1

Temat: Bakterie streptococcus agalactiae

Chciałabym uzyskać rzetelne informacje  na temat bakterii streptococcus agalactiae. Wykryto ją u mnie, wywołuje ona silne pieczenie okolic intymnych. Wszelki maści stosowane zewnętrznie nasilają problem dlatego ich nie stosuję. Zbawienny jest jedynie rumianek. Trwa to od listopada ubiegłego roku, z czym po przyjmowaniu jednego antybiotyku(leki przepisane zanim został wykonany antybiogram) problem zmniejszył się ok stycznia. Kiedyś piekło niemal non stop,obecnie potrafię nie odczuwać pieczenie nawet przez 2-3 tygodnie,jednak próbuje ono powracać (stosowałam Furaginę jak tylko zaczęłam odczuwać dyskomfort i pomogło),pieczenie nasila się po zjedzeniu czekolady oraz ostrzejszych przypraw -fast food nawet raz na jakiś czas nie wchodzi w grę. Odkąd się zorientowałam,że tak to działa unikam tych produktów jak ognia, ale przecież nie mogę całe życie unikać czekolady!  Niestety badanie wraz z antybiogramem zostało wykonane dopiero w lutym (dlatego tak późno,że kilku lekarzy u których byłam na to nie wpadło!) i dopiero teraz wiem z czym walczę. W sieci nie znalazłam zbyt wiele sprawdzonych informacji,jeśli już są ,to o tym jak ta bakteria działa na kobiety w ciąży (ja w ciąży nie byłam i nie jestem). Oczywiście wybieram się do lekarza po stosowny antybiotyk,ale podobno równie ważne jest budowanie odporności...Witaminy, tabletki żurawinowe i Lacibios Femina wystarczą? Wie ktoś może jak się tego pozbyć? Najbardziej zależy mi na wypowiedzi osób,którym to się udało. Już naczytałam się opinii w stylu "tego nie da się wyleczyć" ;/. A prawda jest taka,że wielu się to udało, bądź bakteria nie wywołuje u nich żadnych objawów.

2

Odp: Bakterie streptococcus agalactiae

Pierwsze o tym słyszę, znalazłam jednak informację, że bakteria jest wrażliwa na antybiotyki z grupy penicylin. Brałaś coś takiego?

3

Odp: Bakterie streptococcus agalactiae

Brałam moksyfloksacynę  ok miesiąc temu, w antybiogramie ,który zrobiłam teraz wyszło właśnie,że bakteria u mnie wrażliwa jest na penicylinę i jeszcze 2 inne antybiotyki. Jutro idę do lekarza,żeby  ( może w końcu łaskawie mnie przyjmie!- przynajmniej mam nadzieję...) wypisał mi receptę na odpowiedni antybiotyk.

Ostatnio edytowany przez PurpleRibbon (2015-02-26 20:27:14)

4

Odp: Bakterie streptococcus agalactiae

A co ze skutkami ubocznymi antybiotyków? One zabijają nie tylko jeden rodzaj bakterii, ale też te pożyteczne, bez których nie ma trawienia...

5

Odp: Bakterie streptococcus agalactiae

Dlatego trzeba brać probiotyki i uzupełniać dietę o kiszonki w czasie antybiotykoterapii...

6

Odp: Bakterie streptococcus agalactiae

Ja unikam antybiotyków gdy tylko jest możliwe inne leczenie