1

Temat: makijaż dla blondynki o niebieskich oczach

jaki Waszym zdaniem makijaż najbardziej by pasował. Zdjęcia mile widziane smile

2

Odp: makijaż dla blondynki o niebieskich oczach

rozowy lub lekki fiolet

3

Odp: makijaż dla blondynki o niebieskich oczach

Szare cienie do powiek, tusz granatowy

4

Odp: makijaż dla blondynki o niebieskich oczach

najlepszy byłby makijaż w srebrnej i różowej tonacji  ale oczywiście zależy też od ubrania, stylu osoby

5

Odp: makijaż dla blondynki o niebieskich oczach

Ile ludzi tyle opinii smile tak naprawdę to sama powinnaś trochę poeksperymentować i sprawdzić jak to wygląda. Ja osobiście bym chyba poleciła jakieś stonowane kolory.

6

Odp: makijaż dla blondynki o niebieskich oczach

a najlepiej sprawdzić jakiej jesteś urody tzn typ urody

7

Odp: makijaż dla blondynki o niebieskich oczach

Ja znam blondynkę która uwielbia czerwone szminki i jej bardzo  pasują

8

Odp: makijaż dla blondynki o niebieskich oczach

Grafitowe lub brązowe cienie. A szminki - najlepiej koralowe lub brudny róż smile

9

Odp: makijaż dla blondynki o niebieskich oczach

Nigdy cienie nie powinny być zbliżone do koloru tęczówki. Tej zasady lepiej się trzymać.
Niektórzy makijażyści uważają, że barwy powinno się ze sobą kontrastować. Korzysta się przy tym z takiego koła kolorów:
[img]//i4.dobramama.pl/161d20c31513309dbd907570583f8ed9/kolo2.jpg[/img][img]//majic.pl/wp-content/uploads/2014/10/lll-300x300.jpg[/img][img]https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS3UmLP8uWp7qQqBJlEjClrtPCIJLpu53amQQOaNB3YjH3VcyQLT3nXUkF2[/img]

Sama z ciekawości do swoich jasnoniebieskich tęczówek dobrałam cienie zgodnie z powyższym schematem i powiem szczerze, że bardzo mi się efekt spodobał, byłam mocno zaskoczona: cień żółtawy + nazwijmy go "miąższ różowego grapefruita bardzo mi się spodobał, mimo że byłam niezwykle sceptycznie nastawiona.
Kiedyś kochałam się w różach, zawsze jaśniejszy + ciemniejszy i w szarościach, też dwa odcienie.
Teraz wolę brąz + beż na dzień. Czasem ciemne fiolety, ale to tak bardziej wieczorowo.
Musze tylko jeszcze zastrzec, że jestem bladolicą szatynką.

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2015-02-15 22:06:51)

10

Odp: makijaż dla blondynki o niebieskich oczach

To do moich piwnych jakie powinny być? Fioletowe?

11

Odp: makijaż dla blondynki o niebieskich oczach

Ja bym pokombinowała przed lustrem jak który odcień będzie wyglądać, bo nie każdy uznaje zasadę kontrastu, ale wg niej odcienie niebieskiego i fioletu rzeczywiście.
Kolor włosów i cery też wpływają na efekt.

[img]//img.zszywka.pl/0/0197/w_5961/uroda/kolor.jpg[/img]

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2015-02-23 15:58:49)

12

Odp: makijaż dla blondynki o niebieskich oczach

Może coś w stylu Rozalii Mancewicz? Co prawda kolor oczu sobie zmienia ale zawsze jest ładnie umalowana. Zresztą dba o Nią profesjonalistka więc czemu się dziwić. Zobacz tutaj jak wygląda może znajdziesz coś dla siebie

13

Odp: makijaż dla blondynki o niebieskich oczach

O, jej makijaż jest perfekcyjny wink

14

Odp: makijaż dla blondynki o niebieskich oczach

Nie należę do fanek Dody i jedyne co mi się w niej podoba to wygląd, bo twórczość i zachowanie wręcz przeciwnie, ale makijaż ma zawsze doskonały!

15

Odp: makijaż dla blondynki o niebieskich oczach

Doda niestety nie ma niebieskich oczu, ale fakt zawsze wygląda świetnie. Ja z kolei używam na co dzień niebieskiej kredki na górną powiekę i czarnego tuszu do rzęs. Jeżeli chodzi o cienie to w sklepach sa takie gotowe palety kolorow dla niebieskich, brazowych, zielonych oczu. Ja osobiscie mam cztery palety w kolorach nude i brązów, oraz srebro z niebieskim.

16

Odp: makijaż dla blondynki o niebieskich oczach

Czy niestety? Mi nie podobają się niebieskie oczy, a zmiana koloru to kwestia kilku sekund.

17

Odp: makijaż dla blondynki o niebieskich oczach

Ja mam niebieskie oczy i moja koleżanka, która maluje, zawsze robi mi niebieski makijaz.... uwazam, ze wygląda to fatalnie i mówię jej to za każdym razem ale ona chyba nie rozumie.

18

Odp: makijaż dla blondynki o niebieskich oczach

Ja uważam, że aby wydobyć głębie niebieskich oczu i uzyskać piękny, błękitny kolor tęczówek, dla kontrastu należy używać brązowej tonacji cieni. Od karmelowych beżów, poprzez orzech i ciemny brąz - ten zestaw zawsze jest niezawodny. Sama mam niebiesko szary odcień źrenic i muszę przyznać, że ten makijaż sprawia, że oczy nabierają wyrazistości.

19

Odp: makijaż dla blondynki o niebieskich oczach

Koleżanka maluję się czarną kredką, kreski na powiece i na dole oka, blonydnka, niebieksie oczy i wg mnie wygląda super, ma dość ciepłą karnację

20

Odp: makijaż dla blondynki o niebieskich oczach

Ja też uważam, że odcienie złota i brązów, mogą być opalizujące. Matowe cienie też są spoko. Myślę też, że blondynki dobrze wyglądają w fiołkach i fioletach - pod żadnym pozorem nie w różach!!! Ale brąz jest stonowany i elegancki.

21

Odp: makijaż dla blondynki o niebieskich oczach

Ja też uważam, że odcienie złota i brązów, mogą być opalizujące. Matowe cienie też są spoko. Myślę też, że blondynki dobrze wyglądają w fiołkach i fioletach - pod żadnym pozorem nie w różach!!! Ale brąz jest stonowany i elegancki.

22

Odp: makijaż dla blondynki o niebieskich oczach

Cera - Lekkie podkłady w odcieniu porcelany. Róż brzoskwiniowy i miodowy.
Usta - Najlepsze dla Ciebie są szminki oraz błyszczyki w beżowo-morelowych odcieniach. Na wieczór idealny będzie kolor winnej czerwieni.
Oczy - Na dzień używaj beżowych cieni (o ton ciemniejszych od podkładu), natomiast na wieczór świetne będą szarości i grafity. Tusz do rzęs może być granatowy lub oberżynowy.
A tego unikaj w makijażu:
Usta - Zrezygnuj z ciemnych kolorów – brązów, ciepłej czerwieni, odcieni wiśni. Ale też ostrożnie z różowymi szminkami i błyszczykami – łatwo mogą cię zmienić w lalkę Barbie.
Oczy - Mocny makijaż typu smoky eyes w Twoim przypadku jest zakazany. Unikaj też różowego i fioletowego makijażu oczu – możesz w nim wyglądać jakbyś była chora wink

[img]//www.studio-mody.com.pl/wp-content/uploads/2013/10/makijaz-oczy.jpg[/img]

23

Odp: makijaż dla blondynki o niebieskich oczach

Ja bym raczej starała się wyciągnąć kolor tęczówki na powiece. Oczywiście wszystko zależy od tego jakie  założy ciuszki. Chciałabym też powiedzieć, ze blondynce bym wymodelowała owal twarzy pudrem w kulkach w różobeżach opalizujących. Tylko do tego trzeba mieć dobre pędzle. Ja mam pędzle

24

Odp: makijaż dla blondynki o niebieskich oczach

Te wszystkie porady co wolno a czego nie wolno to ściema. Każdy kolor pasuje do każdych oczu, ale będzie dawał inny efekt. Jeśli zależy Ci na wybiciu koloru oka, najlepsze będzie złoto, róże, brązy, miedzie. Ogólnie neutralne kolory pasują każdemu. Ale tak samo pasować będą np. niebieskie kolory, tylko wszystko zależy od ich odcienia. Ja na blogu czasem wrzucam makijaże gdzie dominuje niebieski, a też jestem blondynką o niebieskich oczach i ludzie piszą mi, że nie wiedzieli nawet, że taki kolor może tak podkreślić tęczówkę. Jeśli ma ciepły typ cery i ciepły odcień włosów, wszelkie ciepłe odcienie będą z nimi pięknie harmonizować. Jeśli jesteś typem chłodnej blondynki, lepiej postawić na odcienie chłodne.

25

Odp: makijaż dla blondynki o niebieskich oczach

najlepsze cienie dla blondynki to róż , żółty , szary,
polecam stronkę
_______________________________________________