1

Temat: Miażdżyca - czym leczyć?

Moja mama ma tę przypadłość od jakiegoś czasu - stosowała mnóstwo leków przepisanych przez lekarzy niestety nie widać efektów. Zmiana w żywieniu  też niewiele pomogła, właściwie w ogóle nie czuje poprawy, lekarz poleca jej jedzenie tłustych ryb morskich i picie tranu, a ona ma obrzydzenie to tego typu specyfików i nie bardzo wierzy, że tłuszczem można zniszczyć tłuszcz. Leki, które brała na zbicie cholesterolu, niestety niszczą też wątrobę, Dlatego mam pytanie, co powinna stosować, żeby były lepsze efekty?

Ostatnio edytowany przez malinka (2015-01-20 12:16:40)

2

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Lekarz ma rację. Tłuste ryby morskie takie jak makrela, łosoś, śledź, tuńczyk mają w sobie (w tłuszczu) te wszystkie kwasy tłuszczowe omega, np 3 , które wpływają na obniżenie cholesterolu. Można też brać tran w kapsułkach, albo właśnie kwasy tłuszczowe Omega 3, na przemian z 6 .
Jeśli chodzi jeszcze o ryby, to nie warto kupować ich w hipermarketach, bo to są ryby hodowane w ciepłych wodach, a kwasy zawierają tylko organizmy ryb żyjących w naturalnym środowisku zimnych wód.

3

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Lekarstwa na miażdżycę są skutecznie, jednak kluczową kwestią jest zmiana diety na zdrowszą, i zwiększenie wysiłku fizycznego. Bardzo poleca się jedzenie ryb morskich i zielonych warzyw, typu brokuły, fasolka szparagowa. Warto przestawić się żywność gotowaną na parze.

4

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Miażdżyca jest okropną chorobą, nie ma co do tego wątpliwości. Moja ciocia przez wiele lat zmaga się z nią. Aby skutecznie walczyć z miażdżycą, należy bezwzględnie zmienić swój styl życia - sposób odżywiania oraz aktywność fizyczną. Prowadzić również należy systematyczną suplementację - najlepiej preparatami naturalnymi, np. Chrom 500 mg, a poza tym jeść jabłka.Czytałam gdzieś, że już 1jabłko dziennie chroni przed miażdżycą.

5

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Do tego leczenie jest drogie... Moja mama  choruje na cukrzycę. Zawsze bolały ja nogi ale teraz straciła czucie w lewej nodze i palce zaczęły robić się sine. Zrobiła USG tętnic i wyszło , że prawie nie ma krążenia w lewej stopie. Kwalifikuje się na operację ,ale wiadomo operacja to ryzyko. Lekarz zaproponował jej kurację:  Solcoseryl i Trental. Dożylnie i domięśniowo. Cena leków to suma 750 zł !!! (kuracja miesięczna). Ale z drugiej strony operacja to większe ryzyko, a mama już sama nie wie, co robić...

6

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Dlatego lepiej zapobiegać, kontrolować cholesterol, unikać tłuszczu i uprawiać sport. Kobiety w wieku emerytalnym głównie siedzą przed Tv i ciągle coś jedzą, gotują tłusto jak ich mamy, a potem się dziwią, że mają miażdżycę... Dieta warzywna na pewno do tego nie doprowadza.

7

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Najlepiej zacząć od zmniejszenia poziomu cholesterolu, odstawienia złych nawyków żywieniowych i pójścia do lekarza z prawdziwego zdarzenia, nie takiego z NFZ, który po wielu  miesiącach czekania przyjmie na 5 minut, z czego przez 4 będzie wypełniał papierki. Na zdrowiu nie warto oszczędzać, bo co martwemu po pieniądzach...? Mojababciachodziłado2 kardiologów, wszyscy się dziwili po co, a ona po 3 zawałach chciała jeszcze pożyć... Obecnie już 12 rok ma rozrusznik serca i 84 lata, a wyniki badań ma lepsze niż niejedna40-latka. Ale pilnuje brania leków z aptekarską dokładnością, prowadzi dziennik pomiarów ciśnienia i zna się na kardiologii jak nikt w rodzinie:)

8

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Myślę, że trudno wyleczyć miażdżycę, można tylko poprawiać krążenie lekami i zabiegami operacyjnymi. Nie wolno dopuścić do zupełnego zarastania żył bo końcu dojdzie do zawału albo udaru i wtedy już żaden lekarz nie pomoże...

9

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

[quote=milagro]Dlatego lepiej zapobiegać, kontrolować cholesterol, unikać tłuszczu i uprawiać sport. Kobiety w wieku emerytalnym głównie siedzą przed Tv i ciągle coś jedzą, gotują tłusto jak ich mamy, a potem się dziwią, że mają miażdżycę... Dieta warzywna na pewno do tego nie doprowadza.[/quote]
Ale dużo to jest też  skłonność genetyczna, dostajemy ją w genach od przodków... Są ludzie, którym nie szkodzi jedzenie tłustych dań, i tacy, co mają tendencję do wysokiego cholesterolu, bo dziadek czy rodzice ją też mieli.

10

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

U to nie za fajnie. Babcia mojego męża też ma miażdżycę i to dosyć zaawansowaną więc nie za ciekawie, ale do lekarza chodzić nie chce. Dobrze jak taka osoba nie jest też sama tylko ma jakąś grupę wsparcia może chodzi na jakieś [url=http://klubseniora.pl/] zajęcia ruchowe dla seniorów,[/url] które też poprawiają krążenie. No i koniecznie ścisła dieta

11

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Dorosłego człowieka trudno zmusić do leczenia, skoro nie chce jeszcze pożyć tylko w końcu umrzeć w męczarniach, to nic się nie poradzi. można przedłużyć życie dzięki lekom i operacjom, ale to wymaga też pilnowania przez samego pacjenta.

12

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Może to są ludzie, którzy boją się, że branie leków albo zabieg zamiast pomóc, skróci im życie? Przecież tyle się słyszy o błędach lekarskich...

13

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Mam 64 lata i jestem bardzo aktywny. Dotąd nic mi nie dolegało. przypadek zrządził, że zrobiłem badania krwi - okazało się, że mam bardzo wysoki poziom cholesterolu. Następne badania wykazały, że muszę mieć założone stendy. Minęły 2 miesiące od badania, a ja już jestem po założeniu 2 stendów. Zabieg był bezbolesny, a ja już wracam do swojej aktywności.

Gdyby nie to, że poszedłem na badania, nawet bym nie wiedział, że w każdej chwili groził mi zawał. Zachęcam do badań i do dzielenia się swoimi doświadczeniami.

14

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Chelatyzacja jako leczenie miażdżycy ? Słyszał ktoś coś o tym, czy to rzeczywiście jest skuteczne i powoduje cofanie sie zmian miażdżycowych w naczyniach np wieńcowych ? Będę bardzo wdzięczna za opinię, sprawa ważna dla zdrowia i w miarę normalnego funkcjonowania bliskiej osoby.

15

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Z ciekawości wrzuciłam w wyszukiwarkę to słowo, bo zupełnie nic mi nie mówiło i znalazłam, że to jest stary zabieg, niebezpieczny, miedzy innymi w niektorych krajach europejskich i USA już zabroniony. Zdarzały się wypadki śmiertelne w trakcie zabiegu, więc jeśli to lekarz proponuje, to chyba nie jest odpowiedzialny....

16

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Jeśli lekarz by uznał, że zabieg będzie pozytywny dla zdrowia i da gwarancję , że nic się nie stanie, to może trzeba go posłuchać?

17

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Moja babcia miała odleżynę na tle miażdżycowym i lekarz kazał jej nogi trzymać wyżej, żeby krążenie było lepsze. Proponował zrobienie takiej oponki miękkiej, żeby odleżyna nie była narażona na otarcia. Jak już wszystko się wygoiło to zaleził jak najczęściej leżeć z nogami wyżej. Widziałam w sieci takie specjalne poduszki ortopedyczne, myślę, że takie coś jest idealne w przypadku osób ze słabym krążeniem. Tutaj takie są: [url]http://www.pomocedlaseniora.pl/poduszki-ortopedyczne--62[/url]

18

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Badania to podstawa, często jak już trafia się do lekarza to jest za późno na zapobieganie zawałowi. Już po czterdziestce trzeba badać cholesterol, obniżyć lekami  za wysokie ciśnienie i uprawiać sport zamiast palić papierosy.

19

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

najgorzej jest przekonać, żeby się badali, zwłaszcza facetów trudno zapędzić do lekarza, nawet jak ich boli to zwykle czekają aż samo przejdzie, a potem trafiają od razu do szpitala na stół operacyjny, albo nawet nie zdążą żywi dojechać do szpitala. Myślą, że zawały to zdarzają się tylko innym, ich to nie dotyczy...

20

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Niedokrwienie stóp to osobno pierwszy objaw miażdżycy, jeśli marzną Wam stopy to trzeba koniecznie się przebadać pod tym kątem!

21

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Odradzam tłustą dietę, zwłaszcza mięso z grilla i masło, bo one nie tylko powodują miażdżycę, ale też inne choroby.

22

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

[quote=renata_debska]Chelatyzacja jako leczenie miażdżycy ? Słyszał ktoś coś o tym, czy to rzeczywiście jest skuteczne i powoduje cofanie sie zmian miażdżycowych w naczyniach np wieńcowych ? Będę bardzo wdzięczna za opinię, sprawa ważna dla zdrowia i w miarę normalnego funkcjonowania bliskiej osoby.[/quote]

To jest raczej oczyszczanie z toksyn z tego co wiem... Ale jeśli nie jest w pełni bezpieczne to ja bym odradzała takie eksperymentowanie, bo chory organizm nie zregeneruje się tak szybko jeśli coś pójdzie nie tak...

23

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Tak się zastanawiam czy cholesterol się bada dopiero w jakimś określonym wieku? Ja mam 26 lat to już mogę iść na takie badanie?

24

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Słyszałam że pierwsze takie badanie to powinno się robić  dopiero po 30-tce, ok. 35 roku życia, ale jeśli coś Cię rzeczywiście niepokoi to pewnie wcześniej też warto sprawdzić poziom cholesterolu

25

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Każdy przypadek jest inny i na pewno po stwierdzeniu miażdżycy trzeba chodzić regularnie do lekarza, żeby mógł dopasować leki do potrzeb pacjenta. To nie jest przeziębienie, kiedy idziesz do apteki, bierzesz ze 3 suplementy znane z Tv i łykasz z nadzieją, że Ci przejdzie.