1

Temat: Badanie holterem EKG

Czeka mnie w nieodległej przyszłości badanie holterem EKG. Pytanie czy trzeba się do tego badania jakoś przygotować, na co należy uważać? Czy ten holter to jakieś duże urządzenie? Będzie go słychać? Czy można będzie rozmawiać przez telefon komórkowy?

2

Odp: Badanie holterem EKG

Ogólnie w szpitalach nie można korzystać z telefonów przy urządzeniach medycznych żeby nie zakłócić ich pracy, więc na czas badania lepiej go wyłączyć:)

3

Odp: Badanie holterem EKG

[quote=Caroline]Ogólnie w szpitalach nie można korzystać z telefonów przy urządzeniach medycznych żeby nie zakłócić ich pracy, więc na czas badania lepiej go wyłączyć:)[/quote]


Ale przecież w większości przypadków badanie przeprowadzane jest w domu. Tzn jedziesz na założenie holtera EKG - wracasz na 24 godziny do domu. Na drugi dzień jedziesz na zdjęcie. Z tego co mi wiadomo, to można rozmawiać przez telefon w pobliżu holterów EKG.
Jeżeli chodzi o samo badanie to nie jest to nic strasznego. Trzeba uważać jedynie aby czujniki nie odpadły. Taki holter to nie jest duże urządzenie, pod względem wymiarów i wyglądu przypomina paczkę papierosów. To prawdopodobnie będzie taki holter jak tutaj na zdjęciu: [url]https://kredos.pl/holtery-ekg/holter-ekg-aspel-aspekt-812-specyfikacja[/url]

4

Odp: Badanie holterem EKG

Holter tak wygląda.
[img]//szymonswdn.blox.pl/resource/holter.jpg[/img]
Dotychczas nie oceniano wpływu korzystania
z telefonu komórkowego na jakość rejestracji 24-godzinnego EKG.
Podczas badania nie można kąpać się , bo odkleją się elektrody.
Poza tym prowadzimy normalne życie za wyjątkiem forsownych ćwiczeń,
i podnoszenia ciężarów. Nie można tylko leżeć, bo nie będzie prawidłowego odczytu.
Przygotowanie do badania Holter EKG:
Ze względu na konieczność założenia elektrod oraz aparatu rejestrującego pracę serca, na badanie należy zgłosić się w luźnym ubraniu;
    W dniu badania należy przyjąć wszystkie leki stosowane w terapii chorób przewlekłych, np. nadciśnienia, choroby wieńcowej, astmy oskrzelowej, cukrzycy;
W celu odtłuszczenia skóry, przed badaniem należy dokładnie umyć się (prysznic, kąpiel) Ze względu na konieczność przyklejenia elektrod do badania należy zgolić owłosienie na klatce piersiowej.

5

Odp: Badanie holterem EKG

[quote=Caroline]Ogólnie w szpitalach nie można korzystać z telefonów przy urządzeniach medycznych żeby nie zakłócić ich pracy, więc na czas badania lepiej go wyłączyć:)[/quote]


Zależy jakie urządzenia medyczne masz na myśli. W przypadku [url=http://www.medikland.portabilo.pl/aparaty_ekg.php]aparatów ekg [/url] czy usg nie ma żadnego problemu z używaniem telefonu. Bez wątpienia natomiast nie zobaczysz telefonu w pracowni rezonansu czy tomografii komputerowej.

6

Odp: Badanie holterem EKG

Myślę ,że można przez telefon rozmawiać ,to nic strasznego

7

Odp: Badanie holterem EKG

Wiadomo ,że nie powinno się długo rozmawiać przez telefon ,ale krótko tylko 2 zdania powiedzieć to owszem.
Musisz mieć luźne ubranie ,żeby kabelki nie były przyciśnięte

8

Odp: Badanie holterem EKG

Podczas badania aparatem holterowskim należy się zachowywać jak najbardziej naturalnie i wykonywać te czynności, które wykonujemy na co dzień. Takie urządzenie do pomiaru ciśnienia [url]https://kredos.pl/holtery-cisnienia/holter-cisnienia-aspel-holcard-cr07-specyfikacja[/url]  bada ciśnienie pacjenta w cyklu całodobowym.

9

Odp: Badanie holterem EKG

Teściowa była nie dawno w szpitalu i mieli jej założyć holtera ,ale powiedzieli, że nie mają funduszy ,ale na początku roku?To skandal .

10

Odp: Badanie holterem EKG

Zgadza się, dlatego trzeba szukać we własnym zakresie kliniki gdzie pacjentem zajmą się jak należy. Ja swoją babcię wysłałam na badanie serca do doświadczonego [url=http://serce.bytom.pl/lekarze/]kardiologa Hanny Kuropatnickiej Bytom[/url], gdzie zrobili jej nie tylko badanie holterem, ale również serię innych potrzebnych badań. I co najlepsze, zapłaciliśmy tylko za wizytę a za badania już nie. Czym prędzej wyślij tam swoją teściową, zrobią jej wszystkie badania jakich potrzebuje.

11

Odp: Badanie holterem EKG

Wiele szpitali oszczędza na sprzęcie - jak się zepsuje to nic nowego nie mają, a w końcu pieniądze na doposażenie szpitali dostają. Nikt nie mówi, że trzeba od razu kupować aparat do ekg z wyższej półki - można kupić coś takiego - aparat EKG ASPEL AsCard TOPAZ - [url]https://kredos.pl/aparat-ekg-aspel-ascard-topaz-specyfikacja[/url] - który ma świetne parametry i jest w rozsądnej cenie.

12

Odp: Badanie holterem EKG

Przeglądnęłam ofertę firmy Kredos i faktycznie na tle innych wypada bardzo pozytywnie, ceny są konkurencyjne, więc jeżeli ktoś planuje zakup holtera ekg do swojej placówki, to jak najbardziej warto przeglądnąć różne warianty na stronie [url]https://kredos.pl/holtery-ekg[/url]. Warto też się skontaktować z firmą, czy to telefonicznie, czy mailowo, można liczyć na profesjonalną pomoc i doradztwo z ich strony.

13

Odp: Badanie holterem EKG

Nie wiem dokładnie jak przebiega takie badanie… ale najlepiej będzie zapisać się do szpitala . Jak będziesz umawiać się na wizytę to na pewno recepcjonistka powie ci jak masz się przygotować do badania smile

14

Odp: Badanie holterem EKG

Warto to sprawdzać regularnie...

Ostatnio edytowany przez jagoodka (2018-08-01 10:57:39)

15

Odp: Badanie holterem EKG

Ja chodzę do kardiologa do Rex Medica Sport w Warszawie do dr Prejbisza. Jest naprawdę dobrym specjalistą, więc jak jesteście ze stolicy to śmiało możecie się do niego zapisać.

16

Odp: Badanie holterem EKG

Warto sprawdzać serce, ja też czasem coś odczuwam w tej okolicy i jak tylko będzie możliwość pójdę na badanie kardiologiczne...

17

Odp: Badanie holterem EKG

Profilaktycznie powinniśmy takie badania wykonywać już po 40-tce a nie dopiero jak się zaczną problemy z sercem.