1

Temat: Przetwory na zime

Jakie przetwory na zimę robicie ? Ja znalazłam w internecie fajne przepisy i plakietki do naklejenia na słoiki.

2

Odp: Przetwory na zime

Głównie dżemy i ogórki w occie, trochę też papryki na leczo i pomidorowych przecierów na zupę

3

Odp: Przetwory na zime

U mnie przetworów dość sporo. Są to m.in.:
- mus jabłkowy
- mus jabłkowo-dyniowy
- ogórki kiszone, konserwowe, curry
- cukinia konserwowa, cukinia curry
- sałatka z ogórków, marchewki i białej kapusty
- buraczki konserwowe

4

Odp: Przetwory na zime

ja dziś zbieram ostatnie pomidory z działki na ketchup domowej roboty:)

5

Odp: Przetwory na zime

A ja dzis byłam na grzybach, uzbierałam trochę kurek, ale więcej podgrzybków, będą do wigilijnego barszczyku:)

6

Odp: Przetwory na zime

w tym roku i papryka i ogórki konserwowe.
Do tego sałatka z ogórkami i patisonami

7

Odp: Przetwory na zime

Dżemy śliwkowe i przecier jabłkowy do szarlotki

8

Odp: Przetwory na zime

Polecam śliwki węgierki z kakao (powidła ala krem czekoladowy - pycha!) oraz masło dyniowe (z puree dyniowym i korzennymi przyprawami), idealny dodatek do chleba żytniego na zakwasie. Jeśli chodzi o własne wypieki to sprawdźcie koniecznie ciekawe [url=http://cookandlove.pl/pieczenie-chleba.html]formy do wypieków domowego chleba[/url].

Ostatnio edytowany przez EwelinaKos (2014-11-25 21:03:40)

9

Odp: Przetwory na zime

Dżem i sok z aronii dobry na przeziębienia

10

Odp: Przetwory na zime

Wczoraj dorobiłam sporą ilość buraczków w zalewie octowej, ale chcę jeszcze zrobić tarte. Wcześniej nigdy nie robiłam. Obym znalazła jakiś fajny przepis, żeby wyszły smaczne smile Może macie coś sprawdzonego?

11

Odp: Przetwory na zime

Ja mam taki:
    5 kg buraków - już startych
    1 szklanka cukru
    1 szklanka octu
    2 łyżki soli

Buraki bez liści ale z ogonkiem umyć i ułożyć ciasno w dużym garnku,  zalać zimną wodą i gotować na średnim ogniu około godziny, sprawdzić widelcem czy szpikulcem lub długą wykałaczką czy są już miękkie. Jak się ugotowały wykładam je do dużej miski, zalewam zimną wodą i w tej wodzie obieram - praktycznie skóra sama z nich elegancko schodzi, na sam koniec obcinam ogonek i pozostałości po liściach.
Ścieram je na tarce do jarzyn  do dużej miski
Dodaję najpierw połowę składników - cukru, octu i soli, dokładnie mieszam i próbuję,  czy dobrze doprawione.  Dokładnie wymieszanymi i przyprawionym i buraczkami napełniam słoiki, zostawiając 2 cm od brzegu, dociskając buraczki w słoiku, mocno zakręcam i pasteryzuję 20 minut od chwili zagotowania.

12

Odp: Przetwory na zime

[quote=milagro]Ja mam taki:
    5 kg buraków - już startych
    1 szklanka cukru
    1 szklanka octu
    2 łyżki soli

Buraki bez liści ale z ogonkiem umyć i ułożyć ciasno w dużym garnku,  zalać zimną wodą i gotować na średnim ogniu około godziny, sprawdzić widelcem czy szpikulcem lub długą wykałaczką czy są już miękkie. Jak się ugotowały wykładam je do dużej miski, zalewam zimną wodą i w tej wodzie obieram - praktycznie skóra sama z nich elegancko schodzi, na sam koniec obcinam ogonek i pozostałości po liściach.
Ścieram je na tarce do jarzyn  do dużej miski
Dodaję najpierw połowę składników - cukru, octu i soli, dokładnie mieszam i próbuję,  czy dobrze doprawione.  Dokładnie wymieszanymi i przyprawionym i buraczkami napełniam słoiki, zostawiając 2 cm od brzegu, dociskając buraczki w słoiku, mocno zakręcam i pasteryzuję 20 minut od chwili zagotowania.[/quote]

Dziękuję! smile

13

Odp: Przetwory na zime

Ja lubię korniszonki robione przez mamę:)

14

Odp: Przetwory na zime

Paprykę, ogórki i powidła. Robię też imbir do herbaty i pomarańczę. Mam zamiar zrobić gruszki po raz pierwszy, robiłyście? smile

15

Odp: Przetwory na zime

Ja jeszcze kilka lat temu robiłam bardzo dużo przetworów, ale teraz ograniczam się tylko do przetworów warzywnych, bo owocowych nie opłaca mi się robić. Oferta producentów jest tak duża, że bez większego problemu można znaleźć dżemy wysokiej jakości w niskich cenach. Przykładem takiego dżemu jest np. ten [url]http://www.herbapol.com.pl/produkty/spozywcze/dzemy/dzemy-klasyczne[/url] . Dżem zawiera 100% owoców i kosztuje ok 4zł, gdzie kilogram wiśni w sezonie kosztuje ok 7zł, a z tego kilograma po wydrylowaniu zostanie może 500g owoców i z nich uda nam się zrobić maksymalnie słoiczek dżemu, a do tego zrobienie go zajmie nam dużo czasu, który ja osobiście wole poświęcić dzieciom i mężowi.

16

Odp: Przetwory na zime

A robicie teraz jakieś przetwory z truskawek? Ja myślę o dżemie i soku.

17

Odp: Przetwory na zime

Ja najwięcej zrobię z wiśni i śliwek, bo mam własne na działce:)

18

Odp: Przetwory na zime

Ja uwielbiam domowy ketchup  big_smile żaden sklepowy nie może się z nim równać smile

19

Odp: Przetwory na zime

Najwięcej robię kompotów z różnych owoców

20

Odp: Przetwory na zime

Mój mąż pracuje za granicą, chciałabym przygotować mu jakieś jedzenie do słoików, żeby po pracy nie musiał marnować czasu na gotowanie. Myślicie, że tak przyrządzoną łopatkę [url]https://www.przepisy.pl/przepis/pieczona-lopatka-wieprzowa-1[/url] da się zawekować? Nigdy tego nie robiłam, więc wolę się upewnić, zanim zabiorę się do roboty...

21

Odp: Przetwory na zime

Ja mam sporo owoców i warzyw na działce, dlatego co roku robię przetwory, aby zimą cieszyć się smakami lata big_smile .  Zrobiłam już sporo dżemów, konfitur i kompotów. Do słodkich przetworów używam gotowy cukier żelujący ze stewią (dr. oetkera), polecam bardzo fajny pomocnik smile A od jutra zabieram się za ogórki, papryki i przetwory na ostro.

[i]Antonowka[/i] Jeśli chodzi o mięso, trzeba je po przygotowaniu wraz z sosem przełożyć do wyparzonych słoików, szczelnie zakręcić i pasteryzować w kuchence w temperaturze 130 stopni przez godzinę. Najlepiej taką pasteryzację przeprowadzić 3 razy.

22

Odp: Przetwory na zime

Zrobiłam już czarną porzeczkę - dżem i soki, trochę aronii i wiśnie. Truskawki tylko zamroziłam, a jeszcze czekam na wrześniowe śliwki i paprykę:)

23

Odp: Przetwory na zime

Ja lubię soki robić i kompoty z jabłek i śliwek, jednak w tym roku nie zdążyłam. A dżemu dobrego często szukam na: [url]http://www.herbapol.com.pl/produkty/spozywcze/dzemy/dzemy-owocowe[/url] , mają tam zawsze świetne propozycje. Ich dżem jest smaczny, naturalny z dużą ilością owoców, a to smakuje moim dzieciom najlepiej.

24

Odp: Przetwory na zime

Robię różne przetwory i dżemy akurat najmniej nam schodzą. Za to kiszone ogórki idą jak świeże bułeczki- w tym roku wyszły mi naprawdę smaczne. Nie żałowałam kopru, chrzanu i czosnku i bardzo przełożyło się to na smak i twardość ogórków.

25

Odp: Przetwory na zime

Ech... kocham ogórki kiszone. Chyba jedyne, co nie wychodzi mojej mamie, jeśli chodzi o przetwory. Robi za to bezkonkurencyjne opieńki w sosie pomidorowym, genialne sałatki warzywne różnego typu, marynowane grzybki, cudowne dżemy i konfitury, które ma się ochotę jeść łyżeczką, doskonałe soki, smaczne kompoty i dodatki do ciast, takie jak jabłka na szarlotkę lub brzoskwinie w syropie do serników.