1

Temat: Dodatki do potraw głównych.

Macie jakieś sprawdzone surówki?Bo u nas to ciągle ogórki konserwowe albo kiszone albo buraczki...

2

Odp: Dodatki do potraw głównych.

z kapusty pekinśkiej, z marchewki, z pora, z kapusty czerwonej - ile dusza zapragnie...

3

Odp: Dodatki do potraw głównych.

kapusta kiszona big_smile

4

Odp: Dodatki do potraw głównych.

[quote=malenka84]kapusta kiszona big_smile[/quote]
z marchewką smile

5

Odp: Dodatki do potraw głównych.

i do tego cebulka, jabłuszko i oleju odrobinka. Mniam.

6

Odp: Dodatki do potraw głównych.

generalnie jeśli chodzi o dodatki, to jeszcze:
dynia w zalewie
papryka z octu
ogórki kiszone
buraczki
szpinak
fasolka szparagowa
surówki (w zależności co jest w lodówce, ale najczęściej pekińska, papryka, sałata lodowa, jabłko, cebula, papryka, marchewka i in.)

7

Odp: Dodatki do potraw głównych.

A dodajecie do kiszonej kminek? A pierwszy raz jadłam u tesciowej do kurczaka sałatę lodową na słodko..a co do buraczków?

8

Odp: Dodatki do potraw głównych.

Ja dodaję do kiszonej kminek. Obowiązkowo.
Sałatę lodową podobnie jak zwykłą i pekińską też robię bardziej na słodko, ale to chyba kwestia gustu.
A z buraczkami to nie bardzo rozumiem. Jeśli chodzi o surówki to robię: zasmażaną, na zimno z cebulką i jabłkem, na zimno ze śmietaną i ćwikłę.

9

Odp: Dodatki do potraw głównych.

pekińska ze śmietaną i cebulką ,którą kroimy w kosteczkę  dodajemy do smaku troche soli, cukru i kwasku cytrynowego , polecam jest pyszna

10

Odp: Dodatki do potraw głównych.

buraczki albo zasmażane albo ćwikła albo starte na surowo z jabłkiem

11

Odp: Dodatki do potraw głównych.

[quote=biedroneczka4]pekińska ze śmietaną i cebulką ,którą kroimy w kosteczkę  dodajemy do smaku troche soli, cukru i kwasku cytrynowego , polecam jest pyszna[/quote]

pekińska to chyba ze wszystkim jest dobra: i z marchewką i z porem i z papryką a nawet z kiszonymi...

12

Odp: Dodatki do potraw głównych.

[quote=pinkmause]Ja dodaję do kiszonej kminek. Obowiązkowo.
Sałatę lodową podobnie jak zwykłą i pekińską też robię bardziej na słodko, ale to chyba kwestia gustu.
A z buraczkami to nie bardzo rozumiem. Jeśli chodzi o surówki to robię: zasmażaną, na zimno z cebulką i jabłkem, na zimno ze śmietaną i ćwikłę.[/quote]

Robisz na zimno buraczki ze śmietaną? Jeszcze tak nie robiłam..

13

Odp: Dodatki do potraw głównych.

ja do schabowego uwielbiam marchewkę w mleku wink w mleku ją gotuję a gdy już jest mięciutka zagęszczam - pyszności - dzisiaj właśnie miałam na obiad

14

Odp: Dodatki do potraw głównych.

w mleku? marchewkę? a nie wykipi to mleko?  U mnie wygrywa zdecydowanie mizeria: dodaję cukru, koperek. drugie miejsce -  buraczki na ciepło drobno tarte, na trzecie -  marchewka z groszkiem, czwarte -  sałata ze śmietana i jajkiem, piąte - młoda kapustka , szóste - surówka z czarnej rzepy, siódme - szpinak, ósme - surówka z pekińskiej, dziewiąte - suróweczka z marchwi i na szarym końcu cała reszta

15

Odp: Dodatki do potraw głównych.

czarna rzepa też jest super - zdecydowany ostry smak (ja robię ze śmietaną i pieprzem)
mizeria - mmm smile

16

Odp: Dodatki do potraw głównych.

[quote=emilia_s292][quote=pinkmause]Ja dodaję do kiszonej kminek. Obowiązkowo.
Sałatę lodową podobnie jak zwykłą i pekińską też robię bardziej na słodko, ale to chyba kwestia gustu.
A z buraczkami to nie bardzo rozumiem. Jeśli chodzi o surówki to robię: zasmażaną, na zimno z cebulką i jabłkem, na zimno ze śmietaną i ćwikłę.[/quote]

Robisz na zimno buraczki ze śmietaną? Jeszcze tak nie robiłam..[/quote]

Tak. Synek je uwielbia...

17

Odp: Dodatki do potraw głównych.

[quote=justyna]czarna rzepa też jest super - zdecydowany ostry smak (ja robię ze śmietaną i pieprzem)
mizeria - mmm smile[/quote]

A ja z jabłkiem i śmietaną, rzepa oczywiście po odsoleniu i wyciśnięciu... (tak jak pory.)

18

Odp: Dodatki do potraw głównych.

[quote=pinkmause][quote=emilia_s292][quote=pinkmause]Ja dodaję do kiszonej kminek. Obowiązkowo.
Sałatę lodową podobnie jak zwykłą i pekińską też robię bardziej na słodko, ale to chyba kwestia gustu.
A z buraczkami to nie bardzo rozumiem. Jeśli chodzi o surówki to robię: zasmażaną, na zimno z cebulką i jabłkem, na zimno ze śmietaną i ćwikłę.[/quote]

Robisz na zimno buraczki ze śmietaną? Jeszcze tak nie robiłam..[/quote]

Tak. Synek je uwielbia...[/quote]
A jak je robisz?

19

Odp: Dodatki do potraw głównych.

Trę buraki i jabłko (grube oczka), dodaję odrobinę soli i cukru i 2 łyżki gęstej homogenizowanej śmietany. smile Czasami także spażoną małą cebulkę pokrojoną w kostkę, ale mój synek woli bez...

20

Odp: Dodatki do potraw głównych.

kukurydza, ogórek pokrojony w kostkę, papryka i pomidor z sosem WINIARY smile np. śródziemnomorskim wink

21

Odp: Dodatki do potraw głównych.

buraczki na cieplo - też lubię

22

Odp: Dodatki do potraw głównych.

nie mówcie mi o buraczkach! mam chyba z 8 słoików buraczków tongue tatuś zrobił córuni by miała co jeść na studiach tongue

23

Odp: Dodatki do potraw głównych.

Ja robię ze wszystkich resztek jaki mi się w lodówce znajdą, np:

marchewka + por + jabłko

marchewka + kukurydza

ogórek kiszony + cebulka (szczególnie do ciemnej kaszy pasuje)

do wszystkich troszeczkę majonezu, a jak jest to pekińska


standardowa mizeria albo pomidorki

24

Odp: Dodatki do potraw głównych.

A dodajecie do jakiejś potrawy ziarna jałowca?

25

Odp: Dodatki do potraw głównych.

ja nie dodaję