51

Odp: Egzotyczne zwierzęta w domach?

Mam papugę i żółwia więc to nic nadzwyczajnego - egzotyczne zwierzę w domu...

52

Odp: Egzotyczne zwierzęta w domach?

Ja osobiście uważam, że zwierzęta typu węże, pająki (egzotyczne niebezpieczne) nie powinno się trzymać. Tym badziej jestem przeciwna, jeśli w domu jest małe dziecko

53

Odp: Egzotyczne zwierzęta w domach?

Jak już ktoś się decyduje na takie egzotyczne zwierzęta, to musi się nimi odpowiednio zajmować, a jak się znudzą to jest problem
______________

Ostatnio edytowany przez Melcia (2013-08-29 09:43:39)

54

Odp: Egzotyczne zwierzęta w domach?

Małe egzotyki to rozumiem, ale jak ktoś kupuje sobie egzotycznego węża czy kajmana, którego wyrwano z naturalnego środowiska i który jest zwyczajnie niebezpieczny, to takich rzeczy już absolutnie nie pochwalam.

55

Odp: Egzotyczne zwierzęta w domach?

Ja się brzydzę takich węży, nie da sie ich głskać:(

56

Odp: Egzotyczne zwierzęta w domach?

Moim zdaniem nie powinno się trzymać w domu zwierząt niebezpiecznych, bo wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe

57

Odp: Egzotyczne zwierzęta w domach?

[quote=milky]Ja się brzydzę takich węży, nie da sie ich głskać:([/quote]

Fu, okropne i nieludzkie:)

58

Odp: Egzotyczne zwierzęta w domach?

a co sądzicie o trzymaniu pająków w domu?

59

Odp: Egzotyczne zwierzęta w domach?

Niebezpieczne gady nie powinny być wcale trzymane.

60

Odp: Egzotyczne zwierzęta w domach?

U mnie w mieszkaniu trzymany był żółw. Nie pamiętam już nazwy gatunkowej, ale miał w terrarium taki płaski pojemnik z wodą bo lubił w niej siedzieć. Niestety kiedyś zabraliśmy go ze sobą na działkę i przez kilka chwil nieuwagi uciekł (wiem jak to brzmi big_smile) albo coś go zabrało (może kot)

61

Odp: Egzotyczne zwierzęta w domach?

Akceptuję małą egoztykę typu papugi czy jakiś mały kameleon albo gekon, ale już jadowite węże i pająki to jak dla mnie stanowcza przesada.

62

Odp: Egzotyczne zwierzęta w domach?

Od jakiegoś czasu marzy nam się [url=http://sprzedajemy.pl/temat/%C5%BC%C3%B3%C5%82w+stepowy]żółw stepowy[/url]. Myślę, że to bardzo fajny i przyjemny zwierzak, a także ciekawa alternatywa dla chomików czy świnek morskich.

63

Odp: Egzotyczne zwierzęta w domach?

Taki zolw to ładnie.. Ja bym się jednak nie odważyła bo uważam, że to nie można mieć u siebie takich zwierząt takich tropikalnych. Po prostu lepiej mieć inne zwierzątka. Trzeba mieć chyba takie bardziej normalne. Jednak jak kto tam woli bo co do zwierzaków to każdy ma jakieś inne swoje podejście.

64

Odp: Egzotyczne zwierzęta w domach?

Jak ktoś ma do tego rękę i pasjonuje się jakimś konkretnym gatunkiem to dlaczego nie. Mimo wszystko uważam, że tego typu zwierzątek nie należy kupować dzieciom, gdyż opieka nad takimi zwierzętami wymaga trochę wiedzy oraz cierpliwości, w innym razie można im zaszkodzić.

65

Odp: Egzotyczne zwierzęta w domach?

znamy paru ludzi którzy mają zwierzęta egzotyczne ale podejście do tego mają profesjonalne nie amatorskie i cenią sobie bezpieczeństwo wszystko mają zgłoszone do urzędu gminy po lekarzach w razie gdyby coś poszło nie tak. Wszystko zależy od naszego podejścia.

66

Odp: Egzotyczne zwierzęta w domach?

Moim zdaniem miejscem takich zwierząt jest zoo. W domu powinno się trzymać tylko te, które są dostosowane do klimatu.

67

Odp: Egzotyczne zwierzęta w domach?

Nie wiem co powiedzieć czy zwierzęta egzotyczne powinne być trzymane u nas w polsce jestem bardzo ciekawy czy ktoś chciałby aby jego sąsiad trzymał ptasznika albo anakondę - chyba że ktoś nie lubi sąsiadów - i nie lubi gości to na pewno jest to jakiś sposób na ograniczenia w odwiedzinach

68

Odp: Egzotyczne zwierzęta w domach?

egzotyczne zwierzaczki moim zdaniem oprócz zółwi powinny być trzymane albo w zoo albo w miejscu swojego stałego zamieszkania. no ja wiem że mimo wszystko są fajne te zwierzaczki i sam bym je hodowała ale chyba nie wszystkie straszydła są dobre do trzymania big_smile

69

Odp: Egzotyczne zwierzęta w domach?

Największa głupota jaka może być pomyślcie sobie co wy byście czuli przez całe życie w jednym pokoju, w którym nie zawsze było by czysto czy by czegoś brakowało? Fajnie jeśli już korzystać to macie takie miejsca jak Zoo Safari chociażby - [url]http://zoosafari.com.pl/[/url] macie wiele egzotycznych zwierzaków w jednym miejscu, do tego zwierzaki mają lepsze warunki moim zdaniem lepsze rozwiązanie niż dom, wyobrażacie sobie tygrysa w domu?

70

Odp: Egzotyczne zwierzęta w domach?

Tygrys odpada , to raczej bardzo skrajny przykład. Są  za to zwierzaki , które już od lat są zżyte z ludźmi i już nawet specjalnie nie występują w dzikiej formie. Jeżeli się ma domek z ogródkiem to polecam kupić sobie stadko bardziej egzotycznych kur, osobiście mam andaluzyjskie uzyskują niespotykane niebieskie upierzenie, a każde pióro ma czarną obwódkę, przez co przypominają nieco łuskę. Będą się prezentowały lepiej niż papugi , są łatwiejsze w hodowli no i dają świeże jaja. smile

71

Odp: Egzotyczne zwierzęta w domach?

Osobiscie troche bym miala obawy trzymac egzotyczne zwierze w domu z dziecmi. Chwila nieuwagi i moze dojsc do tragedii. Poza tym takie zwierzeta nie sa latwe w pielegnacji, opiece. Nie kazdy lekarz weterynarii zajmuje sie leczeniem takich zwierzat, wiec trzeba miec to na uwadze, decydujac sie na nowego domownika wink

72

Odp: Egzotyczne zwierzęta w domach?

Jestem przeciw, one powinny żyć w swoim kraju na wolności, a nie męczyć się w klatce...

73

Odp: Egzotyczne zwierzęta w domach?

Ale w niewoli żyją dłużej i nie muszą walczyć o byt oraz z drapieżnikami...