1

Temat: sałatki

uwielbiam wszystkie sałatki! cały czas szukam nowych przepisów i dlatego zakładam ten wątek smile podzielcie się swoimi opiniami na temat sałatek, napisze przepisy na Wasze ulubione:)

ja najbardziej lubię sałatkę z tuńczykiem:
puszka tuńczyka w oleju
paczka ryżu
4ogórki konserwowe
3jajka
puszka kukurydzy
majonez, pieprz, sól

jajka i ryż gotujemy, tuńczyka i kukurydze odcedzamy, ogórki w jajka kroimy w kosteczkę. wszystko mieszamy i doprawiamy do smaku smile

2

Odp: sałatki

Ja lubię brokułową ,grecką i gyrosa.

3

Odp: sałatki

grecka jest super
ale nie mam ulubione
wszystko zależy od jej przeznaczenia - czy ma sycić w ramach II śniadania czy ma być jako dodatek do dania

4

Odp: sałatki

W ogóle to lubię chyba wszystkie sałatki...i lubię kombinować...a ostatnio jadłam z tuńczykiem..

5

Odp: sałatki

Uwielbiam i robię z tego co mam pod ręką.
Zawiodła mnie jedynie makaronowa z szynką.

6

Odp: sałatki

jadam sałatek dużo i co rusz to wymyślam jakieś nowe. postaram sie wam wrzucić tutaj parę przepisików, może któraś się skusi.

PIERWSZA - bardzo prosta, ale dla mnie boska (3-składnikowa)

pora kroimy w talarki, pieczarki gotujemy w osolonej wodzie i kroimy w plasterki, żółty ser ścieramy na grubej tarce (żeby takie długie paski powstały).
Całość mieszamy, dodajemy sól, pieprz i majonez.

Podawać należy nie z lodówki, tak żeby ser wchłonął soki i majonez i była taki ciapowaty i mięciutki smile

7

Odp: sałatki

oo widze, że to bedzie moj ulubiony temat big_smile

8

Odp: sałatki

[quote=emilia_s292]Ja lubię brokułową ,grecką i gyrosa.[/quote]


podaj przepis na brokułową big_smile

9

Odp: sałatki

Ok.

składniki:
Brokuły  (jeden duży albo dwa małe i najlepiej świeże)
ogórek surowy
pomidor surowy
ser feta
jajko na twardo
sos czosnkowy

Brokuły lekko podgotuj.chwilę. Oddziel różyczki. Resztę pokrój w kostkę. I wymieszaj. Jak chcesz możesz dodać trochę soli pieprzu,ale ja nie dodaje.

10

Odp: sałatki

brokuły - ugotować
3 kolory papryki - żółta, czerwona i pomarańczowa albo zielona
ser feta
sol i pieprz
PYCHA - wszystko pomieszac i się zajac można

11

Odp: sałatki

Brokuły, jajka, kukurydza konserwowa, fasola czerwona, majonez, koperek, sól, pieprz, sok z cytryny.
Brokuły dzielimy na różyczki gotujemy według uznania, jajka gotujemy na twardo kroimy w kostkę. Wszystko razem mieszamy z kukurydzą,fasolą i majonezem dodajemy koperek do smaku sól, pieprz i trochę soku z cytryny, aby nie było mdłe.

12

Odp: sałatki

SAŁATKA Z KURCZAKIEM
1 pierś z kurczaka (70 g)
½ główki sałaty (100 g)
1 pomidor (50 g), ½ świeżego ogórka (50 g)
1/3 papryki czerwonej (50 g)
1 łyżeczka musztardy, 1 ząbek czosnku, 2 łyżeczki oliwy, sok z cytryny

Sposób przyrządzania:
Sałatę umyć i osuszyć – porwać w kawałki, pomidory pokroić w ćwiartki, ogórki w plastry, paprykę w drobne paseczki. Kurczaka upiec w folii (można poprzedniego dnia wieczorem), pokroić w drobne kawałki i doprawić. Wymieszać razem z warzywami.
sos: musztardę zmieszać z wyciśniętym czosnkiem, octem i bardzo powoli dolać oliwę, sos musi mieć konsystencję gęstej śmietany, całość polać przed podaniem sosem.

13

Odp: sałatki

2 torebki ryżu, 2 świeże ogórki, kukurydza, śmietana, czosnek, szczypiorek, sól i pieprz do smaku.
Ryż ugotować, ogórka pokroić w kostkę. Czosnek wycisnąć i wymieszać ze śmietaną i przyprawami. Wszystko wymieszać. Schłodzić.

14

Odp: sałatki

od jutra zaczynam po kolei wypróbowywać Wasze przepisy big_smile

15

Odp: sałatki

sałatka prosta z makaronem:

drobniusieńki makaron gotujemy (np. są takie muszlki Lubelli wielkości po ugotowaniu literki "O" na kalwiaturze smile
pierś kurczaka podsmażamy w kawałeczkach na patelni - mocno doprawiamy go curry i lekko solimy
kroimy drobniutko pół lub całą czerwoną cebulkę
wszystko mieszamy, dodajemy jeszcze puszkę kukurydzy i łączymy majonezem .

polecam

16

Odp: sałatki

a gdzies jadłam sałatkę kurczaka z ananasem - pamietam, że mi bardzo smakowała - ale co tam szło ... nie pamietam

17

Odp: sałatki

[quote=pinkmause]2 torebki ryżu, 2 świeże ogórki, kukurydza, śmietana, czosnek, szczypiorek, sól i pieprz do smaku.
Ryż ugotować, ogórka pokroić w kostkę. Czosnek wycisnąć i wymieszać ze śmietaną i przyprawami. Wszystko wymieszać. Schłodzić.[/quote]


Akurat nie lubię sałatek z ryżem, ale jadłam na imprezie sałatkę z makaronu ryżowego - wygląda jak ryż tylko to makaron, do tego pierś z kurczaka ugotowana i pokrojona w kosteczkę, koperek, ogórek świeży, majonez, pieprz i sól ewentualnie troszkę jogurtu naturalnego - słuchajcie naprawdę dobreee!

18

Odp: sałatki

ja uwielbiam z ryzem, makaronem, ziemniakami - sa idealne jako II śniadanie w pracy - zdrowe i sycące smile

19

Odp: sałatki

[quote=asiula83]a gdzies jadłam sałatkę kurczaka z ananasem - pamietam, że mi bardzo smakowała - ale co tam szło ... nie pamietam[/quote]

Też lubię tę z ananasem ale nie wiem co tam jeszcze jest.

20

Odp: sałatki

a ja właśnie robię z warzywami i kurczakiem, będzie jutro do pracy smile

21

Odp: sałatki

To smacznego!

22

Odp: sałatki

dziękuję, dziękuję smile bo ja też  robię sałatkę big_smile

23

Odp: sałatki

ja to uwielbiam jeśc sałatki ... ale jak mi przyjdzie robić, kroić, zmywać itp .... szybko mi sie odechciewa

24

Odp: sałatki

mi czasami też się nie chce kroić, potem zmywać, itp. tongue
jednak biorę się w garść, robię i rozkoszuję się smakiem... big_smile

25

Odp: sałatki

Do krojenia używam maszynki - takie cuś z sitkami, co kroją w kosteczkę. Ale tylko ugotowane. sad