1

Temat: Kołdry zimowe - to się opłaca?

Czy opłaca się kupowac kołdry zimowe?
Czy lepiej 1 uniwersalna kołdra całoroczna i za przeproszeniem "mieć to z głowy"?
Wymieniam stare kołdry, bo juz się do niczego nie nadają i tak dumam.

2

Odp: Kołdry zimowe - to się opłaca?

Ja mam całoroczną, dla wygody bo gdzie bym miała trzymać nieużywaną akurat kołdrę? Tylko by się w niej mole lęgły...

3

Odp: Kołdry zimowe - to się opłaca?

No to faktycznie jest problem jak się ma w domu mało miejsca - a wiadomo, że ludzie mieszkają na 30-35 metrach dla przykładu, więc i tak już pomieszczenie w takim mieszkaniu podstawowych rzeczy graniczy z organizacyjnym cudem, a 2 pościele to konieczność posiadania co najmniej skrzyni na pościel - a takie to tylko w większych chatach.
Pewnie, że chciałabym mieć 2 osobne pościele, bo to i świeżość inna, i komfort, ale jak na razie zadowalam się w zupełności 1 całoroczną - z lepszych, ale nie maxa drogich i spokojnie można cały rok spać.
No ale jak mieszkanie duże, to można sobie na wypas posiadania kołder na zmianę pozwolić, czemu nie.

4

Odp: Kołdry zimowe - to się opłaca?

Ja mam też całoroczną, ale zimno mi teraz pod nią smile

5

Odp: Kołdry zimowe - to się opłaca?

Ja mam taką spinaną (cienką+średnią grubość). W zależności od pory roku to ją spinam bądź rozpinam. moim zdaniem to idealne rozwiązanie.

6

Odp: Kołdry zimowe - to się opłaca?

Nam tata kupił kołdrę zimową na święta i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni także moim zdaniem warto smile Obecnie szukam do niej jakiejś fajnej pościeli  i narzuty na łózko. Postanowiłam odmienić trochę sypialnię a co może ją bardziej ożywić jak nie nowa pościel oraz oryginalne dodatki.

7

Odp: Kołdry zimowe - to się opłaca?

Kołdra całoroczna jest najlepsza, to dwie spinane napami - można używać cienką na lato, grubszą na wiosnę i jesień, a obie w zimę:)

8

Odp: Kołdry zimowe - to się opłaca?

My z Kolegą Małżonkiem również korzystamy z 2 spinanych na zimę kołder. Tyle, że zawsze jest nam tak gorąco, że nawet zimą śpimy pod jedną częścią. Dodam też, że niebagatelne znaczenie ma pościel a najlepiej śpi nam się pod  naturalną pościelą z bawełny.

9

Odp: Kołdry zimowe - to się opłaca?

Na zimniejsze dni na pewno się sprawdza, ale obecnie to pod zimową kołdrą można się spocić, bo zimy to u nas są krótkie...

10

Odp: Kołdry zimowe - to się opłaca?

Ja mam podwójną spinaną kołdrę i polecam, zawsze można odpiąć jedną część i ma się kołdrę letnią:)

11

Odp: Kołdry zimowe - to się opłaca?

U mnie zimowa kołdra przydaje się przez cały rok, bo nie rozkręcam ogrzewania, a latem też nie jest za gorąco bo są północne okna w mieszkaniu.

12

Odp: Kołdry zimowe - to się opłaca?

Mi zimą pod letnią kołdrą jest zimno tak że kupuję  niedługo grubszą kołdrę. ..