1

Temat: Vibin mini jako pierwsze tabletki

Koleżanka poszła do gina po swoje pierwsze pigułki.
Dostała vibin mini. Brała któraś ? Macie jakieś opinie.

2

Odp: Vibin mini jako pierwsze tabletki

Znam, są dobre bo nie mają poważnych skutków ubocznych, na początek chyba najlepsze

3

Odp: Vibin mini jako pierwsze tabletki

Ja biorę yasminelle , ma podobny sklad

4

Odp: Vibin mini jako pierwsze tabletki

Vibin mini są ok ! Rzeczywiście sugerowane są jako pierwsza antykoncepcja. Pewnie mniej inwazyjne są.
Wg mnie koleżanka może być spokojna. Tylko niech co jakiś czas robi badania hormonalne, w sensie sugeruje lekarzowi zlecenie ich.

5

Odp: Vibin mini jako pierwsze tabletki

Przyleciała dziś trochę przestraszona więc wolałam dopytać. Znalazłam pozytywne opinie o vibinie i zwątpiłam czy to to samo
Ale to ją trochę jutro uspokoję wink

6

Odp: Vibin mini jako pierwsze tabletki

Ja nie wiem czemu się wszyscy upierają, że jako pierwsza tabletka, ogólnie tak, jest łagodniejsza z mniejszą zawartością hormonów, ale ogólnie przecież spokojnie można ją brać cały czas jeśli nam pasuje, nie ma żadnych skutków ubocznych.

7

Odp: Vibin mini jako pierwsze tabletki

Pierwsza w sensie, że często jest zapisywana kiedy idziesz po nią po raz pierwszy np. w młodym wieku. Jasne, że można przy niej pozostać na dłużej, jeśli nam pasuje.

8

Odp: Vibin mini jako pierwsze tabletki

A używała któraś z Was ?
Rosie Ty je używałaś ?
Pierwszy cykl i kumpela póki co czuje się ok wink

9

Odp: Vibin mini jako pierwsze tabletki

Vibin mini z tego co wiem jest kierowany do młodych pacjentek, ja miałam już swoją pierwszą antykoncepcję. Zazwyczaj organizm przystosowuje się chwilę czasu do tabletek, ale dobrze że już początek rokuje dobrze.

10

Odp: Vibin mini jako pierwsze tabletki

Moja przyjaciółka też dostała te tabletki jako pierwsze i była z nich  zadowolona. Ogólnie najważniejsze jest dobre samopoczucie i to, żeby lekarz zrobił badania i przydzielając nam tabletni tymi badaniami się kierował. Rozumiem, że ta Twoja koleżanka miała robione badania?

11

Odp: Vibin mini jako pierwsze tabletki

[quote=Diabela]A używała któraś z Was ?[/quote]

Brałam je przez jakiś czas i byłam zadowolona. Potem miałam przerwę w braniu pigułek, ale z perspektywy czasu te konkretne oceniam pozytywnie. Nie miałam żadnych silniejszych skutków ubocznych przy początkach, potem nie miałam ich wcale, czułam się dobrze.

12

Odp: Vibin mini jako pierwsze tabletki

Vibin mini jest w systemie 21+7?

13

Odp: Vibin mini jako pierwsze tabletki

Też biorę Vibin ale nie mini smile bo to zdecydowanie nie moje pierwsze tabletki. Generalnie wcześniej miałam yasminelle co podobno jest tym samym według składu co Vibin, choć w ulotce ma więcej wypisanych skutków ubocznych. Najlepsze według mnie są Yasmin i o nie poproszę następnym razem.

A jeśli poza właściwym zabezpieczaniem interesuje Cię temat nowinek technologicznych to musisz odwiedzić bloga [url]http://kabelek.bloog.pl/[/url], który jest fenomenalny!

Ostatnio edytowany przez sara.lapa (2015-06-16 20:15:55)

14

Odp: Vibin mini jako pierwsze tabletki

[quote=Cleopatra]Vibin mini jest w systemie 21+7?[/quote]

Dokładnie tak - 21 hormonów i 7 dni placebo. smile

15

Odp: Vibin mini jako pierwsze tabletki

Kojarzycie jaka jest roznica miedzy tymi tabletkami a vibinem ?

16

Odp: Vibin mini jako pierwsze tabletki

[quote=sara.lapa]Też biorę Vibin ale nie mini smile bo to zdecydowanie nie moje pierwsze tabletki. Generalnie wcześniej miałam yasminelle co podobno jest tym samym według składu co Vibin, choć w ulotce ma więcej wypisanych skutków ubocznych. Najlepsze według mnie są Yasmin i o nie poproszę następnym razem.[/quote]
Skutków ubocznych nie należy lekceważyć. Chwilowo może Ci się wydawać lepsze, ale warto zwrócić uwagę na to po których czujesz się lepiej.
Potrzeba ogólnie około 2-3 miesięcy by stwierdzić które tabletki dla Ciebie są najlepsze

Tusia, vibin ma większą dawkę hormonów.

17

Odp: Vibin mini jako pierwsze tabletki

Dokładnie, tabletki antykoncepcyjne to sporo zmian dla organizmu, dlatego potrzebuje czasu żeby się przyzwyczaić i na początku może być trochę inaczej, ale to wszystko mija jak już organizm załapie o co chodzi, a na Vibinie jest na prawdę dobrze.

18

Odp: Vibin mini jako pierwsze tabletki

[quote=Diabela]

Tusia, vibin ma większą dawkę hormonów.[/quote]
Dzięki za odpowiedź. Słyszałam o obydwu ale człowiek interesuje się tym co zam bierze, choć vibin dużo  mojego koleżeństwa łyka.

19

Odp: Vibin mini jako pierwsze tabletki

Różnią się naprawdę minimalnie. Vibin to popularna teraz pigułka jak z dziewczynami rozmawiam.

20

Odp: Vibin mini jako pierwsze tabletki

Nadal jestem zdania, żeby jednak zanim samemu juz się wysądzi co jest nam potrzebne to skonsultować to z lekarzem na podstawie badań. Ale podoba mi się, że nasze społeczeństwo i kobiety coraz bardziej interesują się tym co jest dla nich najlepsze. Potrafią już chociaż określać swoje potrzeby i otwarcie o nich rozmawiać. To w kwestiach antykoncepcji bardzo duży krok do przodu.

21

Odp: Vibin mini jako pierwsze tabletki

Jedno szczęście, że są teraz takie czasy, że można wybierać spośród różnych tabletek antykoncepcyjnych i kobiety są na tyle świadome, że już potrafią same zapytać ginekologa o jakieś konkretne tabsy a nie wciska się pierwsze z brzegu bo tak. wielu rzeczy można się na forach dowiedzieć, jak ja byłam pierwszy raz u ginekologa to nie przyszło mi do głowy żeby sama coś sugerować, a teraz nie mam z tym kłopotu, czytam, pytam i szukam co dla mnie najlepsze, komfort w sprawach intymnych, dobrze dopasowane tabletki antykoncepcyjne to dla mnie na prawdę ważna sprawa.

22

Odp: Vibin mini jako pierwsze tabletki

Brałam - byłam nieszczęsliwa po nich. Bolały mnie piersi i sutki, a także jajniki. Strasznie źle się czułam. Dostałam je jako zamiennik Naraya. Co ciekawe po Naraya absolutnie nic mi nie jest, a te mają ten sam skład i proszę... To każdy musi sobie sam sprawdzić, co i jak smile

23

Odp: Vibin mini jako pierwsze tabletki

Ja brałam te tabletki, chyba coś około pół roku. Niestety nie czułam się po nich dobrze. Przede wszystkim ból głowy i częste zmiany nastrojów, które były nie do wytrzymania. Poza tym przytyłam 3 kg, ale nie wiem czy to akurat ma związek z tabletkami. Ale wiadomo na każdego tabletki działają inaczej, więc trzeba poszukać odpowiednich dla siebie.

24

Odp: Vibin mini jako pierwsze tabletki

Minęlo w sumie 5 miesięcy od ka kumpela łyka vibin mini i nie ma skutków ubocznych, na szczęście.
Co do Waszych, może macie je po prostu źle dobrane ?
może trzeba by było zrobić badania hormonalne a dopiero wtedy dobierać pigułki

25

Odp: Vibin mini jako pierwsze tabletki

Może akurat nie dla każdego opcja mniejszej liczby hormonów jak w vibin mini nie jest dobra i warto by podejśc np do vibinu.