176

Odp: A może tak bez zaręczyn?

Jak się ludzie kochają to po co im zaręczyny i ślub?

177

Odp: A może tak bez zaręczyn?

Żeby świętować  z rodziną:) Każdy powód jest dobry, a ślub chyba najlepszy...

178

Odp: A może tak bez zaręczyn?

[quote=miloszowa]Jak się ludzie kochają to po co im zaręczyny i ślub?[/quote]

Żeby coś ich trzymało razem jak już im minie;)

179

Odp: A może tak bez zaręczyn?

faktycznie coś w tym jest że trzyma to w garści gdy przychodzą gorsze czasy

180

Odp: A może tak bez zaręczyn?

Pierscionek to tylko symbol, jak sie para dobrze dogaduje może być i bez zaręczyn:)

181

Odp: A może tak bez zaręczyn?

Zaręczyny są dla nas dla kobiet big_smile nie chciałabyś dostać pierścionka i chodzić i mówić, że masz narzeczonego a nie chłopaka ? smile

182

Odp: A może tak bez zaręczyn?

To taka miła tradycja smile

183

Odp: A może tak bez zaręczyn?

Super chwila, szczególnie dla kobiety chyba wink

184

Odp: A może tak bez zaręczyn?

To dodatek, nie podstawa związku.

185

Odp: A może tak bez zaręczyn?

Coś co potem wspomina się z łezką w oku smile

186

Odp: A może tak bez zaręczyn?

Ja jestem zwolenniczką zaręczyn smile. Zwłaszcza w sytuacji, gdy obie osoby tego pragną. Słabe jest wymuszanie na partnerze zaręczyn, wtedy odbiera im się cały urok i mają mniejsze znaczenie.

187

Odp: A może tak bez zaręczyn?

Wszystko zależy od pary i tego czy obie strony tego chcą (lub też nie). Jeśli para ustali, że zaręczyn nie będzie, nie ma w tym nic niewłaściwego.

188

Odp: A może tak bez zaręczyn?

Mój kolega niedawno wpadł na pomysł, że zacznie rozmawiać o śłubie ze swoją dziewczyną, ale że nie będzie jej się oświadczał. Od razu szybko wyperswadowałam mu ten pomysł, bo wiem, że moja koleżanka, a zarazem jego dziewczyna od dawna czeka na oświadczyny i nie wyobraża sobie, żeby ich nie było.

189

Odp: A może tak bez zaręczyn?

Zależy o jakich zaręczynach mówimy. My się nie obeszliśmy bez zaręczyn typu: oświadczyny, czy wyjdziesz za mnie i pierścionek. Natomiast nie mieliśmy takich standardowych z rodzicami. Zabraliśmy jednych i drugich na kolację i weekend do hotelu, ale w celu ustalenia szczegółów. Już obie rodziny wiedziały kiedy ślub się odbędzie. Chcieliśmy to tylko jakoś z nimi uczcić.

190

Odp: A może tak bez zaręczyn?

Zawsze to potem ma się miłe wspomnienia smile

191

Odp: A może tak bez zaręczyn?

[quote=justyna]skąd to się bierze, że mężczyźni noszą pierścionek kilka miesięcy zanim go dadzą?? przecież chyba już w chwili kupowania są pewni, że o chcą go dać w określonym celu.....
dziwna sprawa, mój podobno nosił go miesiąc zanim mi go wręczył (na szczęście na trzeźwo) wink[/quote]

Też się nad tym zastanawiam. wink Albo się jest pewnym od razu, albo się nie kupuje.

192

Odp: A może tak bez zaręczyn?

Też się zastanawiałam nad tym, dlaczego tyle czasu faceci noszą pierścionek. Może jak już nazbierają na pierścionek, to są spłukani i potem muszą jeszcze nazbierać na romantyczny wyjazd/kolację itd. podczas której się oświadczają. A tak na poważnie, może tak długo się za to zabierają nie dlatego, że są niepewni swojego uczucia, tylko boją się wygłupić. Czasem jak słucham koleżanek, to naprawdę trudno im dogodzić. W święta nie, bo to czas dla rodziny (no i?), na wakacjach nie, bo zbyt oklepane, na mieście nie, bo ludzie się patrzą... jak się facet nasłucha swojej partnerki, to potem już nie wie co wybrać.

193

Odp: A może tak bez zaręczyn?

O nie, bez zaręczyn nie ma mowy - ślub to nie jest kontrakt, trzeba trochę się  wysilić żeby uzyskać akceptację smile

194

Odp: A może tak bez zaręczyn?

Zaraz kontrakt, romantyzmu trochę:) Zaręczyny to taki czarodziejski moment przecież... Nie ma powodu z niego rezygnować...

195

Odp: A może tak bez zaręczyn?

Też jestem za celebracja takich chwil...

196

Odp: A może tak bez zaręczyn?

Wiele par na zareczynach właśnie poprzestaje i do ślubu im niespieszno.... Więc to dla nich jedyne sformalizowanie związku....

197

Odp: A może tak bez zaręczyn?

Warto jest jednak przeżyć ten fajny moment związku....