1

Temat: firany czy rolety?

ostatnio coraz bardziej popularne stają się tylko rolety w oknie, albo też zupełnie nic. A Wy co wolicie tradycyjnie firanka czy też sama roleta?

2

Odp: firany czy rolety?

U mnie sprawdzają się rolety, bo są łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż firanki:)

3

Odp: firany czy rolety?

Firanki to się raz dwa pierze smile

4

Odp: firany czy rolety?

Firany są bardziej stylowe, ale rolety chyba bardziej praktyczne smile

5

Odp: firany czy rolety?

W sypialni czy pokoju dziecka są ok, ale salon traci na klimacie jak nie ma firan i zasłon

6

Odp: firany czy rolety?

Zgadzam się. W salonie powinny być i firany i zasłony. Ostatnio modne jest fantazyjne upinanie firan na karniszu- bardzo mi się to podoba. Nawet zastanawiam się, czy nie kupić rodzicom takiej złotej firanki.
I jakoś fajnie jej nie poupinać. Moi rodzice mają super salon z kominkiem, więc wyglądałoby to rewelacyjnie big_smile

7

Odp: firany czy rolety?

A to nie srebrna?

8

Odp: firany czy rolety?

Same rolety będą wyglądały łyso.
Nie lepiej byłoby do tego wziąć właśnie jakieś fajne zasłonki skoro firany ci nie odpowiadają?

9

Odp: firany czy rolety?

Moje ulubione rolety to dzień/noc. Są naprawdę super. Bardzo praktyczne rozwiązanie. W firankach zbiera się tylko kurz.

10

Odp: firany czy rolety?

Ja lubię firany ale nie takie tradycyjne jakie są w 80% polskich domów ale takie tiulowe, które wyglądają jak mgiełka i oczywiście obowiązkowo do samej ziemi, coś ala zasłony. Dobrze jest też się zawsze zainspirować tym co jest w internecie.

11

Odp: firany czy rolety?

[quote=adus]Moje ulubione rolety to dzień/noc. Są naprawdę super. Bardzo praktyczne rozwiązanie. W firankach zbiera się tylko kurz.[/quote]

A gdzie takie można kupić?

12

Odp: firany czy rolety?

W sklepach z wyposażeniem wnętrz zobacz.

13

Odp: firany czy rolety?

Ostatnio sama zastanawiam się nad remontem sypialni i znalazłam stronę internetową pewnego sklepu z Warszawy właśnie z tymi roletami dzień/noc. . Wydaje mi się, że jest z czego wybierać, a czy któraś z Was już kupowała w tym sklepie? Jakieś opinie?

14

Odp: firany czy rolety?

Polecam rolety, firany jak dla mnie są mniej praktyczne, rolety wygodniejsze w utrzymaniu i wyglądają bardziej nowocześnie. Są przecież i wzory różne, i kolory, stopień przejrzystości... Do wyboru smile.

15

Odp: firany czy rolety?

Mnie bardzo drażniła konieczność ciągłego prania i późniejszego prasowania firan, dlatego wszystkie wymieniłam  na plisy okienne  Bardzo ładnie wyglądają w oknie i szybko można je wyczyścić w razie potrzeby. Zdecydowanie lepiej się sprawdzają niż firany.

16

Odp: firany czy rolety?

Ja mam żaluzje drewniane - trudniej sie czysci niz rolety ale wygladaja ekstra.

17

Odp: firany czy rolety?

Ja mam u siebie i firany i rolety. Jedyne z czego zrezygnowałam to zasłony.

18

Odp: firany czy rolety?

Aj też u siebie zamontowałam właśnie takie  i muszę przyznać, że to bardzo wygodne rozwiązanie. Chociaż firanki też zostawiłam w niektórych miejscach:)

19

Odp: firany czy rolety?

Ja zdecydowałam się na plisy. Mam bardzo nowoczesne pomieszczenie tak więc nie wyobrażałam sobie w nim firanek.Z drugiej strony rolety wydały mi sie takie.. oklepane. Widziałam u koleżanki bardzo fajne rozwiązanie . Były to właśnie plisy i to zastosowałam u siebie.

W sklepie można zamówić sobie również darmowe próbki.Wszystko prezentuje się naprawdę fajnie, rozwiązanie nie było takie drogie a moim zdaniem wygląda ładniej oraz oryginalniej od rolet.

O roletach zewnętrznych słyszałam ale są niestety drogie.Nie mogłabym sobie na nie pozwolić.

20

Odp: firany czy rolety?

Mnie bardziej sie podobaja firany ale raczej już bez zasłonek. Najlepiej jak są duże okna i wtedy firany tez długie do samej podłogi-tak właśnie mam w salonie. Jesli chodzi o zakup to ja najczęściej kupuję firany gotowe i nie bawię sie w jakiś marszczenia czy naszywanie taśmy, kupuje takie abym sie tez nie musiała męczyc przy praniu ich czy zakładaniu. W życiu trzeba sobie ułatwiać a nie utrudniać bo przecież każda z nas wie ile obowiązków mamy każdego dnia:)

Ostatnio edytowany przez wolwko (2015-07-16 14:34:46)

21

Odp: firany czy rolety?

Tak gdzie w domu są koty długie firany odpadają, coś o tym wiem smile

22

Odp: firany czy rolety?

Też mam plisy smile Jak dla mnie to genialne rozwiązanie bo można zasuwać je w obie strony- od góry i od dołu. Można więc zasłonić dolną połowę okna tak aby nikt nie zaglądał nam do domu a jednocześnie pozwolić aby światło wpadało przez górną część okna. w Łodzi bo maja największy wybór tkanin i sprawdzoną jakość wykonania. Poniżej zdjęcie gdyby ktoś nie wiedział jak wyglądają plisy smile
[img]https://debastor.com/images/phocagallery/nowe/plisy/thumbs/phoca_thumb_l_3.jpg[/img]

23

Odp: firany czy rolety?

Też uważam że firany będą lepsze zawsze można wyprać a także są piękną dekoracją domu:)

24

Odp: firany czy rolety?

Ja mam i rolety i firanki i zasłony smile

25

Odp: firany czy rolety?

Ja mam u siebie również i firanki i rolety i jestem zdania,że jest to najlepsze połączenie. Na początku miałam same rolety ale w końcu i tak kupiłam sobie firany bo całe mieszkanie było bardzo smutne oraz nieprzyjazne. Wybrałam romantyczny, jasny model , konkretnie te na zdjęciu poniżej. Zastanawiałam się czy zamawiać do nich zasłony ale ostatecznie stanęło na samych firanach.