1

Temat: Atopowe zapalenie skóry AZS

Moja córka co prawda nie ma AZS, ale silne skórne reakcje alergiczne. Suche zaczerwienione odczyny, które bardzo ją swędzą. Jeżeli któraś z was ma dziecko z tym problemem to piszcie, co Wam pomaga.

2

Odp: Atopowe zapalenie skóry AZS

Prawda jest taka, ze różnym osobom co innego pomaga, więc nie trzeba patrzeć na markę że znana, tylko iść do lekarza i słuchać co on zaleci... mojej ciotce pomagała tylko zagraniczna maść konopna Cutishelp, ale zanim się o tym przekonała to przetestowała chyba wszystko i im droższe tym na nią gorzej działało..

3

Odp: Atopowe zapalenie skóry AZS

W naszym przypadku gdybyśmy ślepo słuchały lekarza, do dziś pewnie bym nie potrzebnie smarowała dziecko sterydami i innymi specyfikami na receptę. Oprócz tego wydawała masę kasy na wizyty, po których wychodziłam z kolejną receptą na magiczne mazidła, które wcale nie okazywały się lepsze niż poprzednie. W pewnym momencie miałam tego tyle, że musiałam wygospodarować oddzielną półkę. Szczerze powiedziawszy należałam do tego sortu ludzi, który wierzył, że preparat z apteki, polecone przez lekarza jest dobry i bezpieczny. Ale może to i dobrze bo dzięki temu jestem zdecydowanie bardziej świadomym konsumentem. Nauczyłam się (przynajmniej w dużej części), co oznaczają te wszystkie tajemnicze nazwy i skróty w składzie kosmetyku. I za głowę się łapię, że w kosmetyki do skóry wrażliwej, polecane dzieciom z AZS wkomponowywane są składniki, uczulające, podrażniające, wysuszające itd.

4

Odp: Atopowe zapalenie skóry AZS

No ale wiesz nie trzeba być atopikiem, jeśli ktoś ma mega wysuszoną skórę i sobie nie radzi to też może spokojnie stosować i na pewno pomoże.

5

Odp: Atopowe zapalenie skóry AZS

Moja siostra stosuje krochmal i jej pomaga

6

Odp: Atopowe zapalenie skóry AZS

Ja mam bardzo suchą skórę i zwykłe balsamy mi nie wystarczają, ale to chyba nie AZS jeszcze

7

Odp: Atopowe zapalenie skóry AZS

No ja smarowałam takie mega wysuszone punkty, nawet mi się strupy robiły, swędziały, odpadały i następne, a teraz mam tylko lekkie odbarwienia. Moja córka jak wyjdzie na dwór na zimniejsze powietrze to zaraz policzki czerwone, piekące a potem szorstkie i wysuszone to też sobie z tym radzi, lekarze mówią, że to jakaś skaza, ale co konkretnie to nie wiadomo.

8

Odp: Atopowe zapalenie skóry AZS

magaTA na zimne powietrze to małą smaruj raczej jakimś natłuszczającym kremem. Np. balsam jest mocno nawilżający. W składzie ma wodę termalną, więc na zimno nie będzie najlepszy. A robiliście testy alergiczne?

9

Odp: Atopowe zapalenie skóry AZS

Nie robiliśmy, jeszcze za mała jest, podobno testy wychodzą dobrze dopiero jak dziecko skończy 5 lat a ona ma 3 latka. W zeszłym roku zimą pojawiły się zmiany skórne u córki i już chyba nigdy nie przestanę. Chociaż jestem ciekawa co tak na prawdę mojej córce dolega.

10

Odp: Atopowe zapalenie skóry AZS

magaTA, u nas metodą prób i błedów trwały poszukiwania, zanim młody dorósł do testów i pewnie do dzisiaj byśmy szukali, bo wszyscy sugerowali alergię pokarmową, a tu zonk wink alergia wziewna, pyłki i roztocza, ale reaguje skórnie. Najgorzej jest właśnie wiosną, jak pylą brzoza i olcha

11

Odp: Atopowe zapalenie skóry AZS

Moja przyjaciółka ma małą z alergią i szukam dla niej porad w necie. Podpowiecie coś bliżej? Nie jestem w temacie a chcę pomóc.

12

Odp: Atopowe zapalenie skóry AZS

W aptece trzeba szukać dermokosmetyków do pielęgnacji skóry z AZS.

13

Odp: Atopowe zapalenie skóry AZS

magaTa moja siostra chce doczekać 3.5 roku  u synka, może już wtedy wyjdzie powód uczulenia. Masz rację jednak że bardziej rzetelne wyniki wyjdą przy 5 letnim dziecku.

14

Odp: Atopowe zapalenie skóry AZS

Warto poczytać o atopii zanim się podejmie kurację.

15

Odp: Atopowe zapalenie skóry AZS

Teraz kosmetyki są przerózne, do skóry bardzo suchej, atopowej,.

16

Odp: Atopowe zapalenie skóry AZS

A może są jakieś zioła co na to pomagają? Rumianek np?

17

Odp: Atopowe zapalenie skóry AZS

Podobno w każdym wieku można nabawić się AZS...

18

Odp: Atopowe zapalenie skóry AZS

Niestety ale z AZS się nie wyrasta, to choroba na całe życie

19

Odp: Atopowe zapalenie skóry AZS

Znam kilka osób które mają problem z AZS sad

20

Odp: Atopowe zapalenie skóry AZS

ja mam też ten problem i bez kremów z apteki ani rusz...

21

Odp: Atopowe zapalenie skóry AZS

Warto też spróbować sody, bo łagodzi podrażnienia

Ostatnio edytowany przez a_grestowa (2015-04-08 22:12:50)

22

Odp: Atopowe zapalenie skóry AZS

Można zapytać dermatologa, co poleca.

23

Odp: Atopowe zapalenie skóry AZS

Zdecydowanie! u nas najlepiej działają kąpiele z krochmalem do kąpieli oraz pianką - to prawdziwy ratunek dla umęczonej, podraznionej skóry mojej córeczki...Dzięki tym emolientom swedząca skóra i zaczerwienienia, które szczegolnie doswieraja nocą naprawde się uspokoiły i obie mozemy spać spokojnie

24

Odp: Atopowe zapalenie skóry AZS

Można próbować też używać krochmalu do mycia

25

Odp: Atopowe zapalenie skóry AZS

Unikajcie kosmetyków zapachowych, one uczulają najbardziej...