1

Temat: Żywienie psa

Czy są jakieś rzeczy oprócz cebuli i czekolady, których absolutnie nie wolno dawać psom do jedzenia?

Pies mojej koleżanki jadł taką karmę, która wygląda hm... jak salceson czy coś w tym stylu. Chorował na pęcherz. Weterynarz stwierdził, że ta karma szkodzi psu (jadł TYLKO taką). Przecież to niemożliwe, żeby pies zachorował na pęcherz od jedzenia, prawda?

2

Odp: Żywienie psa

Nie wiem czy to niemożliwe, nie znam się ale skoro weterynarz tak powiedział to całkiem możliwe. Mój pies je wszystko, dosłownie, i jest zdrowy jak rydz! Od czasu do czasu kupuje mu jakies przekaski dla psów typu kosci czy ciasteczka i dostaje je np po 1 dziennie. Wiem, ze psy powinny jesc jedzenie dla psow, szczegolnie dbaja o to hodowcy rasowych psow. Z drugiej strony jednak jakis czas temu pies mojego przyjaciela zdechł niespodziewanie i co sie okazalo? miał wykonczona watrobe jak dlugoletni alkoholik! Weterynarz powiedzial nam wtedy, ze te wszystkie jedzenia, karmy itp sa jak fast foody dla czlowieka i pies nie powinien tego ciagle jesc.

3

Odp: Żywienie psa

O jejku sad Straszne.
Mój je różnie: karmę dla psów, kanapki lubi, kotleta dostaje kiedy są na obiad. Mam teraz straszne wyrzuty sumienia, bo nieraz dawałam mu konserwy, takie dla ludzi, a przecież to czysta chemia sad

4

Odp: Żywienie psa

Prawdą jest,że nasze jedzenie nie jest przystosowane do systemu trawiennego psa.Dotyczy to szczególnie przypraw ( np sól ), wielu polepszaczy smaku itd. Nie ma zresztą powodu aby takie jedzenie mu podawać.Nasz rynek jest przebogaty w najróżniejsze , dostosowane wlaściwie do każdej kieszeni karmy.Są one nie tylko wlaściwe dla systemu trawiennego ale również do wieku, wielkości czy stanu zdrowia psa.Dotyczy to zarówno karm suchych jak i mokrych
np: [url]http://sklep.zoolandia.pl/psy,karmy,bytowe,67.html[/url] . Są one niewątpliwie zdrowsze, gdyż wlaściwie zbilansowane, oszczędzają nasz czas na przygotowanie i nasze pieniądze ,niewydane na drogie wizyty u Veta. Pomyślmy o tym dając kolejnego niezjedzonego przez nas kotleta.

5

Odp: Żywienie psa

Kurczę, fakt, w mielonych jest przecież cebula, mało bo mało, a przecież to raczej niewskazane z tego co wiem. Człowiek nie zawsze się nad tym zastanawia, bo dla nas mięso to mięso, a kiedy piesek prosi ślipkami o plasterek wędliny, to chcąc dobrze robimy mu krzywdę sad Nie bedę mu dawala już tych rzeczy.

6

Odp: Żywienie psa

Na tej stronie fajnie wypisali czego psy nie powinny jeść! POLECAM smile

[url]http://www.telekarma.pl/n66/czego.psy.nie.powinny.jesc.htm[/url]

7

Odp: Żywienie psa

Fajne rady.

8

Odp: Żywienie psa

Przydatne - z większością absolutnie się zgadzam.
o, mój pies np ryżu nie trawi, za to chętnie podjada kaszę zmieszaną z mięsem

9

Odp: Żywienie psa

a jakie mięso dajesz? podroby czy nie?

10

Odp: Żywienie psa

Mnie ostatnio weterynarz polecił stronę otozoo.pl na której sam zamawia jedzenie dla swojego psa i kota. Na razie czekam na przesyłkę, więc dam znać jak mój pupil przyjął zamówione produkty wink

Ostatnio edytowany przez illiada (2014-03-18 11:21:24)

11

Odp: Żywienie psa

a weterynarze to nie biorą jedzenia dla psów z hurtowni?
Wydawało mi się, że mają upusty itd i nie musza w necie zamawiać, choc nie wiem sama już teraz.

12

Odp: Żywienie psa

Prawda jest taka że najprościej by było kupować tylko suchą karmę i to w zoologicznych albo u weta ale nie w zwykłym spożywczaku...
Czego zwierzę nie może. masy różnych rzeczy..
ale... czasem człowiek nie ma serca mu odmówić...

13

Odp: Żywienie psa

W spożywczaku to chyba nie mają karm:)

14

Odp: Żywienie psa

Zależy jakim, w większości supermarketów jest to norma.
Nawet nie wiem czy w tym spożywczym na mojej ulicy nie ma, więc wszystko zależy od sklepu wink

15

Odp: Żywienie psa

boziu, karma z supermarketu to przecież 99% woda

16

Odp: Żywienie psa

Ja karmie cały czas pedigree i jest ok.

17

Odp: Żywienie psa

A mój pies zjada coś z obiadu, i trochę karmy, ma urozmaicenie:)

18

Odp: Żywienie psa

a wiesz że pies nie powinien jeść tego co człowiek, choć by ze względu na przyprawy jakie się dodaje do jedzenia

19

Odp: Żywienie psa

Proszę - [url]http://copino.pl/[/url] Tam masz na głównej taki pokarm z jagnięciną, naszemu pieskowi to odpowiada. Niby częściej psy jedzą suche, ale nasz nie chciał. Pewnie zależy od zwierzaka. No i pokarm powinien mieć przecież zapewniony pokarm wartościowy, pod własne potrzeby, a nie byle co.

20

Odp: Żywienie psa

Słyszałam o tym, że naprawdę jest wiele rzeczy, których nie mogą jeść psy, bo strasznie im szkodzą (np. czekolada). Najlepiej karmić swojego psa odpowiednią karmą, wtedy nie ma strachu, że coś mu się stanie. Ja jestem na tyle wygodnicka, że karmę zamawiam w sklepie internetowym [url]http://netfutter.pl[/url] . Wychodzi tam stosunkowo tanio, bo za dwie paczki po 14kg płacę coś koło 370zł, a starcza to naprawdę na bardzo długo. Ponadto sama karma jest naprawdę dobra jakościowo - ma skład dostosowany do rasy mojego psa.
Kiedyś kupowałam mokrą karmę, ale była ona trochę dla mnie problematyczna. Jak okazało się, że mój Franky nie ma problemu z suchą karmą, to od razu się na nią przestawiliśmy smile
Krótko pisząc - skoro mój pies jest zadowolony, to i ja jestem zadowolona big_smile

21

Odp: Żywienie psa

To naprawdę tanio ; )jeśli chodzi o mnie to mi już rośnie trochę taki większy labrador i jakoś teraz muszę mu kupować trochę więcej jedzenia..Jeśli chodzi o mnie to po prostu sprawa się tak przedstawia, że ja kupuję w takim markecie jak Aldik akurat taką karmę Alnatura i jest super

22

Odp: Żywienie psa

Faktycznie karma powinna być dopasowana zarówno do wieku psa, jak i do jego stanu zdrowia (może mieć problemy z nerkami albo sercem). Oprócz tego należy unikać podawania psu niektórych produktów, w tym np. wspominanej wcześniej czekolady, a także niektórych gatunków orzechów.

23

Odp: Żywienie psa

Trzeba wszystko bardzo mocno dopasować : ) bo jeśli się tego nie zrobi to zdecydowanie jest bardzo kiepsko i niestety wręcz, że tak powiedzieć kulawo nic się dobrego nie dzieję przecież : ) jeśli chodzi o mnie to sprawa się tak nakreśla, że ja miałam psa ale niestety już nie mam bo wpadł niestety pechowo pod samochód..

24

Odp: Żywienie psa

Pies tak samo jak człowiek nie może jeść śmieci, bo będzie chorował. Wpływ na zdrowie jaki ma jedzenie jest oczywisty. Takie gotowe karmy to śmieci, które pozostają po produkcji żywności dla ludzi plus konserwanty. Lepiej kup psu w rzeźni mięso, tez takie odpady i sama ugotuj.

25

Odp: Żywienie psa

Tak prawda trzeba uważać co się daje do jedzenia swojemu pieskowi bo przecież on też musi jeść zdrowo i pełne takie wartości odżywcze dobre. Tak jak w przypadku człowieka, pies również jest tym co je..Bo jeśli mu się poda jakieś takie słabe jedzenie, śmieciowe to piesek może chorować. O niego trzeba dbać w takim stopniu nawet jak o swoje własne dziecko.