1

Temat: Moje wymarzone łóżko

Zapraszamy do udziału w konkursie z firmą Wendre - do wygrania są 3 cieplutkie zestawy, a każdy zawiera kołdrę i poduszkę Lulea Seersucker, które nie pozwolą Wam zmarznąć nawet w najchłodniejsze noce! Piszcie, jakie łóżko jest Waszym wymarzonym, a 3 najlepsze wypowiedzi zostaną nagrodzone!

Szczegóły konkursu znajdziecie pod linkiem:
[url]http://urodaizdrowie.pl/konkurs-na-forum-z-firma-wendre[/url]

Zapraszamy!

2

Odp: Moje wymarzone łóżko

Moje łóżko powinno mieć biały kolor, oraz prześcieradło, pościel i baldachim koronkowymi falbanami.
Koronka jest dla mnie synonimem luksusu, a nocny wypoczynek powinien się kojarzyć właśnie z nim  - nie tylko jeśli chodzi o urlop, ale zwłaszcza gdy chodzi o sen, który ma maksymalnie zregenerować nasz organizm do pokonywania wyzwań kolejnego dnia.

3

Odp: Moje wymarzone łóżko

A mi się marzy całkowicie różowe łóżko.. od koniuszków nóg po najwyższy punkt wezgłowia.... W nim czułabym się jak księżniczka z bajek Disneya, które oglądałam w dzieciństwie! Miałabym same różowe sny, a spoczywająca na różowych poduszkach moja twarz byłaby wiecznie młoda, bo przecież to właśnie w bajkach marzenia się spełniają, także te o wiecznej młodości i szczęściu!

4

Odp: Moje wymarzone łóżko

Moje łóżko marzeń musi mi dostarczać wielu niezapomnianych wrażeń! Powinno mieć przede wszystkim moc przyciągnięcia mojego ideału mężczyzny, w którego ramionach odkryłabym wszystkie blaski miłości – tej duchowej i cielesnej… Oto moje marzenie – łóżko z miłą dla oka i ucha „męską zawartością” big_smile

5

Odp: Moje wymarzone łóżko

Moje wymarzone łóżko
Musi szeptać mi na uszko
Słodkie słówka, komplementy:
że tak pięknie dziś wyglądam
że wciąż jestem szczupła, zgrabna,
wiotka, słodka i powabna…
To ukoi moją duszę…
Takie łóżko dostać muszę!!!

6

Odp: Moje wymarzone łóżko

Moje łóżko wymarzone,
najkochańsze i tylko dla mnie stworzone.
Powinno dostosowywać się do pory roku!
Powinno pogodzie dotrzymywać kroku!
Ciepłym i gorącym latem,
powinno na mnie czekać z chłodnym okładem.
Budzić zapachem ulubionego bzu,
i wprowadzać same piękne wizje do snu.
Jesiennym chłodnym wieczorem,
być ciepła motorem!
Mieć przy poduszce książkę moją ulubioną,
i kołysać w objęciach do siebie mnie przytuloną.
Zimową porą,
dawać po nosie wszystkim zmorom.
Budzić kubkiem ciepłej herbaty,
w takie dni zwłaszcza,kiedy nie muszę pamiętać daty.
Ach łóżeczko piękne i cieplutke,
Przy Tobie zimowe noce nie jest już takie straszniutkie,
W najpiękniejszą porę roku.
Do domu wracam po zmroku,
Wiosenne atrakcje
to w łózko kombinacje
spać się nie chce,
do łózka trzeba isc w proteście
wiosna wita budzeniem się do życia
do pozytywnym bycia.
Moje wymarzone łózko białe,
będzie tylko moje i to całe!
będziemy mieć tylko się dla siebie,
będzie nam razem jak w niebie.
Zmieniać będę tylko pościel i koc
w nim prześpię bez koszmarów całą noc!
O moje piękne wymarzone,
przeze mnie nigdy nie zostaniesz porzucone!

7

Odp: Moje wymarzone łóżko

Moje wymarzone  łóżko powinno mieć zdolność teleportacji mnie we śnie do wszystkich egzotycznych miejsc, które zawsze chciałam odwiedzić, ale dotąd nie było okazji (ani kasy...). Chciałabym choć w ten sposób obejrzeć wszystkie piękne miejsca znane z kolorowych prospektów biur turystycznych m.in. piramidy w Egipcie, Wielki Mur Chiński, rzymskie Coloseum, wieżę Eiffla i oczywiście przeżyć słynny festiwal samby w Rio de Janeiro!

8

Odp: Moje wymarzone łóżko

Kiedy wstaję rano, jak zwykle za późno i śpieszę się do pracy, to marzę, żeby moje łóżko miało automatyczną funkcję ścielenia się ? Dzięki temu nie pozostawiałabym go w tak chaotycznym stanie i wieczorem nie musiałabym z powrotem układać  pościeli.

Samościelące się łóżko – oto moje marzenie, ale chyba tak samo nierealne, jak czarodziejski stolik z bajki: "Stoliczku nakryj się”…:/ Rzucam wyzwanie konstruktorom, automatykom i inżynierom wszelkiej maści - zrealizujcie mój projekt, a będę Waszą pierwszą klientką i zapłacę każdą cenę:)

9

Odp: Moje wymarzone łóżko

Fajna sprawa, takie łóżko dbające o porządek w sypialni:)

Mnie natomiast ciekawi, czy ktoś kiedyś wymyśli łóżko odmładzające i leczące skórę? Takie, które usuwałoby zmarszczki i niedoskonałości cery powstałe w ciągu dnia - dzięki np. odpowiednim substancjom zawartym w pościeli? To jest moje marzenie, by budzić się co rano z młodszą twarzą i nie poświęcać tyle czasu na ukrycie tego wszystkiego, co ją szpeci.... Jeśli będzie w sprzedaży takie łóżko to właściwie prawie wszystkie firmy kosmetyczne mogą się przebranżowić, bo już nie będzie potrzeby kupowania kremów, podkładów, korektorów, wystarczy po prostu  być śpiochem!

10

Odp: Moje wymarzone łóżko

Wieczorami lubię sobie podjadać, więc łóżko posiadające na wyposażeniu dobrze zaopatrzoną lodówkę bardzo by mnie ucieszyło, bo nie musiałabym wędrować aż do kuchni po różne smakołyki:) Wylegując się w rozgrzanej pościeli mogłabym bezkarnie wcinać lody i pić schłodzone napoje nawet jesienią i zimą, nie przejmując się tym, że się przeziębię...

11

Odp: Moje wymarzone łóżko

Moje wymarzone łóżko to takie królewskie, najlepiej dębowe, bogato rzeźbione, solidne i trwałe… Czasem widzę takie na kostiumowych filmach i zastanawiam się tylko, jak można by było je przetransportować do mojego małego mieszkanka na IV piętrze bloku z wąską klatką schodową i niezbyt szerokimi drzwiami. I czy wątła konstrukcja budynku wielorodzinnego wytrzymałaby ciężar takiego zabytkowego mebla…?

12

Odp: Moje wymarzone łóżko

W moim wymarzonym łóżku
jest zacisznie i cieplutko.
Koty prężą swoje grzbiety,
a dla zmysłów mych podniety
są koronki i falbanki,
z góry zwisają firanki,
które chronią przed oczami
wścibskich gapiów i zdjęciami:)
Pościel w róże ciało pieści,
tyle szczęścia tu się mieści!

13

Odp: Moje wymarzone łóżko

Łóżko moich marzeń to takie, które mi zapewni codziennie:
Ł-yk adrenaliny
O-dlotowe sny
Z-mysłowe chwile
K-ilka miłych snów
O-dpoczynek godny księżniczki, którą przecież jestem dla mojego Ukochanego:)

14

Odp: Moje wymarzone łóżko

Jako dziecko uwielbiałam huśtanie i kołysanie, a nawet teraz, gdy tylko mam okazję, to cofam się w czasie, siadając na huśtawce...
Marzy mi się więc łóżko z funkcją kołysania do snu, oczywiście z regulowanym tempem, tak żebym mogła dostosować je do swojego nastroju i potrzeb....

15

Odp: Moje wymarzone łóżko

Jesień to czas, kiedy mam ochotę zaszyć się w sypialni z grzanym winem i stosem komedii romantycznych, by przetrwać do wiosny w dobrym nastroju:) Aby wypoczywać w odpowiednich warunkach, zadbam jednak najpierw o elegancką pościel i ciepłą kołderkę, a nad łóżkiem rozwieszę baldachim, by czuć się jak filmowe bohaterki żyjące w idealnym świecie pełnym luksusu... Takie właśnie jest moje wymarzone łóżko!

16

Odp: Moje wymarzone łóżko

Jak podają wszelkie poradniki sztuki miłosnej, najlepszymi afrodyzjakami są truskawki i szampan. Dlatego marzę o łóżku, które będzie wyposażone w barek z funkcją chłodzenia, gdzie mielibyśmy pod ręką nasze przysmaki, którymi moglibyśmy się wzajemnie karmić, rozkoszując się błogim lenistwem w weekendowe poranki!

17

Odp: Moje wymarzone łóżko

"Oda do łóżka marzeń"

Meblu ukochany,
czy zaszczycisz swym pięknem
moje skromne ściany?
Zapraszam w me progi
twoje cztery nogi,
przepiękne rzeźbienia,
i wszystkie zdobienia!
Bądź łożem miłości
zmysły moje obudź
i do lepszego życia
mą osobę pobudź!

18

Odp: Moje wymarzone łóżko

Łóżko moich marzeń powinno mieć następujące zalety:

- oczyszczać mój umysł z codziennych przykrych doświadczeń
- zapewniać sny pełne pozytywnych wrażeń i dających nadzieję na lepsze jutro
- dodawać mi pewności siebie każdego ranka, gdy budzę się z myślą o czekających mnie wyzwaniach...
Powinno być moim psychoterapeutą, powiernikiem moich sekretów i najlepszym przyjacielem, który będzie czekał na mnie co wieczór i zapraszał w swoje progi!

19

Odp: Moje wymarzone łóżko

Chciałabym mieć łóżko odstraszające ode mnie nocne koszmary... Ostatnio często męczą mnie sny, w których ktoś mnie goni, albo coś mi zagraża, spadam nagle w przepaść albo szukam czegoś ważnego i nie mogę znaleźć... To przez nie budzę się w środku nocy - przestraszona, zlana potem i zmęczona, a początek dnia mam od razu zepsuty przez zły nastrój... Gdybym miała takie łóżko, które zapewnia tylko przyjemne i odprężające sny, to na pewno byłabym szczęśliwsza!

20

Odp: Moje wymarzone łóżko

Łóżko, o którym sobie czasem marzę, powinno być dużą konstrukcją, stanowiącą jakby osobne pomieszczenie w sypialni. Powinno mieć baldachim ze spływającymi po bokach tekstylnymi ściankami, w których byłoby umieszczone jedno małe okienko, zakryte szczelnie gęstą firaneczką. Tu czułabym się wyjątkowo bezpiecznie i przytulnie, sama nie będąc widziana, a mając wgląd w to, co się dzieje na zewnątrz:)

21

Odp: Moje wymarzone łóżko

W moim łóżku marzeń chcę mieć wbudowane głośniki, które będą mi serwować do snu moje ulubione odgłosy przyrody: szum drzew, śpiew ptaków, odgłosy morskich fal bijących o brzeg... Taka muzyka natury wyjątkowo mnie relaksuje i sprawia, że mój sen jest naprawdę spokojny.

22

Odp: Moje wymarzone łóżko

Każdego lata marzę o łóżku, które odstraszałoby komary atakujące mnie właśnie nocą i burzące mój spokój. Zimą przydałoby się natomiast podgrzewane łóżko, w kórym niestraszne mi będą zimne noce i które będzie samo regulowało temperaturę odgadując moje potrzeby w danej chwili:)

23

Odp: Moje wymarzone łóżko

Moje sny są bardzo ciekawe i pełne akcji, dlatego chciałabym, żeby przynajmniej niektóre zostały zarejestrowane w formie filmów. Przydałoby mi się łóżko z funkcją nagrywania moich marzeń sennych, żebym mogła do nich wracać i ponownie przeżywać wszystkie te niesamowite sytuacje, które mi się w nich przytrafiają!

24

Odp: Moje wymarzone łóżko

Dorastałam w okresie PRL-u, gdy dla dzieci były dostępne tylko małe tapczany, bez większego polotu w konstrukcji. A ja tak marzyłam o piętrowym łóżku, które widziałam w jakimś zagranicznym filmie... Chciałam oczywiście spać "na wysokości", koniecznie nad moją młodszą siostrą, dla której byłam wtedy życiowym autorytetem wink

25

Odp: Moje wymarzone łóżko

W moich marzeniach łóżko to łódź bezpiecznie zawijająca do portu każdego ranka, gdy zmieniam stan świadomości z zanurzonego w snach na odczuwający nieznośną lekkość realnego bytu:) Czasem niech będzie też łodzią miłości, jak w dawnych romansach, w których damy z towarzystwa kryły się pod fikuśnymi parasolkami, pływając po jeziorze ze swoimi adoratorami w bardzo romantycznej scenerii...