1

Temat: Light

Kupujecie te produkty "light",slim,fit?  Prawnie regulowana jest tylko nazwa "light".Jednak jeżeli producent zmniejsza ilość jednego składnika musi coś dodać,aby zachować konsystencję i objętośc.Dlatego gorzka czekolada,choć ma mniej cukru ma więcej tłuszczu.
Osobiście to lubię jogurty "light".

2

Odp: Light

nie , bo sa bez smaku i nie lubię takowych

3

Odp: Light

wiekszosc tych light am ykryte badziewie w sobie i wychodzi to na to, że te light sa bardziej "tuczace3" niz te normlane tongue

4

Odp: Light

[quote=asiula83]nie , bo sa bez smaku i nie lubię takowych[/quote]

Też nie uznaję. Wolę mniej, ale z %.

5

Odp: Light

absolutnie nie, a już na pewno nie prod. mleczne, które pozbawione tłuszczu nie zawierają w ogóle witamin...
wole więcej tłuszczu i/kub cukru niż mniej a w zamian za to zagęstniki, aspartam i wypełniacze ...

6

Odp: Light

słyszałam, że produkty Light to mają tylko w nazwie LIGHT tongue

a co sądzicie o sokach bez cukru? niby zdrowsze, ale wczoraj dowiedziałam się, że w niektórych używany jest jakiś środek rakotwórczy... 'a-coś tam'.

7

Odp: Light

jeśli jest napisane SOK i bez cukru to jest git smile

Sok jest produktem w 100% pochodzącym z owoców lub warzyw. Zawiera sok wyciśnięty bezpośrednio z owoców lub otrzymany z zagęszczonego soku owocowego (ma odtworzone proporcje wody, która wcześniej została odparowana). Z niektórych owoców i warzyw produkuje się również soki przecierowe np. sok pomidorowy.

8

Odp: Light

właśnie nie! podobno to bujda, bo dodawane są jakieś słodziki...

9

Odp: Light

ja kupuję produkty light - ale zanim kupię porównuję ilość kalorii w light i normalnym

10

Odp: Light

nie jadam takich rzeczy

11

Odp: Light

Ja nie wierzę w te produkty z napisem "light"

12

Odp: Light

[quote=gusia1000]Ja nie wierzę w te produkty z napisem "light"[/quote]
tu nie ma w co wierzyć wink
albo jest light albo nie
pytanie tylko co producent wyrzucił i dlaczego nazwał produkt light - czy ze względu na mniejszą zawartość soli, cukru, tłuszczu czy np. wody...

13

Odp: Light

Dzięki za odpis.

14

Odp: Light

To są nazwy, które mają skusić klienta... Najczęściej tam tłuszczu jest niewiele mniej niż w standardowych produktach

15

Odp: Light

Ja zawsze sprawdzam ile jest tłuszczu i cukru w danym produkcie i nie zwracam uwagi na marketingowe chwyty... Jeśli tłuszczu jest powyżej 10%, a cukru powyżej 20% to nie kupuję takiego produktu.

16

Odp: Light

Jogurty 0% to moje ulubione produkty light - nadają się i do zupy i do sałatki i do deseru.