1

Temat: Dopłaty na dom?

Witam. Czy ktoś się orientuje czy są jakieś benefity dla młodych par, które stawiają dom? Kiedyś słyszałam o dopłatach do mieszkań, ale jak jest z samodzielnym budowaniem? Chcemy sobie z wybudować dosyć niewielki dom.           
Każda dopłata byłaby mile widziana. Sami wiecie jak jest. Ktoś coś wie?

2

Odp: Dopłaty na dom?

fajny domek, ja nie liczyłabym na jakąkolwiek doplate, bo panstwo biedne i tylko nieliczni mają do nich prawo...niestety...


Sory za edytowanie...moja literówka hehehehe

Ostatnio edytowany przez sylciar (2012-12-08 02:06:09)

3

Odp: Dopłaty na dom?

Dopłaty są do iluś tam metrów, inna ilość do domu i mieszkania.

4

Odp: Dopłaty na dom?

Są dopłaty na nowych zasadach dla osób do 35 roku życia na pierwsze lokum itd. Poza tym ja dość niezłe pieniądze przy budowie domu energooszczędnego i kolektorów  miałam z NFOŚiGW. Zawsze to coś, warto skorzystać, tylko musisz mieć dobre instalacje do takiego domu

5

Odp: Dopłaty na dom?

w programie dla mlodych sa doplaty na budowe domu ale takiego malutkieg wg wytycznych wiec wg mnie nie ma sensu z tego korzystac smile

6

Odp: Dopłaty na dom?

też tak uważam, jak już się stawia dom to niech ma chociaż 100 m a nie kilkadziesiąt, w końcu dom = rodzina = dzieci, a dzieci na 35 m nie pomieszkają za wygodnie

7

Odp: Dopłaty na dom?

Jeżeli będziecie szukały pomocy przy doborze kredytu to ja wam polecam darmowe fora dyskusyjne prowadzone przez specjalistów. Pomogą w doborze kredytu oraz odpowiedzą co zrobić by pozbyć się długów smile

8

Odp: Dopłaty na dom?

Nigdy nie zrozumiem osób, które z własnej woli wolą mieszkanie niż dom... To nawet nie ma porównania!

9

Odp: Dopłaty na dom?

Są programy typu właśnie MdM, gdzie po spełnieniu warunków można uzyskać taką dopłatę. Są już nawet gotowe domki, które kwalifikują się do tego, jak np. nowo powstałe osiedle domków. Bliskość natury, jednocześnie z bardzo dobrym dostępem do Warszawy. Dom w cenie mieszkania smile

10

Odp: Dopłaty na dom?

Ninek nie zgodzę się, obecnie mieszkania to nie ogromna płyta i naście klatek oraz 13 czy więcej pięter. Aktualne budownictwo bloków jest kameralne bywają również takie, gdzie jest maksymalnie 2 czy 3 klatki, 4 piętrowy budynek i duży metraż mieszkań - dla osób nie mających czasu na pielęgnowanie ogrodu i innymi obowiązkami domowymi - mieszkanie jest idealnym rozwiązaniem. Bowiem tego typu inwestycje posiadają zaaranżowany ogród jak również plac zabaw ( dozorca się tym opiekuje) więc nie ma co negować pasjonatów mieszkań bo teraz są zwyczajnie inne realia smile

Ostatnio edytowany przez Kumiczko (2015-01-07 11:34:48)

11

Odp: Dopłaty na dom?

Teraz jest Mieszkanie +, ale podobno wcale nie wychodzi to tak tanio, rząd nakręca koniunkturę, poza tym druga sprawa to jakość taniego budownictwa...

12

Odp: Dopłaty na dom?

Przy obecnych cenach materiałów budowlanych to chyba lepiej kupić coś gotowego, szczerze mówiąc. Do tego te problemy z budowlańcami, którzy zawsze próbują  kombinować.... Szkoda nerwów.

13

Odp: Dopłaty na dom?

Obecnie można dostać dopłaty do ogrzewania, tylko ile się za nie kupi węgla czy  ekogroszku...?