mogą okazać się krople do nosa. Nie można ich nadużywać. Na opakowaniu lub w ulotce na pewno jest napisane, że nie wolno stosować dłużej niż x dni.