1

Temat: Zmęczone oczy

Spedzam dłuższy czas przed monitorem, mam uczucie wysuszenia oczu. Stosuje kropelki, ale to mało pomaga.Czy możecie mi polecić coś poza kropelkami do oczu?

Ostatnio edytowany przez sanka (2012-07-23 23:31:43)

2

Odp: Zmęczone oczy

Zrób sobie okłady, dobry krem pod oczy. Czasami wskazane są przerwy, a przede wszystkim dobre ustawienie świata. Dodatkowo mogę Ci polecić preparat Vislea dla osób obciażających wzrok długą pracą przy monitorze.

3

Odp: Zmęczone oczy

Dobre ustawienie świata przede wszystkim wink A tak na serio to dobre są ćwiczenia - odrywasz wzrok od komputera, patrzysz w dal, ruszasz gałkami ocznymi dookoła. No i może powinnaś pójść do okulisty? Być może potrzebujesz korekcji wzroku?

4

Odp: Zmęczone oczy

Zbadaj oczy u okulisty, może potrzebujesz okularów korygujących?

5

Odp: Zmęczone oczy

Ważna jest też pięlęgnacja skóry pod oczami wink Po pierwsze warto kremy pod oczy trzymać w lodówce, wtedy przy nakładaniu takiego kremu mamy efekt chłodzenia, no i ważny jest sam krem. Ja obecnie używam krem z zieloną herbatą ([url]http://www.mydlarnia.info/krem-pod-oczy-z-zielona-herbata-bio-cat-188-id-960.aspx[/url]) jestem zadowolona, więc pewnie nie będzie to ostatnie opakowanie tego kremu wink

6

Odp: Zmęczone oczy

Rób przerwy w siedzeniu przed monitorem, odwracaj wzrok w stronę okna, patrz na kwiatki doniczkowe czy innych ludzi, na cokolwiek.

7

Odp: Zmęczone oczy

Zgadzam się z tym.
[quote=niechcemisie]Rób przerwy w siedzeniu przed monitorem, odwracaj wzrok w stronę okna, patrz na kwiatki doniczkowe czy innych ludzi, na cokolwiek.[/quote]

8

Odp: Zmęczone oczy

Ja na zmęczone oczy próbowałam okładów z rumiankiem , ale nic nie pomagało i nabawiłam się wady wzroku którą musiałam usuwać laserowo.

9

Odp: Zmęczone oczy

idz to okulisty bo jeszcze nabawisz się zespołu suchego oka

10

Odp: Zmęczone oczy

[quote=Mirra]Ja na zmęczone oczy próbowałam okładów z rumiankiem , ale nic nie pomagało i nabawiłam się wady wzroku którą musiałam usuwać laserowo.[/quote]

Aż tak?! yikes Przestraszyłaś mnie sad

Ja spędzam przed komputerem od jakichś 2 lat po 16 godzin na dobę, od grudnia boli mnie prawe oko i ogólnie słabiej widzę. Byłam u okulisty, ciśnienie w porządku, dno oka także, niby widzę te tam cyferki i jest ok, tylko żebym kropli używała, no ale ja czuję coś jakby lekki paraliż i myślę, że może osłabiłam sobie mięśnie w oku sad

11

Odp: Zmęczone oczy

Relaksuj oczy, cwicz je i stosuj sztuczne łzy, jak problem nie osłabnie idź do okulisty

12

Odp: Zmęczone oczy

Tez myślę, że nie zawsze problem zmęczonych oczu może być spowodowany czysto siedzeniem przy komputerze - to może być też jakaś choroba, wada wzroku czy coś - jednak polecałabym się udac do okulisty na bardziej szczegółowe badania, a jak kolejki za długie to prywatnie,
wzrok jest tylko jeden...

13

Odp: Zmęczone oczy

Siedząc długo przy komputerze początkowo wszystko było u mnie ok, potem było potrzebne więcej światła aż w końcu wybrałam się do okulisty i dostałam okulary. Przerwy też są ważne, czasem wystarczy chwile popatrzeć przez okno na jakiś dalszy punkt, podobno najlepiej patrzeć w niebo lub trawę

14

Odp: Zmęczone oczy

No to ja mam w takim razie fart - za moim oknem pracowym jest ogród, wielkie drzewa orzecha włoskiego, który kapitalnie faluje na wietrze i duży trawnik:)
Oczy odpoczywają - nie powiem, chociaż i tak jak się siedzi x czasu przed monitorem, to ma się wrażenie lekkiego chybotania wzroku...

ja jeszcze mam wadę minusową na oboje oczu i [b]nawet ostatnio myślę o skorygowaniu wzroku laserem[/b] - dużo o tym czytam zwłaszcza po klinikach jak Blikpol, w Sopocie - bo znajomi już tam się operowali i chwalą, ale jak na razie to jeszcze brakuje mi masę kasy do uzbierania - jedno oko ok 2-4 tys, więc chyba będę zmuszona jeszcze trochę sie ze wzrokiem pomęczyć (odkładam po 5 dych miesięcznie, bo więcej nie ma z czego).

Ot, życie.

15

Odp: Zmęczone oczy

Kurczę... niestety to jest ten ból, że jak chcemy się naprawiać to kosztuje to dużo, bardzo dużo. Mam nadzieję, że jakieś spodziewane bądź niespodziewane przypływy gotówki pomogą Ci uzbierać kasę wcześniej.
Ja sama ze względów finansowych odkładam na kiedyś leczenie tego i owego, bo nie mam teraz pracy i widzę jak pewne problemy zdrowotne pogłębiają się z czasem, ale cóż zrobić. Nawet jak już uda mi się znaleźć pracę to to są miesiące i lata odkładania, zależy jeszcze na co, bo tu nie wiadomo od czego zacząć. Chyba że kredyt, ale to trzeba mieć jakieś zabezpieczenie, jakąś umowę.

Co do oczu to wreszcie przestało mnie boleć, nadal słabo widzę, ale już nie boli - ograniczyłam komputer i ćwiczę mięśnie gałek ocznych. Zmobilizowałam się jak prawe oko zaczęło boleć bardziej i pewnego wieczoru ni stąd ni zowąd zalało mi krwią prawie połowę białka. Wyglądałam jak z horroru.

16

Odp: Zmęczone oczy

Zastanawiam się jak to jest że ludzie muszą płacić za takie zabiegi, nie refunduje tego państwo, które ma przecież w konstytucji zapisane że dbanie o obywatela jest nadrzędną wartością

17

Odp: Zmęczone oczy

Oczy czasem też bolą z niewyspania

18

Odp: Zmęczone oczy

[quote=filomena]Oczy czasem też bolą z niewyspania[/quote]
To prawda. Mnie strasznie wtedy szczypią i czuję się jakby mi piaskiem ktoś gałki szorował.

19

Odp: Zmęczone oczy

Dlatego warto kupić w aptece tzw sztuczne łzy

20

Odp: Zmęczone oczy

Najlepiej ruch na świeżym powietrzu wink

21

Odp: Zmęczone oczy

[quote=sanka]Spedzam dłuższy czas przed monitorem, mam uczucie wysuszenia oczu. Stosuje kropelki, ale to mało pomaga.Czy możecie mi polecić coś poza kropelkami do oczu?[/quote]
Specjalne okulary do pracy przy komputerze z powłoką antyrefleksyjną oraz z powloką elektrostatyczną. Ciekawe oprawki i dobre szkła dostaniesz w Galerii Widzenia. [url]http://galeriawidzenia.com/[/url]

22

Odp: Zmęczone oczy

Ja zawsze stosowałam tylko kropelki i pomagało smile

23

Odp: Zmęczone oczy

Ja używam kropli nawilżających, ale na przykład moja babcia też miała podobny problem i oprócz [url=http://klubseniora.pl/]  witamin dla seniorów [/url] wśród których znalazła się też taka wspomagająca wzrok też dostała krople takie nawilżające, więc najlepiej idź do okulisty. Powinna Ci zrobić badanie wzroku i na pewno coś Ci przepisze.

24

Odp: Zmęczone oczy

Ile razy na dzień używacie takich sztucznych łez i czy to jedynie niweluje pieczenie czy daje jeszcze jakieś... widoczne rezultaty smile

25

Odp: Zmęczone oczy

Znalazłam ciekawy artykuł i przekazuję do przetestowania smile Proszę o opinie smile
[url]http://www.wizazonline.pl/oczy-zmeczone-praca-przed-komputerem-pomocne-produkty/[/url]