1

Temat: Profilaktyka raka

Obecnie istnieje możliwość wykrycia licznych mutacji których obecność jest związana z rozwojem nowotworów, np. mutacje BRC odpowiedzialne za dziedzicznego rak piersi. Tylko trzeba wiedzieć jakie badania i jak często należy wykonywać, a także służą radą  co należy robić aby zmniejszyć ryzyko raka. Pamiętajcie że lepiej znać przeciwnika bo wówczas wiadomo jak z nim walczyć, dlatego zbadajcie się !!!

2

Odp: Profilaktyka raka

Same badania genetyczne dają informację o stopniu zagrożenia, ale nie wykrywają choroby...

3

Odp: Profilaktyka raka

Profilaktyka raka tego jelitowego i nie tylko to zdrowy tryb życia, coraz większa jest świadomość, żeby nie jeść śmieciowego jedzenia, które ma pełno uzależniaczy i poprawiaczy smaku. Wartościowe produkty mało przetworzone, oleje z pierwszego tłoczenia na zimno wymiatacze wolnych rodników . Od jakiegoś czasu (choroba w rodzinie) otworzyły mi się oczy na to jak na co dzień krzywdzimy nasze ciała, aż nie dają rady. Pakujemy w nią chemię i na skórę i do gardła

4

Odp: Profilaktyka raka

Najważniejsze jest dbanie o siebie czyli tzw profilaktyka, nie brzmi najlepiej, ale oby nikt nie musiał doświadczać na sobie tej ciężkiej choroby, bo wtedy diametralnie zmienia się nasze podejście do diety, soków warzywnych i zdrowego odżywiania.

Ostatnio edytowany przez wawer1960 (2014-12-27 18:08:57)

5

Odp: Profilaktyka raka

Nie wiem czy wiecie, ale odpowiednią dietą można sobie naprawdę bardzo pomóc - w końcu to toksyny powodują raka, więc dobrym odżywianiem DNA można naprawić tylko trzeba wiedzieć jak ;p no i przede wszystkim można temu zapobiec wink

6

Odp: Profilaktyka raka

Nowoczesna terapia, przynosząca rezultaty, mniej inwazyjna przy zastosowaniu Leksell Gamma Knife.

7

Odp: Profilaktyka raka

Marchewka uważana jest za warzywo antyrakowe. Słyszałam i czytałam o tym niejeden raz. Dziś znalazłam w sieci  ciekawostkę: wyizolowany beta-karoten, czyli taki w suplementach diety ZWIĘKSZA ryzyko zachorowania na raka płuc, podczas gdy beta-karoten w naturalnej postaci ze zjadanej marchewki na przykład obniża zagrożenie zachorowania.

8

Odp: Profilaktyka raka

Ale marchewka nafaszerowana chemią chyba nie jest zbyt zdrowa...? Nawet niektórzy odradzają jedzenie surowej.

9

Odp: Profilaktyka raka

A co dziś nie jest nafaszerowane chemią? Musielibyśmy odstawić wszystko, od warzyw i owoców przez mięso, nabiał po produkty zbożowe, żyć powietrzem. Przynajmniej ci nie posiadający ogródka warzywnego.

10

Odp: Profilaktyka raka

Takie badania przedstawiają tylko jak może być, ale nie musi.

11

Odp: Profilaktyka raka

Ja uważam, ze warto robić tego typu badania. Ja trafiłam na zdrowegeny.pl i myślę o zamówieniu testu genu BRCA. Miałam w rodzinie przypadki raka piersi i chcę sprawdzić czy jestem w grupie ryzyka. Wychodzę z założenia, że lepiej dmuchać na zimne niż później żałować, że mogło się coś zrobić a się nie zrobiło.

12

Odp: Profilaktyka raka

Widziałam, że na wielu forach poleca się zdrowegeny.pl więc nie ukrywam - również i ja w poszukiwaniu miejsca, gdzie można dowiedzieć się na czegoś więcej o badaniach genetycznych i tam trafiłam. U mnie z kolei w rodzinie sporo kobiet choruje na raka jajnika. Więc zamierzam sprawdzić jak jest ze mną.

13

Odp: Profilaktyka raka

Ja jestem w grupie ryzyka raka piersi i raka jajnika, badam się profilaktycznie, jednak genetycznych badań po prosu się boje- wiem, że w końcu powinnam je zrobić, ale to ogromny strach...

14

Odp: Profilaktyka raka

Profilaktyka jest ważna, szczególnie, że nigdy nic nie wiadomo, a im wcześniej się wykryje, tym większe szanse na wyleczenie. Sama też jestem w grupie ryzyka, a to sprawia, że ściska mnie strach.

15

Odp: Profilaktyka raka

Badania jak i konsultacje można teraz odbyć przez internet. Można zamówić test na przykład na obecność wirusa hpv i zrobić go w domowym zaciszu. Mniej stresu według mnie i nie trzeba się spowiadać lekarzowi. Próbkę moczu albo wymazu odsyła się do laboratorium i czekamy na wyniki około 14 dni.
Wszystko można też załatwić anonimowo. Dla mnie bardzo fajna opcja, bo czułabym się skrępowana w gabinecie lekarskim jednak...

16

Odp: Profilaktyka raka

Warto regularnie chodzić na badania, a niestety wiele kobiet nadal o tym zapomina. Rak jajnika to jeden z najczęstszych nowotworów u kobiet, niestety co roku jest on rozpoznawany u 3,5 tysiąca Polek, a 2,5 tysiąca z jego powodu umiera. To olbrzymie liczby... W tym roku ma ruszyć specjalna ogólnopolska kampania społeczna i według mnie to dobra inicjatywa. Miejmy nadzieję, że dzięki tej kampanii wiele kobiet bardziej zainteresuje się swoim zdrowiem smile

17

Odp: Profilaktyka raka

Najlepszą profilaktyką jest zdrowy tryb życia i bez stresu, tylko jak to zrobić w dzisiejszych czasach?

18

Odp: Profilaktyka raka

Badanie są ważne, trzeba sprawdzać stan zdrowia co roku chociaż.

19

Odp: Profilaktyka raka

Najważniejsze to nie nadużywać cukru, alkoholu i nie palić, bo to są czynniki ryzyka w nowotworach...