26

Odp: miłość czym właściwie jest

Myślę, że prędzej czy później będzie się szukać większych emocji, a druga strona może się poczuć oszukana...

27

Odp: miłość czym właściwie jest

U większości ludzi emocje biorą górę, w związku z rozsądku brakuje ciepła, jest wyrachowanie i jeśli spotka sie osobę, która da nam uczucie, to odejdziemy...

28

Odp: miłość czym właściwie jest

Miłość to umiejętność zobaczenia ideału w kimś kto nim przecież nie jest:)

29

Odp: miłość czym właściwie jest

Czasem myślę, że miłość to przede wszystkim akceptacja wad u drugiej osoby, pogodzenie się że nie jest to ideał...

30

Odp: miłość czym właściwie jest

[quote=malinka]Miłość to umiejętność zobaczenia ideału w kimś kto nim przecież nie jest:)[/quote]
Wspaniałe słowa!

31

Odp: miłość czym właściwie jest

miłość to wyłącznie słowo dopóki nie spotkamy kogoś kto jaw nas wzbudzi...

32

Odp: miłość czym właściwie jest

miłość - zaczyna się w szczęściu, a kończy w cierpieniu...

33

Odp: miłość czym właściwie jest

Jak twierdzi P. - "miłości nie ma, jest tylko przywiązanie".

34

Odp: miłość czym właściwie jest

To też chemiczne reakcje, hormony, czy jak tam zwał, ale efekt b. przyjemny:)

35

Odp: miłość czym właściwie jest

[quote=Gabika]miłość - zaczyna się w szczęściu, a kończy w cierpieniu...[/quote]

czasem jest do końca życia i kończy się dopiero wraz ze śmiercią;)

36

Odp: miłość czym właściwie jest

[quote=Zafira]To też chemiczne reakcje, hormony, czy jak tam zwał, ale efekt b. przyjemny:)[/quote]
Na tyle przyjemny, że niektóre osoby się od niego uzależniają i nie potrafią bez miłości żyć, stale poszukując nowych obiektów do przeżywania jej, kiedy poprzednie przestają wywoływać wystarczająco silne reakcje chemiczne big_smile
Ach ta chemia smile

37

Odp: miłość czym właściwie jest

Wychodzi na to, że nie kochamy tego kogoś, tylko reakcję, jaką u nas wywołuje:)

38

Odp: miłość czym właściwie jest

To aż taki egoizm nami kieruje:)...?

39

Odp: miłość czym właściwie jest

E tam, aż tak chyba nie, ale fakt faktem, że są osoby, które chcą przezywać ten stan ciągle i ciągle, a przynajmniej czytałam o nich w książce traktującej o nieudanych związkach i przyczynach pakowania się w nie.

40

Odp: miłość czym właściwie jest

[quote=niechcemisie][quote=Zafira]To też chemiczne reakcje, hormony, czy jak tam zwał, ale efekt b. przyjemny:)[/quote]
Na tyle przyjemny, że niektóre osoby się od niego uzależniają i nie potrafią bez miłości żyć, stale poszukując nowych obiektów do przeżywania jej, kiedy poprzednie przestają wywoływać wystarczająco silne reakcje chemiczne big_smile
Ach ta chemia smile[/quote]

A ja czasem lubię odpocząć od tego stanu, mam ochotę być sama dla siebie i nie starać się, jeśli nie ma dla kogo:)

41

Odp: miłość czym właściwie jest

Czasem ludzie są ze sobą bo nie chcą być sami, więc gdzie tu jest miejsce na miłość?...

42

Odp: miłość czym właściwie jest

[quote=niechcemisie]E tam, aż tak chyba nie, ale fakt faktem, że są osoby, które chcą przezywać ten stan ciągle i ciągle, a przynajmniej czytałam o nich w książce traktującej o nieudanych związkach i przyczynach pakowania się w nie.[/quote]

Czasem brakuje chęci żeby związek rozkwitał, nie ma czasu na celebrowanie bycia razem, miłość jest czasem  traktowana jak jedzenie w fast foodach: szybko mieć to z głowy i zająć się tylko swoimi sprawami...

43

Odp: miłość czym właściwie jest

A ja się beznadziejnie urządziłam... pozwalałam sobie na rozwijanie uczucia, które nie może się realizować w związku, też do kitu.

44

Odp: miłość czym właściwie jest

To miłość rządzi nami, a nie my nią, dlatego tak się stało... Co mogłaś zrobić żeby się nie rozwinęło...? unikać go ciągle?

45

Odp: miłość czym właściwie jest

Fakt, nie dałabym rady unikać, poza tym to wszystko było... bardzo przyjemne, wciągające i uszczęśliwiało.

46

Odp: miłość czym właściwie jest

A dlaczego nie tkwić w takim stanie, przecież możesz nadal marzyć o nim, to też uszczęśliwia wink

47

Odp: miłość czym właściwie jest

Wtedy chce się więcej. Jedno albo drugie, albo oboje chcą więcej.

48

Odp: miłość czym właściwie jest

Właśnie na tym polega miłość;) Inaczej byśmy kierowali się tylko instynktem rozrodu jak zwierzęta...

49

Odp: miłość czym właściwie jest

Paradoksalnie - im więcej miłości ,tym więcej jeszcze się chce przeżyć, doznać:)

50

Odp: miłość czym właściwie jest

Dlatego nie można było tego tak zostawić. W jedną albo w druga stronę.