1

Temat: Ziemniaki

Wiemy już że ziemniaki są dobre na dłonie i worki pod oczami.
Ale często goszczą też na naszych stołach.
Jak podajecie ziemniaki lub jakie cuda z nich wam  smakują?

[url=http://www.fotosik.pl][img]//images43.fotosik.pl/216/52399c729c8ecc5f.jpg[/img][/url]

I czy te ziemniaki to takie zdrowe, czy takie dobre, że się nimi zajadamy...

2

Odp: Ziemniaki

zapiekanka ziemniaczana  to pycha a i frytki często są na naszym stole

3

Odp: Ziemniaki

To wiadomo, ale mnie interesują szczegóły.
Zapiekanka - z czym?
Frytki także mają swoje dodatki. Ja np. lubię z kefirkiem. A mój syn z ketchupem... wink

4

Odp: Ziemniaki

Nazywam swoją zapiekankę  takim '' śmietniczkiem ''  dodaje to co zostaje mogą to być kawałki parówki, kiełbaska, warzywa, pomidorek, papryczka, do tego przyprawy i polewam jajkiem zmieszanym ze śmietaną lub odrobiną mleka i zapiekam , to jest pyszne na wierzch także jak ktoś lubi można dodać starty ser żółty i zeleninke!

5

Odp: Ziemniaki

placki ziemniaczane!
1. z cukrem
2. z solą
3. z gulaszem
mniam smile

6

Odp: Ziemniaki

Ja uwielbiam placki ziemniaczane. Ze wszystkim. A najbardziej chyba ze śmietanką i szczypiorkiem. Albo po węgiersku. Już sama nie wiem co lepsze... smile

A zapiekanki nigdy takiej nie robiłam, czytam więc, aż mam ślinotok...

7

Odp: Ziemniaki

Zapiekanka z ziemniakami,mielonym,warzywami i sosem serowym....frytki z ketchupem...i lubię ziemniaczki w mundurkach z masełkiem..i w tradycyjnej sałatce z groszkiem i marchewką...

8

Odp: Ziemniaki

I ciałka nam rosną !

9

Odp: Ziemniaki

Kochanego ciała nigdy dosyć.....A potrafiłybyście zrezygnować z czegoś do jedzenia ,co bardzo,bardzo lubicie,po to by czasem nie przytyć?

10

Odp: Ziemniaki

ja również placek po węgiersku - uwielbiam
frytki również
kiedyś próbowałam zrobić takie talarki (ziemniaki pokroić w talarki i do piekarnika) już 3 razy robiłam i nigdy nie wychodzą mi takie jak być powinny -juz i piekłam , surowe, obgotowywałam, z masłem z olejem - jednak nie chca mi się spiec - a szkoda bo smakują wybornie

11

Odp: Ziemniaki

Ja talarki robię na patelni z tymiankiem.
Pychotaaaaaaa.

Ja nie tyję i sobie nie odmawiam. Chyba że późny wieczór, ale to ze względu na żołądek.

12

Odp: Ziemniaki

[quote=biedroneczka4]I ciałka nam rosną ![/quote]

Kartofle, pyry, bulwy, kulochy, nagusy. Nieważne, jak je nazywamy, ważne, że są naszemu tyciu kompletnie niewinne.
Winni jesteśmy my, bo poddając je kulinarnym torturom - smażąc żywcem, oblewając gorącym tłuszczem i topiąc w zawiesistych sosach!

Ziemniaki saute mają pięć razy mniej kalorii niż makaron czy kasza i sporo wysmuklającego i obniżającego poziom złego cholesterolu błonnika. Skutecznie zabijają głd, więc dietetycy polecają je nawet osobom otyłym. Mają więcej witaminy C niż jabłka, dużo witaminy B, potasu obniżającego ciśnienie krwi oraz magnezu, który poprawia przemianę materii. To samo zdrowie.


Kalorie na 100 g: ziemniaki młode - 69 kcal, ziemniaki stare - 77 kcal, kopytka - 155 kcal, placki ziemniaczane - 250 kcal, frytki - 303 kcal, chipsy - 550 kcal!

To dalej wcinajmy...

13

Odp: Ziemniaki

Pewnie ,że wcinamy!!!!!!!!!!!!!

14

Odp: Ziemniaki

Lubię pierogi leniwe. Ze skwareczkami i sałatką z zielonych pomidorów. Mniammmm.

15

Odp: Ziemniaki

uwielbiam ziemniaczki pod każdą postacią big_smile

16

Odp: Ziemniaki

[quote=asiula83]ja również placek po węgiersku - uwielbiam
[/quote]

A jak robisz? Zdradzisz?

17

Odp: Ziemniaki

zamiast małych placków smażę na patelni takiej wielkiej 1 wielki placek
no i do tego gulasz - ciemny z wielkimi kawałkami mięsa , pieczarkami ... czasami dodaję kukurydzę, czerwoną fasolę i ogórki kiszone do tego sórówka - pekińska z marchewką i sosem czosnkowym

A Ty robisz podobnie ... czy inaczej

18

Odp: Ziemniaki

Tak podobnie. Ja zawsze ziemniaki trę na grubych oczkach - mniej tłuszczu wtedy piją i są bardziej chrupiące. Sos z mięsa z papryką, cebulą, często cukinią (a la leczo) i pomidorami. Obowiązkowo posypane żółtym serem. I kapustę kiszoną do tego.
Wariantem alternatywnym jest sos mięsny z pieczarkami.

A robiłyście może kiedykolwiek ziemniaki nadziewane?

19

Odp: Ziemniaki

nie .... nawet nie wiedziałabym jak się do tego zabrać

wiem, ze to temat o ziemniakach ale przypomniałao mi się pytanie które miałam Wam zadać - kto umie i mógłby jakoś opisać jak się wyciąga z kurczaka kości .... marzy mi się zrobienie i zjedzenie takiego kurczaka faszerowanego

20

Odp: Ziemniaki

Pierwsze słyszę, żeby wyciągać kości. Przecinam, oczyszczam, wsadzam farsz -  zaszywam i piekę...

21

Odp: Ziemniaki

jak przecinasz ................

22

Odp: Ziemniaki

Wzdłuż od strony brzusznej. Potem zaszywam igłą i nitką.

23

Odp: Ziemniaki

ja też tak robię, choć baaardzo rzadko, w sumie to chyba ze 3 razy tak robiłam wink nie wyciągam kości, bo bym się bała że mi farsz wyleci...

24

Odp: Ziemniaki

[quote=asiula83]zamiast małych placków smażę na patelni takiej wielkiej 1 wielki placek
no i do tego gulasz - ciemny z wielkimi kawałkami mięsa , pieczarkami ... czasami dodaję kukurydzę, czerwoną fasolę i ogórki kiszone do tego sórówka - pekińska z marchewką i sosem czosnkowym

A Ty robisz podobnie ... czy inaczej[/quote]


Ja też tak robię placki - wrzucam jakieś mięsko uduszone i wykorzystuję leczo ze słoiczka, które robię późnym latem:)

25

Odp: Ziemniaki

Mam ochotę na kluski śląskie...
Tylko nie ma głupiego, który chciałby je zrobić sad