26

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Jesień najbarwniejsza pora roku,to właśnie ciepłe kolory i promienie słońca wywołują pozytywną energię.Patrząc na ten zaczarowany barwny świat,oczy i serce się raduje.A właściwie to czemu tego nastroju nie przenieść do mieszkania aby mieć go na dłużej cieszyć się widokiem złota,czerwieni i brązu tuż po przebudzeniu?Mój kącik taki jesienny ciepły,troszkę romantyczny niczym zaczarowany ogród.Wniosłabym do niego właśnie piękną polską jesień.Okna udekorowałabym jesiennymi bukietami z liści,Synek zrobił by słodkie ludziki z kasztanów i żołędzi.Na środku pokoju stanie kanapa otulona czerwonożółtym kocykiem aby można było się okryć podczas chłodniejszych wieczorów.Kocham kwiaty więc nie może zabraknąć fioletowych wrzosów,a na zielonej ścianie malowane astry.Jeszcze tylko kilka świeczek aby dodać ciepłego nastoju wieczorem.

27

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Mój jesienny dom zmienia się w przestrzeń pełną śmiechu i gości, nie wyobrażam sobie spędzać deszczowych wieczorów w samotności, dlatego częściej wtedy zapraszam koleżanki na babskie posiadówki z grzanym winkiem i łlodkościami;)

28

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Właśnie wprowadziłam się do nowego mieszkania - trochę ciasnego ale własnego:) Powoli je urządzam i nie bez wpływu na to pozostaje panująca nam miłościwie jesień, gdyż kolorystyka mebli i dodatków oscyluje wokół złota, purpury i brązu we wszelkich odcieniach:) Dywan z motywem jesiennych liści uzupełnia ten efekt metamorfozy - z pustych ścian w przytulne, emanujące ciepłem gniazdko:)

29

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

W celu realizacji wymarzonej metamorfozy ułożyłam modlitwę, która może sprawić, że ona się uda:
Panie Boże! Proszę Cię o siłę, bym mogła poprzestawiać wszystkie meble tak, jak zawsze chciałam, o kasę, żebym mogła kupić wszystko to, co chciałabym mieć w domu i o mądrość, żeby po tym wszystkim nie zwariować:)

30

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

[quote=milagro]W celu realizacji wymarzonej metamorfozy ułożyłam modlitwę, która może sprawić, że ona się uda:
Panie Boże! Proszę Cię o siłę, bym mogła poprzestawiać wszystkie meble tak, jak zawsze chciałam, o kasę, żebym mogła kupić wszystko to, co chciałabym mieć w domu i o mądrość, żeby po tym wszystkim nie zwariować:)[/quote]

He he, Ty to masz fantazję big_smile Zamiast sama się wziąć do pracy to Boga w nią mieszasz:)

31

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Tej jesieni chcę przeprowadzić w domu generalną metamorfozę, która pozytywnie wpłynie również na moje życie:

- wymieść z każdego kąta zasiedziałe smutki,
- wytrzepać koce i poduszki z nostalgicznych wspomnień, które nie chcą odejść w zapomnienie
- poukładać w przepastnych szufladach ambitne plany na przyszłość
- zmyć z podłogi wszystkie ślady łez, które kiedykolwiek popłynęły
- odkurzyć dywany z codziennych trosk
- otworzyć szeroko okna i wypuścić w świat dużą dawkę pozytywnej energii, którą chcę obdzielić wszystkich wokół:)

32

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Jesień to najbardziej kolorowa pora roku i dlatego jeżeli tylko pogoda dopisuje wpuszczam ją do swojego mieszkania.Nie zasłaniam okien długimi firankami,ponieważ zasłoniłyby mi najpiękniejsze widoki i słońce.Staram się też przez otwarte okna wpuścić ten charakterystyczny jesienny zapach do środka.Wieczory mamy teraz coraz dłuższe i chyba jak większość zapalam pachnące świece.Dodaje to uroku i powstaje niepowtarzalny klimat.Z dekoracjami staram się nie przesadzać ,ponieważ lubię styl raczej minimalistyczny.Kilka ozdobnych dyń z własnej działki,czasem bukiet jesiennych kwiatów w zupełności wystarczy.Gdy jesień stanie się coraz bardziej zaawansowana i ogniste barwy zastępują szarości i jesienna plucha kupuję dużo roślin,które ustawiam w różnych miejscach.Wprowadzają one upragnioną zieleń i dodają energii.Robię coś jeszcze-żarówki wymieniam na te o większej mocy,ponieważ bardzo doskwiera mi brak światła.Bardzo ubolewam nad tym,że nie posiadam kominka.Ogień ma w sobie coś takiego co uspakaja skołatane nerwy,daje poczucie bezpieczeństwa no i oczywiście ciepło.

33

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Jesienią dbam o piękny zapach w mieszkaniu, który poprawia mi nastrój... Szczególnie rozweselająco działa na mnie zapach cytrusów, dlatego bawię się w aromaterapeutkę i za pomocą olejków oraz kominka wypełniam dom wonią cytryny i pomarańczy, a wtedy od razu staje się przytulniejszy!

34

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Jesien jak kazda inna pora roku jest wyjatkowa, jesienia nie tesknie za wiosna ani za latem jak rowniez nie spieszno mi do zimy. Rozkoszuje sie "teraz i tu" Korzystajac z dobrodziejstw jesieni przygotowuje rozmaite konfitury i powidla oraz syropy i nalewki ktorymi cieszyc sie bedziemy podczas nadchodzacej zimy. Pomimo wielkiej roznorodnosci dostepnych produktow na polkach sklepowych uwielbiam przygotowywac je sama nadajac im tym samym niepowtarzalny charakter. Oczywiscie jesien to nie tylko sporzadzanie " zapasow" smile Jesien to pora zapachu pysznych szarlotek z cynamonem, puszystej drozdzowki ze sliwkami czy aromatycznych ciast dyniowych i marchewkowych roztaczajacych swa won w calym domu. Jesien to rowniez przyjemna praca w ogrodzie czyli przygotowanie moich kwiatkow do zimowego snu oraz zbieranie opadlych lisci w czym to z przyjemnoscia towarzyszy mi moj kochany kot Milky Way, ktory jest niezastapionym poganiaczem lisci tanczacych na wietrze wink Pozdrawiam.

35

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Jesień jest jedną z moich ulubionych pór roku zwłaszcza taka jak tego roku ciepła, słoneczna i pełna barw. Z reguły nie przeprowadzam metamorfoz dopasowanych do pór roku, jednak w tym roku postanowiłam odświeżyć dom. Kolory jesieni, czerwień, pomarańcz czy kolor żółty są ciepłe i przyjemne sprawia że moja niebieska sypialnia stanie przyjemniejsza.
Na lekko pomarańczowym  półmisku ustawiłam kilka świec różnej wielkości,, myślę iż wprowadzą ciepły nastrój w te coraz dłuższe i zimniejsze wieczory. Małe poduszki również ubrałam w pomarańczowe i czerwone poszewki z jesiennym motywem nawet przyjemnie wyglądają na tle niebieskiego , takie małe dodatki a sypialnia zmieniła sie nie do poznania.
Również łazienka przeszła metamorfozę a co tam - pomyślałam sobie. Pomalowałam ramę lusterka w kolorach jesieni. Chodniczki łazienkowe też zmieniły się na bardziej przytulne w kolorze piaskowo żółtym. Jednak to fajna sprawa takich niewielkich zmian aby ożywić wnętrze własnego domu który przecież dla wielu jest azylem

36

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Mój dom będzie w kolorach złotym i beżowym, by dobrze się w nim jadło, spało i o póżna rozmawiało. Na stole obraz w barwach jesieni, z wyszywanymi listkami i żołędziami. W centralnym punkcie wazon z suszoną jarzębiną, kaszatnami i mirabelkami. Na kanapach złoto-beżowe kapy przypominające jesienną rosę z drzew. Dywan w kształcie liścia dębu, firanki z imitacją biedronek i żyrandole przypominające gniazda ptaków.

37

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Mój dom jesienią musi emanować pięknym zapachem i dobrym nastrojem domowników - dlatego wtedy częściej piekę ciasta i dbam o kulinarne wrażenia całej rodzinki, bo jak wiadomo, człowiek najedzony, to człowiek szczęśliwy - zwłaszcza jesienią, gdy trzeba zebrać trochę sadełka na zimowe mrozy:)

38

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Ostatnio korzystam z pięknej pogody i wietrze zimowe ubrania oraz pościel, żeby wkroczyć w jesień ze świeżością w szafach i sypialni:) Jesienny dom powinien być właśnie pełen świeżości...

39

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Jesienią marzą mi się ciepłe kolory ścian, żeby nie  odczuwać nadmiernie chłodu, jaki panuje o tej porze roku. Do tego czerwień, pomarańczowy i żółty zdecydowanie wpływają korzystnie na mój nastrój, więc chociaż nici z malowania, to przynajmniej wymienię zasłony, pościel i obrusy na nowe w tych kolorach:)

40

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Po przebudzeniu chciałabym zobaczyć na stoliczku z solidnego dębu bukiecik – jarzębiny i jesiennych listków.
Kolejno rozsunęłabym zasłony w odcieniach promiennej żółci i szybciutko pobiegła do łazienki, gdzie wanna  udekorowana jest jesiennymi świecami – pomarańczowymi, żółtymi, czerwonymi.
Umytą twarz wytarłabym miękkim, bawełnianym ręcznikiem ozdobionym pomarańczowym haftem.
Mruknęłabym z radości widząc nową dżinsową sofę pokrytą rudym, pluszowym kocem.
Drabinka wykonana samodzielnie z kilku starych palet ozdobiona byłaby wrzosami i ciekawymi książkami.
Dzięki niej salon nabrałby blasku.
Widząc te wszystkie cudeńka pobiegłabym do kuchni po świeżo zaparzoną kawę. Upiłabym wielki łyk zastanawiając się czy dalej nie śpię – bo właśnie tak wyobrażam sobie jesienną metamorfozę domu.

41

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Największym wrogiem wnętrz jest nuda. Ja jestem osobą, która nie lubi nudy, rutyny.
Chciałabym odmienić wnętrze swojego domu i wzbogacić je o meble białe, najlepiej prowansalskie.
Meble te są bardzo interesujące. Myślę, że zachęcałyby do podrózy po całym domu.
Chciałabym, aby stały się zintegrowanym elementem mojego wnętrza.
Kocham fotografię dlatego chcę wpleść w wystrój ramki pełne zdjęć i wspomnień.
Marzę o tym, aby mój "album zdjęć" na ścianie miał charakter swobodny i indywidualny.
Jeśli chodzi o kolor ścian, to beże, kolory jasnej tonacji, niebanalne i ponadczasowe, lekko przypominające jesienną aurę.
Swoje przemeblowanie, kolorowanie ścian i lifting w wystroju zaczęłabym od zawieszenia wygranych ręczników w łazience smile
Pozdrawiam.

42

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Oh, na jesień i zimę chciałabym mieć w domu kominek! Otwarty, opalany drewnem... to nic że by pylił, to nic że bym miała więcej sprzątania... chciałabym przy jego blasku spędzać wieczory, grzać się w jego cieple i zapraszać znajomych na pieczone pianki i ziemniaki z ogniska w środku zimy!

43

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Jesień to czas, kiedy mam ochotę zaszyć się w sypialni z grzanym winem i stosem komedii romantycznych, by przetrwać do wiosny w dobrym nastroju:) Aby wypoczywać w odpowiednich warunkach, zadbam jednak najpierw o elegancką pościel i ciepłą kołderkę, a nad łóżkiem rozwieszę baldachim, by czuć się jak filmowe bohaterki żyjące w idealnym świecie pełnym luksusu... Jesienna metamorfoza domu w moim przypadku ograniczy się do metamorfozy sypialni:)

44

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Jesienna metamorfoza mojego domu polega na wielkich porządkach - bo jesienią dom musi lśnić czystością od piwnicy aż po dach:)

45

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Jesienią lubię ozdabiać mój dom wiklinowymi dodatkami i tym, co znajdziemy z córą w parku podczas długich spacerów:) Ostatnio robiłyśmy ozdoby z kasztanów, liści i jarzębiny i poza tą wykonaną do szkoły zostało jeszcze kilka, które teraz stoją na honorowym miejscu w salonie i myślę, że pozostaną tam aż do świąt, kiedy zmienimy wystrój na bardziej okolicznościowy:)

46

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Jesienią mój dom zmienia się w spiżarnię, bo gromadzę zapasy na zimę, robię przetwory, suszę grzyby, znoszę pachnące jabłka z sadu i olbrzymie dynie z warzywnika...

47

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Jesienna metamorfoza domu. Zacznę od dołu, od podłogi. Zawsze marzył mi się wielki puchaty dywan, w końcu wieczory nie są już tak ciepłe, a położyc stopy na takim dywanie daje fantastyczne poczucie ciepła. Moją kanapę zamieniłabym na beżowy narożnik, na którym czytałabym książki każdego wieczora i przykrywałabym się fioletowym pledem rozkoszując się ciepłem. Zasłony zamieniłabym na fioletowe. Ciemne, ciężkie, zatrzymujące ciepło w domu. Dodałabym mnóstwo kwiatów w jesiennych kolorach - bratki, fiołki, wrzosy. Ściany pomalowałabym na trzy kolory: żółty jak liście byłby na suficie, ściany w brązie i zieleni. Przytulne, ciepłe kolory. Taka jesień bez wychodzenia z domu, gdy za oknem pada. Żyrandol z motywami liści delikatnie oświetlałby cały pokój. Tak wyglądałaby jesienna metamorfoza mojego domu.

48

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Późnojesienny zrobił się klimat, powolnym krokiem zbliża się zima. W pikowane okrycie już stroi się łóżko, ciepły, złoty aksamit śni się poduszkom. Udrapowane rozsuwam na dzień firany, w sztruksową purpurę zasłon pokój jest przybrany. Na poczciwym grzejniku pojemnik z wodą i aromatem radosnym – łączy chłód z ciepłem, jesień z posmakiem lata i wiosny. Frotowy szlafrok z utęsknieniem wyczekuje, gdy go na siebie  po prysznicu wzuję. Koło łóżka dumnie stoją z futerkiem bambosze – by nie marzły moje stopy już jesienią takie kapcie noszę. Dom przystrojony w miłość, ciepły uśmiech oczu ukochanych… – cicho szumi woda w grzejniku…szeleszczą firany... Śmiech głośny, radosny dobiega uszu…a mieszkanie tonie w aksamicie i pluszu. Zaczarowany dzban na stole parą znać daje, że imbir, miód, cytryna to także dobre zwyczaje;)

Ostatnio edytowany przez monstra (2014-10-15 11:02:04)

49

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Jesienią, kiedy powoli kończą się moje zajęcia w polu i ogrodzie, zaczynam zwykle baczniej rozglądać się po moim domu. Efektem tego zazwyczaj jest postanowienie poprawienia, naprawienia, czy upiększenia jakiś jego elementów.
Nie inaczej jest i w tym roku.
We wrześniu zdążyłam już odnowić meble w moim pokoju, metodą decoupage. Pokryłam ciemnobrązowe powierzchnie różanym motywem w kremowych ramkach, które pięknie rozjaśniły całe pomieszczenie. Ponadto poziome, podniszczone już trochę, powierzchnie pomalowałam na pomarańczowo i na nie również nakleiłam ten sam, różany motyw.
Muszę pochwalić się, że efekt przerósł moje oczekiwania.
Do kompletu zmieniłam wygląd, stojącego tam, dużego, niebieskiego wazonu. Teraz ma kolor starego złota, a moje bukiety z suszonych traw, współgrając kolorystycznie, wyglądają w nim rewelacyjnie.
Teraz przyszła pora na krzesła, które niedługo już, również uzyskają pomarańczowy kolor, a ich siedziska obszyte zostaną materiałem w delikatne, kremowo-pomarańczowe kwiatuszki. Na razie, z części materiału przeznaczonego na ten cel, uszyłam obrus, który prezentuje się znakomicie.
Mam nadzieję, że taki komplecik również wprowadzi, do trochę ciemnego, północnego pokoju, trochę słońca.
Na razie nie planuję niczego więcej, lecz jak znam życie, na pewno coś jeszcze wpadnie mi do głowy, co zapewni mi zajęcie do na długie jesienno-zimowe tygodnie.

50

Odp: Jesienna metamorfoza domu - konkurs

Jestem wielką szczęściarą mieszkam w kraju z pięknymi czterema porami roku i z każdej mogę cieszyć się wciąż na nowo.A polska jesień  złotem sypiąca,barwnie malująca drzewa i krzewy  z  obłoczkami  mgły unoszącymi się nad łąkami to dla mnie czas najpiękniejszy.
   To pora na strojenie domu w ususzone bukiety liści  i kasztanów.Czas przygotowywania lnianych  woreczków z lawendą do włożenia w poszewki poduszek,sznurów z podgrzybkami pachnącymi leśną ściółką i czas na przyrządzanie suszonych śliwek węgierek.Ze schowków wyfruną ciepłe miękki koce ,poduchy i lampiony z zapachowymi świecami ,które rozproszą jesienną chandrę.
   A gdy już skończę szykować tę  sielską scenerię,rozłożę sztalugę i na płótno przełożę moje wspomnienia z jesiennych spacerów.I będę się cieszyć każdym dniem ,nawet tym najzimniejszym i deszczowym.