1

Temat: ulubione filmy

Jaki film/y moglibyście polecić? Czy macie film który możecie oglądać zawsze i nigdy Wam się nie znudzi? najlepiej podajcie gatunek i tytuł

Ostatnio edytowany przez giskana (2014-05-08 19:19:28)

2

Odp: ulubione filmy

Ja od siebie polecam dwa filmy:Miasto złodziei oraz wszystko za życie.

3

Odp: ulubione filmy

"Wesele" Wojciecha Smarzowskiego:)

4

Odp: ulubione filmy

Ja mogę bez przerwy oglądać komedie Stanisława Bareji.

5

Odp: ulubione filmy

"Wielkie nadzieje"
"Bathory"
"Joe Black"
"Notatki o skandalu"

6

Odp: ulubione filmy

Podpisuję się pod postem Lenki39 obiema rencyma ;p

Szczerze i ze wstydem powiem, że dawno już nie widziałam żadnego filmu  sad
Z tych, które oglądałam jako ostatnie i które z czystym sumieniem mogę, a nawet muszę polecić i z całą pewnością kiedyś jeszcze je obejrzę (niektóre więcej niż raz), wybrałam kilka z różnych gatunków.

Coś, co niby jest z kategorii kryminał/melodramat, ale mnie bawił jak komedia, naprawdę dużo się przy tym filmie śmiałam - [b]"Londyński bulwar"[/b](2010) z Keirą Knigthley i Colinem Farrellem. Facet po wyjściu z więzienia chce wrócić na drogę prawości, tyle że był za dobry w swoim fachu, żeby grube rybki nie chciały skorzystać z jego usług ponownie, zaczyna pracę jako ochroniarz sławnej aktorki... love story itd.

Napięcie:

[b]"Terrorysta"[/b](2012), kryminał/thriller z tym gościem co grał zdekapitowanego Starka w "Grze o tron", Sean Benn czy jak mu tam. Fabuła niby prosta - agent specjalny tropi terrorystę, ale film trzyma w napięciu i potrafi zaskoczyć wink Z całą pewnością obejrzę go jeszcze.

[b]"Infiltrator"[/b](2013) , thriller/akcja z Dwaynem Johnsonem. Syn głównego bohatera trafia za kratki za rzekomy handel narkotykami (jest niewinny), żeby mu pomóc ojciec idzie na układ z prokuratorką - pomoże zebrać dowody i dotrzeć do jednego z większych bossów narkotykowych jako jego... wspólnik w interesach wink

Życie:

[b]"Miłość"[/b](2012), melodramat... smutny i poruszający film o miłości dwojga starszych ludzi, o chorobie, która rozdziela, o codziennym życiu i trosce o drugą osobę.

Duuużo śmiechu:

[b]"Przyjęty"[/b](2006), komedia. Chłopaczek nie dostaje się na studia, wymyśla fantastyczny plan jak ukryć ten fakt przed rodzicami i przekonać ich, że studiuje, ale oczywiście w pewnym momencie wszystko wymyka się spod kontroli big_smile big_smile big_smile

Dla tych, którzy lubią się bać...

[b]"Oczy Julii"[/b](2010), thriller... film, który dla mnie jest bardziej przerażający niż horror, na początku wydaje się nudnawy, dopóki nie pojawia się... psychopata. Naprawdę się bałam.

I na koniec coś cudownie optymistycznego...

[b]"Po prostu miłość"[/b](2008),romans z Dustinem Hoffmanem i Emmą Thompson o miłości dojrzałych ludzi, o tym, że wszędzie i w każdym wieku można znaleźć drugą połówkę, choćby wydawało się nam, że człowiek, który jest sam d
ługo lub jest po przejściach, może nie mieć już szansy smile

7

Odp: ulubione filmy

To ja dodam jeszcze "Poradnik pozytywnego myślenia".

8

Odp: ulubione filmy

O... bardzo dobry film big_smile

9

Odp: ulubione filmy

"Dirty Dancing":)

10

Odp: ulubione filmy

Nie przepadam za filmami przyrodniczymi, jeśli jeszcze pokazują rośliny to ok, ale o zwierzętach oglądać nie lubię, choć raz widziałam kapitalny o uzależnieniach i tam były małpy, które kradną turystom drinki i upijają się big_smile Ten mi się podobał.
Jeśli jest tu ktoś, kto tak jak ja nie lubuje się w tego typu filmach, a tym bardziej ktoś, kto wręcz przeciwnie, uwielbia je, to chciałabym polecić dwie pozycje, które mnie zachwyciły:

[b]"Afrykańskie koty"[/b] z wytwórni Disney'a
Niesamowity, po prostu niesamowity!
Opis z okładki: "Odwiedź jedno z najdzikszych miejsc na Ziemi i odkryj najgłębsze sekrety majestatycznych królów sawanny. "Afrykańskie koty" to pasjonujący dokument, dzięki któremu zanurzysz się w pełnym namiętności, humoru i determinacji świecie tych niezwykłych zwierząt. Usłysz fascynującą historię Mary, uroczej małej lwicy, która pragnie wyrosnąć na równie silną, dzielna i mądrą samicę jak jej mama; zaprzyjaźnij się z Sitą, nieustraszoną gepardzicą i samotną matką pięciu niesfornych maluchów; poznaj losy Fanga, dumnego przywódcy stada, który musi bronić rodziny przed licznymi niebezpieczeństwami. Wciągająca opowieść o miłości, walce o przetrwanie i rodzinnych więzach z pewnością wzruszy i rozbawi ciebie i twoich bliskich!
W polskiej wersji językowej czyta Krystyna Czubówna."

[b]"Saga prastarej puszczy"[/b] Doskonałe filmy! Wciągają niesamowicie, cudowna muzyka, poruszająca fabuła.
Opis: Autorska seria fabularyzowanych opowieści przyrodniczych autorstwa Bożeny i Jana Walencików. To pierwsza taka próba stworzenia nie typowych dokumentów przyrodniczych lecz fabularyzowanego serialu o przyrodzie z właściwą dla fabuły dramaturgią. Przyroda traktowana jest w nim nie przedmiotowo, lecz podmiotowo, a każdy z filmów opowiada o losach jednego, konkretnego osobnika ze świata zwierząt, zamieszkujących ostatnią już z pierwotnych puszcz Europy - Puszczę Białowieską.

Saga składa się z części:
Część I: Opowieść o wilku. Nie ma jak stado
Część II: Opowieść o mrówce. Samotność w tłumie
Część III: Opowieść o kruku. Skaza odmieńca
Część IV: Opowieść o żubrze. Cywilizowanie dzikości
Część V: Opowieść o żuku. Potęga karła
Część VI: Opowieść o dziku. Cena niezależności
Część VII: Opowieść o nornicy. Niezwyczajna zażyłość
Część VIII: Opowieść o bobrze. Nieosiągalna arkadia
Część IX: Opowieść o sóweczce. Prawo drapieżnika
Część X: Opowieść o rysiu. Wbrew naturze

11

Odp: ulubione filmy

A ja lubię filmy czytane przez Czubówną, znakomicie uspokajają:)

12

Odp: ulubione filmy

A propos filmów mam do was pytanie, ostatnio oglądałam jakiś amerykański film, gdzie główny bohater pracował w  odlewnie metali kolorowych. Wiecie może co to za film? bo nie mogę sobie przypomnieć

13

Odp: ulubione filmy

Myślę, że to był ten film w reżyserii Andrzeja Starowicza, dyrektora odlewni, do której podajesz link wink
Beznadziejny sposób na reklamę. Nigdy nie skorzystałabym z usług jakiejkolwiek firmy uciekającej się do takich sposobów.

14

Odp: ulubione filmy

Filmy to moja wielka pasja smile Staram się chodzić do kina na wszystkie premiery i ciągle czytać o nowinkach i o znanych reżyserach. Znacie może jakiś portal społecznościowy dla ludzi filmu? CHciałabym zdobyć kontakty w tym środowisku żeby może kiedyś zagrać w filmie choćby jako statystka.

15

Odp: ulubione filmy

Są różne agencje współpracujące z filmowcami, banki twarzy, możesz tam się zgłosić albo chodzić na castingi

16

Odp: ulubione filmy

Znajomy polecił mi "Grand Budapest Hotel". Jak dla mnie rewelacja!!!
I świetna obsada: Adrien Brody, Jude Law, Willem Dafoe, Edward Norton, Ralph Finnes.
Zwiastuny są do kitu, nie sugerujcie się nimi. Na zalukaj.pl można obejrzeć film z lektorem.

17

Odp: ulubione filmy

Filmy, jak filmy - raz się oglądnie i po filmie, dlatego ja uwielbiam seriale. Np. Kryminalne-zagadki-las-vegas - do dzisiaj jestem zachwycona i do dzisiaj oglądam. Czasem potrafię machnąć nawet powtórkę smile.

18

Odp: ulubione filmy

Są filmy, które widziałam wiele razy i nadal z chęcią do nich wracam, jak "Lejdis" na przykład. Na doła.

19

Odp: ulubione filmy

Polecam John Q, wzruszający film o miłości ojca do umierającego dziecka.

20

Odp: ulubione filmy

Ja bardzo często wracam do "pamiętników pozytywnego myslenia" - dla mnie film genialny. "Miasto aniołów" też piekny film, niestety zawsze na nim rycze tongue I oczywiście filmy o Hannibalu Lecterze czyli "Milczenie Owiec, "Czerwony smok" i "Hannibal" smile

21

Odp: ulubione filmy

Ostatnio dużo czasu spędzam przy komputerze, bo oglądam sporo seriali. Jeśli lubisz seriale przygodowe to na pewno podpasuje Ci „Zaginiony świat". Mnie osobiście serial bardzo wciągnął i podpasował klimatem, jest to co lubię - tajemnicza wyspa i nieznane przygody. Sprawdź sam, może się wciągniesz smile

22

Odp: ulubione filmy

Ja płaczę na filmie "7 dusz"z Willem Smithem.
Ostatnio dużo oglądam nie mogąc spać w nocy.
Spodobał mi się "Grand Budapest Hotel"(2014) z elitą aktorów i "Zanim nadejdzie noc" (2014) z Nicholasem Cagem. Oba są dostępne na zalukaj w wersji z lektorem w bardzo dobrej jakości.
Dziś w nocy po raz kolejny obejrzałam też "Słaby punkt" z Goslingiem i Hopkinsem. Polecam.

23

Odp: ulubione filmy

Polecam "Zieloną milę" jak lubisz sobie popłakać:)

24

Odp: ulubione filmy

Na tym filmie podobno nawet facetom się zdarza mocno wzruszyć.

Nie polecam "December boys" z Radcliffem, jak dla mnie zbyt ponury i taki... powolny... Czterech chłopców z sierocińca jedzie na wakacje i starają się o względy pewnego bezdzietnego małżeństwa w nadziei, że któregoś z nich zechcą adoptować.

Ostatnio oglądałam "Supermarket", polski thriller i mocny jest, z Marianem Dziędzielem. To polecam. Dla ludzi o mocniejszych nerwach.

Lubiącym twórczość Terry'ego Pratchetta z pewnością spodoba się "Piekło pocztowe" - wspaniale się ogląda. Na zalukaj są obie części dostępne z lektorem.

25

Odp: ulubione filmy

Ja polecam film "Łatwa dziewczyna" z Emmą Stone w tytułowej roli. Jest to komedia idealna na wieczór z chłopakiem albo z przyjaciółkami. Ten film jest bardzo przyjemny dla widza i naprawdę zabawny, w porównaniu do innych komedii amerykańskich.