51

Odp: Usunięcie zęba

Na stan zębów nie wpływa tylko higiena, ale też inne czynniki, np. skłonności genetyczne, przyjmowane leki czy choroby, które przechodzimy więc rada nie do końca trafiona, ale dzięki! I wiedz, że zmieniam regularnie szczoteczki i używam dobrej pasty, chociaż nie tej, którą polecasz wink

Krysieńka, dzięki za polecenie! Byłam już na pierwszej wizycie i wiem co i jak, zdecydowałam się wstępnie na implant. Droga impreza, ale efekt najbardziej zbliżony do oryginału, że tak powiem wink

52

Odp: Usunięcie zęba

Jak macie możliwość, to rwijcie zęby ultradźwiękowo. Ja miałam w ten sposób rwane dwie ósemki - miło, szybko, przyjemnie. Kilka szwów i po krzyku.

53

Odp: Usunięcie zęba

A na czym dokładnie to polega?

54

Odp: Usunięcie zęba

ooo to ciekawe. ultradźwiękowo czyli bezboleśnie? ja miałam ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego w swojej klinice, ale nie wiedziałam że też zęby można. a czy w ciężkich przypadkach (np przy skomplikowanie zakorzenionych ósemkach) też da siuę usunąć ultradżwiękowo?

55

Odp: Usunięcie zęba

Krysieńka, Twój zabieg był całkowicie bezbolesny w trakcie trwania? Czy po nim odczuwałaś ból?

56

Odp: Usunięcie zęba

w dormedzie kamien usunieto mi bezbolesnie, bolu takze nie odczuwałam po. ale czasami nawet i najlepszy fachowiec nie pomoze i nawet taki (prosty) zabieg może się okazac klopotliwy, to wszystko zalezy od indywidualnych predyspozycji pacjenta. nie mniej jednak dobry lekarz zrobi tak, by bolało jak najmniej wink

57

Odp: Usunięcie zęba

to czy boli zależy w dużej mierze od umiejętności lekarza. Wiadomo, że czasem musi zaboleć, ale mamy różne możliwości znieczulenia więc dobry lekarz powinien umieć dobrać odpowiedni dla nas sposób. Ja wcześniej trafiałam na różnych stomatologów, na tych mniej kompetentnych też... Teraz byłam kilka razy w Dormedzie i tam muszę powiedzieć, że już w samym podejściu lekarzy widać różnicę. Oby więcej takich miejsc!

58

Odp: Usunięcie zęba

Zgadzam się.
[quote=majka56]to czy boli zależy w dużej mierze od umiejętności lekarza. Wiadomo, że czasem musi zaboleć, ale mamy różne możliwości znieczulenia więc dobry lekarz powinien umieć dobrać odpowiedni dla nas sposób. Ja wcześniej trafiałam na różnych stomatologów, na tych mniej kompetentnych też... Teraz byłam kilka razy w Dormedzie i tam muszę powiedzieć, że już w samym podejściu lekarzy widać różnicę. Oby więcej takich miejsc![/quote]

59

Odp: Usunięcie zęba

Ostatnio miałam okazję być w Dormedzie i obejrzeć ich nowy sprzęt do wykonywania koron i pantomograf. naprawdę robi wrażenie smile

60

Odp: Usunięcie zęba

Sprzęt jest ważny, ale czy specjaliści tam są równie imponujący umiejętnościami?

61

Odp: Usunięcie zęba

Błędy zdarzają sie wszędzie, ale na higienę to zawsze zwracam uwagę w gabinecie dentysty

62

Odp: Usunięcie zęba

Sprzęt po prostu znacznie ułatwia i przyspiesza ich pracę, co jest dobre i dla lekarza i dla pacjenta! JA chodzę już kilka lat do Dormedu i z czystym sercem polecam.

63

Odp: Usunięcie zęba

Zgadzam się, liczy się zarówno sprzęt, jak i załoga. Jeśli chodzi o higienę, to jest to dla mnie podstawa, z resztą chyba jest to standard, nie spotkałam się na szczęście nigdy z brakiem higieny w gabinecie stomatologicznym,  nie wyobrażam sobie tam takiej sytuacji! jeśli spotykacie się z niezbyt czystymi gabinetami, to proponuję szukać czystego, na prawdę nie musicei się na to godzić!

64

Odp: Usunięcie zęba

Majka to miałaś fart:) Jak kiedyś pracowałam w UK to tam jedna babka leczyła zęby bez rękawiczek - myślałam, że padnę jak się tak do mnie zabrała i po prostu wyszłam z gabinetu - higiena w gabinecie dent. to wg mnie podstawa. A co do usuwania zębów - to zawsze patrzę czy dentysta ma wpisane np. na stronie że jest chirurgiem dentystycznym (oni rwą najlepiej) , a jak zdarza mi sie być na wyjeździe to też ogladam ściany czy na dyplomach wisi coś o chirurgii - bo nie czarujmy się, ale nie każdy stomatolog robi to tak samo dobrze:)

65

Odp: Usunięcie zęba

ja chodzę do dentysty który nawet nie ma strony www, tak jest uznany że nie musi się reklamować, ludzie sami przychodzą

66

Odp: Usunięcie zęba

Nie każdy dentysta musi mieć stronę internetową, fajnie, jeśli ma, ale , jeśli jest naprawdę dobry, to i tak ludzie sobie go polecają. Ja chodzę do  dentysty,  który przez długi czas nie miał strony internetowej, a każdy z moich znajomych do niego chodził. Teraz ma, ale to i tak nic nie zmienia ;-)

67

Odp: Usunięcie zęba

Wolę jak dentysta ma odpowiednie umiejętności, wtedy reklamy nie potrzebuje...

68

Odp: Usunięcie zęba

O zęby trzeba dbać, chodź jest wiele czynników, które również wpływają na stan uzębienia. Znam wiele kobiet, które miały bardzo duże problemy z zębami po ciąży. Stomatologów jest wiele, ale nie każdy ma kwalifikacje, aby np. chirurgicznie usunąć zęba.

69

Odp: Usunięcie zęba

Różnie to bywa. Nieraz jest tak, ze jak znieczulenie juz przejdzie to ból jest nie do wytrzymania, innym razem czujesz się jakby w ogóle sie nic nie stało. Chyba nie ma na to reguły. Mimo wszystko, nie wyrywałabym zęba nie mając na wszelki wypadek przed sobą spokojnego, wolnego dnia. Nigdy nie wiadomo...

70

Odp: Usunięcie zęba

Ja miałam usuwane chirurgicznie ósemki, ale to dlatego, że nie mieściły mi się i trzeba było wykonać zabieg. Także żadnej dziury nie trzeba było łatać, jedynie zszywać dziąsła, bo wszystkie ósemki miałam tak samo usuwane. Nie życzę nikomu, ale czasem siła wyższa.

71

Odp: Usunięcie zęba

W moim mieście jest chirurg, który zyskał sławę, chwałę, popularność wink na wyrywaniu zębów. Mimo rzeszy dentystów, każdy pacjent lub znajomy jego pacjenta zgodnie odpowie, że do usuwania tylko dr W.
Sympatyczna gadułka z niego, zagaduje pacjentów na tak absorbujące tematy, że człowiek wgl nie myśli o tym, co on w tych zębach robi. Doświadczenie ma wieloletnie, a oprócz nazwiska na listach stomatologów w internetowych wyszukiwarkach lekarzy, żadnej innej reklamy nie ma.

72

Odp: Usunięcie zęba

Jak się psuje ósemka, to lepiej jak najszybciej wyrwać.
U mnie w rodzinie ktoś odwlekał, potem miał wielką kulę z ropą i szczękościsk.
Musiał leżeć w szpitalu i czekać, aż rozgonią antybiotykami ropę i minie szczękościsk.
Potem miał zabieg pod narkozą, więc nic nie czuł.
Potem powoli wrócił się do zdrowia smile

73

Odp: Usunięcie zęba

Mąż zawsze bierze znieczuleni i mówi że nic nie boli. Co do tego co wybrać, to już najlepiej dentysta doradzi, bo to zależy w jakim stanie masz zęba. Choć mi się wydaje, że co własny ząb to własny.

74

Odp: Usunięcie zęba

Mi pękł ząb... miałam w nim amalgamat i po prostu go rozsadziło. Do tej pory tylko czytałam o takich przypadkach. Pękło wypełnienie (może było niewłaściwie założone, bo robiła to stażystka, nie wiem) i wraz z nim pękł ząb w taki sposób, że jeden korzeń oddzielił się od drugiego i trzeba było usunąć wszystko sad Górna piątka. Niektórzy mówią na amalgamat "bomba w zębach".

75

Odp: Usunięcie zęba

O kurcze to bardzo ci współczuję nic przyjemnego coś takiego. Powiedz mi czy uzupełniałaś swoje uzębienie później jakimś zębem czy zostawiłaś tak jak masz?. Ja pamiętam jak wycinali mi dolne 8 to była dla mnie masakra;/ przez tydzień nie mogłam jeść miałam tak spuchniętą buzię.