1

Temat: Tabletki "po" - opinie

Któraś stosowała już? Były jakieś dolegliwości, skutki uboczne? Czy lekarz przepisuje bez problemów?

2

Odp: Tabletki "po" - opinie

Raczej tak,  no chyba że to bardzo młoda kobieta, która jeszcze nie rodziła to może mieć obiekcje..

3

Odp: Tabletki "po" - opinie

Ja nie wiem czemu, ale jakoś jestem uprzedzona do tabletek po, dla mnie jak się zaczyna współżycie to powinno się już od przynajmniej 2 tygodni stosować tabletki antykoncepcyjne, być po wizycie u ginekologa. Noo, ale u mnie nawet współżycie musi być przemyślane.

4

Odp: Tabletki "po" - opinie

Zdecydowanie wolę przyjmować normalne pigułki. Przecież te "po" to bomby hormonalne..

5

Odp: Tabletki "po" - opinie

Agrestowa ma racje, ja wiem że czasem są rózne sytuacje, ale czasem lepiej zapobiegać im

6

Odp: Tabletki "po" - opinie

Przede wszystkim mitem jest, że lepiej raz na ruski rok tabletkę "po" zamiast "truć się pigułkami". Żyjemy w czasach, kiedy pigułki mają śladową ilość hormonów - choćby vibin mini i naprawdę nie czynią szkody organizmowi.

7

Odp: Tabletki "po" - opinie

Jestem w stanie zrozumieć takie wzięcie kiedy hm pęknie prezerwatywa, gwałt lub inne sytuacje losowe niezależne od nas. Ale faktycznie jako świadomy środek antykoncepcji to się nie nadaje na dłuższą metę. Tabletki są dostępne takie, które odpowiednio mogą być dopasowane dla każdej kobiety. Nawet uczulenie na estrogeny nie jest już problemem, bo są takie tabletki jak Limetic. Nadają się także dla karmiących piersią. Więc to duży krok w antykoncepcji.

8

Odp: Tabletki "po" - opinie

Nadają się nawet dla palących. smile A w dzisiejszych czasach tabletki można dobrać tak, że praktycznie nie odczuwamy ich przyjmowania.

9

Odp: Tabletki "po" - opinie

A jak to jest z tą tabletką po w takim razie w tej sytuacji? Kobiety po 35 roku życia palące dużą ilość mają przepisywane tabletki takie jak Limetic właśnie. Ma to znaczenie, bo mogą być narażone na zakrzepicę chociażby. A taka tabletka "po" nie naraża ich zdrowia?

10

Odp: Tabletki "po" - opinie

Komletnie tego nie pojmuje, liczenie dni płodnych to dla wielu kobiec katorga. Nie każdy ma idealnie równe cykle, a o pomyłkę bardzo łatwo. Poza tym moim zdaniem to zabija życie sexualne. Jakby partner chciał się kochać uniesieniem chwili to zanim sobie policzysz to już i jemu i Tobie odejdzie ochota. Ale to oczywiscie tylko moje zdanie.

11

Odp: Tabletki "po" - opinie

To prawda. Przyjmowanie pigułki podnosi komfort współżycia i na pewno nie wróciłabym do żadnej metody typu prezerwatywa mając stałego partnera i pigułkę pod ręką. smile

12

Odp: Tabletki "po" - opinie

Pigułka po ma wejść do polskich aptek i być dostępna bez recepty ?
Co o tym sądzicie ? Dobry pomysł ?

13

Odp: Tabletki "po" - opinie

Jako osoba powiązana ze służbą zdrowia widzę w tym plusy- mam do czynienia z  różnym rodzajem kobiet i wyznaję zasadę że kobieta ma prawo decydować o swoim losie. Jednak jest też wiele minusów. Myślę, że polskie społeczeństwo nie jest na tyle dojrzałe aby rozsądnie korzystać z takiej możliwości. Najpierw powinna być wprowadzona bardzo dokładna edukacja na ten temat.

14

Odp: Tabletki "po" - opinie

Nie stosowałam i nie wzięłabym...

15

Odp: Tabletki "po" - opinie

Tego nigdy się nie wie i obyś nie musiała stosować. smile Jedynym niebezpieczeństwem dostępności takiej pigułki jest to, że wiele osób może zacząć ją traktować jako podstawową antykoncepcję, co może być niebezpieczne zwłaszcza w przypadku młodych dziewczyn, bo - nie zapominajmy - jest to jednak bomba hormonalna. Tak przynajmniej twierdzi mój lekarz. smile

16

Odp: Tabletki "po" - opinie

Ja ogólnie widzę potrzebę takiego rozwiązania, ale moim zdaniem to jest droga otwarta dla tych wszystkich małolat, którym się marzy dorosłość, bo nie oszukujmy się chłopiec nie będzie ponosił odpowiedzialności, a skoro normalna porządna antykoncepcja jest na receptę i trzeba iść do lekarza to te wszystkie 14latki albo i młodsze kto wie, będą biegać do apteki po tabletkę po. Już nie wspomnę o tym, że dziecko w tym wieku moim zdaniem nie powinno jeszcze praktykować. No, ale niestety coraz częściej tak się dzieje, wolałabym już żeby poszły do ginekologa choćby po vibin mini bo jest delikatny, ale do tego trzeba rodzica, a przecież dzieciak się nie przyzna.

17

Odp: Tabletki "po" - opinie

Normalna, porządna antykoncepcja jest na receptę po to, aby nie była przyjmowana w sposób niekontrolowany i żeby dzieciaki nie jadły hormonów bez uprzedniego kontaktu z lekarzem. Dla mnie to rozsądne. Tak jak pisałam - uważam, że tabletka "po" nie jest rozwiązaniem sama w sobie. Powinna być przyjmowana świadomie i odpowiedzialnie i nie może być traktowana jak jedyna antykoncepcja obok przerywanego...

18

Odp: Tabletki "po" - opinie

Taki dostęp bez ograniczeń nie jest dobry, nastolatki mogą mieć później problemy ze zdrowiem

19

Odp: Tabletki "po" - opinie

Wiadomo, że lepiej zapobiegać. Ale przecież są różne sytuacje i chyba lepiej wziąć taką tabletkę niż zajść w niechcianą ciążę. To nie jest tak, że jak się współżyje to powinno się być gotowym na dziecko. Jedni do tej decyzji dorastają w wieku 20 lat a inni 30.

20

Odp: Tabletki "po" - opinie

I tu wracamy do punktu wyjścia. Po to jest tyle dostępnych metod antykoncepcji, aby zapobiegać właśnie. Pigułka "po" to ostateczność.

21

Odp: Tabletki "po" - opinie

Raz jedyny miałam styczność z tableką "po" i przyznam, że nie odczówałam żadnych skutków ubocznych - czułam się normalnie.

22

Odp: Tabletki "po" - opinie

Ale po jednorazowym użyciu nie powinno być.. gorzej gdybyś nagminnie je łykała...

23

Odp: Tabletki "po" - opinie

[quote=Magdallenka85]Raz jedyny miałam styczność z tabletką "po" i przyznam, że nie odczówałam żadnych skutków ubocznych - czułam się normalnie.[/quote]

Może to było placebo a nie prawdziwa tabletka?... big_smile

24

Odp: Tabletki "po" - opinie

Na pewno to nie była tabletka po bo akurat to byłoby niemożliwe i mi się wydaję, że to raczej inna by była reakcja..Możesz się nam tutaj przyznać na forum, że to bardziej była ta taka tabletka zwana placebo. Nikt Cie za to nie ugryzie i nikt na pewno nie będzie krzyczał.

25

Odp: Tabletki "po" - opinie

Nigdy nie brałam ,ale po jednym razie chyba nic się nie stanie .