1

Temat: kaszel u maluszka

jaki syrop na kaszel dla maluszka?

2

Odp: kaszel u maluszka

W jakim wieku dziecko?

3

Odp: kaszel u maluszka

moje znajome polecają flavamed jako uniwersalny lek na kaszel

4

Odp: kaszel u maluszka

No , dobry jest ten syrop.

5

Odp: kaszel u maluszka

Ale w smaku czy w działaniu? Bo raczej jedno z drugim zwykle nie idzie w parze, jeśli chodzi o leki

6

Odp: kaszel u maluszka

Masz rację, jak smakuje dobrze, to ma słabe działanie lecznicze, a w końcu chodzi o to, by był nawet gorzki, a szybko uzdrowił dziecko.

7

Odp: kaszel u maluszka

Ja znam jeden lek co dobrze smakuje i skutecznie działa - rutinacea smile

8

Odp: kaszel u maluszka

A no właśnie.

9

Odp: kaszel u maluszka

Jako dziecko  uwielbiłam vibovit - nie tylko smaczny ale i skuteczny:)

10

Odp: kaszel u maluszka

Ja też uwielbiałam go jeść palcem.

11

Odp: kaszel u maluszka

Ale wcześniej umyłaś ręce, mam nadzieję wink Ja tak wyjadałam na surowo galaretki z opakowań, zawsze jak mama chciała potem zrobić ciasto czy deser to się okazywało, że znów nie ma:)

12

Odp: kaszel u maluszka

No właśnie, trzeba myć ręce.

13

Odp: kaszel u maluszka

U starszego dziecka polecam Diphergan.

14

Odp: kaszel u maluszka

Mnie przeraża to jak chętnie lekarze przepisują antybiotyki, nawet na lżejsze dolegliwości. Czasem trzeba coś "przechorować", nie jestem za tym żeby dziecko wpędzać w lekomanię od małego

15

Odp: kaszel u maluszka

Syrop z cebuli - to zawsze pomaga :-)

16

Odp: kaszel u maluszka

Na kaszel i ogólnie na infekcje przydaje się ekstrakt z pelargonii afrykańskiej, pod nazwą pelavo można go spotkać w aptekach. W pełni naturalny.

17

Odp: kaszel u maluszka

Ja zawsze stosuje leki bez recepty, zamawiam w aptece internetowej a gdy jest gorzej idę do lekarza i przepisuje coś z receptą smile

18

Odp: kaszel u maluszka

bardzo dobrym syropem na kaszel jest syrop prawoślazowy i w dodatku w bardzo niskiej cenie! polecam każdej mamie.

19

Odp: kaszel u maluszka

[quote=kasia88888]Ja zawsze stosuje leki bez recepty, zamawiam w aptece internetowej a gdy jest gorzej idę do lekarza i przepisuje coś z receptą smile[/quote]
Ja nie mam takiej odwagi i jednak zawsze stosuję się do zaleceń lekarza. Ostatnio na kaszel mieliśmy Bronchosol. Ma on działanie wykrztuśne, przeciwzapalne i bakteriobójcze, więc dobrze się sprawdza przy mokrym kaszlu.

20

Odp: kaszel u maluszka

Ach, uporczywy kaszel to istna zmora mojego synka od urodzenia. Pierwszą chorobę jaką złapał to zapalenie oskrzeli i tak łapie kilka razy do roku to samo - podobno jest nawet przesąd z tą pierwszą chorobą,że później się najczęściej powtarza. Ja podaje syrop i inhaluję solą fizjologiczną.

Ostatnio edytowany przez Michalinka1814 (2015-07-02 09:14:33)

21

Odp: kaszel u maluszka

Najlepszy według mnie jest stodal dla maluszka chociaż szczerze mówiąc mojemu małemu brzdącowi nie syropy pomagały a nebulizacja z soli fizjologicznej a w ciężkich przypadkach z takiej substancji nebbud.

22

Odp: kaszel u maluszka

Kurcze mając małe dzieci to naprawdę trzeba na wszystko uważać i zwracać uwagę np. jaki to jest kaszel.  Właśnie przeczytałam artykuł o zapaleniu krtani u dziecka i tam jest dokładnie napisane, że jeżeli kaszel taki "szczekający" to może właśnie on prowadzić do zapalenia krtani. . Bardzo ciekawie napisany prostym językiem. Polecam.

23

Odp: kaszel u maluszka

Kaszel to dolegliwość niemal równie częsta jak katar, z którym zresztą często idzie w parze. Jest objawem choroby wskazującym na zakłócenia w pracy układu oddechowego. Przyczyną kaszlu bywa najczęściej stan zapalny, odczyn alergiczny lub podrażnienie śluzówki górnych dróg oddechowych (gardła, krtani, tchawicy). Znacznie rzadziej - zapalenie dolnych dróg oddechowych oskrzeli, Kaszel może być suchy lub wilgotny, co ma zasadnicze znaczenie przy doborze leków. Szczególny charakter ma kaszel szczekający - związany z zapaleniem krtani - przy którym jednak stosuje się te same leki, co przy kaszlu suchym. A najlepiej skontaktować się z pediatrą żeby nie leczyć dziecka na własną rękę..

24

Odp: kaszel u maluszka

Polecam na kaszel smile bardzo skuteczne smile  Mucosolvan

25

Odp: kaszel u maluszka

Na suchy i mokry kaszel Dicotuss jest najlepszy . Zawiera wyciąg z prawoślazu oraz miód