1

Temat: Muzyka na wesele - DJ czy zespół?

pomagam siostrze przy organizowaniu wesela, teraz szukam oprawy muzycznej, siostra dała mi dowolną rękę - jej TŻ chce DJ'a a ona mi powiedziała, że nieważne kto, byle żeby był dobry i rozruszał towarzystwo, teraz zastanawiam się co jest lepszym rozwiązaniem DJ czy zespół? za DJ'em na pewno przemawiają koszty no i dobra jakość muzyki, za zespołem to, że muzyka będzie grana na żywo, ale z jakością może być już różnie, na razie kontaktowałam się z DJ'em Flesh z Flesh Agency z Warszawy, którego poleciła mi przyjaciółka, jest on wodzirejem i poprowadzi nie tylko zabawy podczas oczepin, ale ma możliwość przeprowadzenia konkursu karaoke, z zespołów nie znam żadnego sprawdzonego, stąd moje wątpliwości, nie chcę wziąć zespołu z ogłoszenia, bo jak się wokalista upije podczas wesela to co? sama go nie poprowadzę sad jak myślicie brać sprawdzonego DJ'a czy szukać zespołu? fajnie jakbyście popierali swoje odpowiedzi argumentami

2

Odp: Muzyka na wesele - DJ czy zespół?

nikt sie nie upije- trzeba podpsiac umowę. Wokalista i zespoł sa w pracy, wiec nie mają prawa pić!
Ja wzięłam zespol , wyszukałam go na necie i bylam zadowolona

3

Odp: Muzyka na wesele - DJ czy zespół?

Z zespołami bywa różnie. U brata był zespół i było fajnie, u siostry już natomiast rzeczywiście część zespołu sie upiła i było po imprezie. ja u siebie zdecydowanie zamierzam wziąć dj. Nawet juz znalazłam takiego w necie. Musze tylko dzwonic i pytać o wolny termin

4

Odp: Muzyka na wesele - DJ czy zespół?

[quote=sylwia4012]Z zespołami bywa różnie. U brata był zespół i było fajnie, u siostry już natomiast rzeczywiście część zespołu sie upiła i było po imprezie.[/quote]

Dokładnie tak, zalezy jaki zespół się wybiera, ja tam jednak w większości wesel na których się dobrze bawiłam był DJ. Zespoły swoją droga są dużo droższe

5

Odp: Muzyka na wesele - DJ czy zespół?

Preferuję dj, bez obawy o fałszywe dzwięki.

6

Odp: Muzyka na wesele - DJ czy zespół?

Jednak wolę zespół nawet fałszujący, ale przynajmniej zagrają za stołami, a DJ to jest na każdej dyskotece , żadna atrakcja...

7

Odp: Muzyka na wesele - DJ czy zespół?

Ja po uczestniczeniu w paru weselach z orkiestrami i DJ'em wybrałabym chyba DJ'a ale wodzireja, żeby nie puszczał tylko muzyki i tyle ale potrafił też rozkręcić imprezę. Ostatnio słyszałam o orkiestrze, która zrobiła 2h przerwy bo byli zmęczeni z DJ'em chyba takie coś nie grozi. Chyba, że ktoś zna naprawdę dobrą orkiestrę. Ja niestety nigdy nie miałam okazji bawić się przy świetnym zespole.

8

Odp: Muzyka na wesele - DJ czy zespół?

poszukaj kogos kto ma doświadczenie na slubach, byłam na jednym slubie i była muzyka jazzowa to nikt nie umial się przy tym bawic na poprawinach był pan z pianinem i było swietnie

9

Odp: Muzyka na wesele - DJ czy zespół?

U nas chyba będzie zespół. Przyjaciel ma własny zespół weselny i obiecał zagrać wink Ale byłam niedawno na weselu, gdzie grało... młodsze rodzeństwo pana młodego big_smile Najpierw chodzili do szkoły muzycznej  aby móc zagrać na weselu najstarszego brata big_smile Moim zdaniem to ryzykowny, ale i piękny pomysł smile

10

Odp: Muzyka na wesele - DJ czy zespół?

Stawiam na zespół. Jak podpiszesz umowę to nikt Ci się nie upiję.

11

Odp: Muzyka na wesele - DJ czy zespół?

ostatecznie zdecydowałam się jednak na DJ Macieja Wilkanowskiego z Flesh Agency, zaufałam przyjaciółce, a co do tego upijania to słyszałam naprawdę różne rzeczy, zespoły rzadko przejmują się umowami - moja znajoma zatrudniła zespół, wszystko miała umówione a oni na weselu, żeby "rozruszać" towarzystwo zaczęli śpiewać obsceniczne piosenki hmm więc jednak wolałam nie ryzykować, bo chyba bym takiego wstydu nie przeżyła, a moja siostra tym bardziej, już widzę minę jej przyszłych teściów

12

Odp: Muzyka na wesele - DJ czy zespół?

Ja zawsze chciałam DJ, ale ostatnio byłam na weselu, grał taki zespolik  i chyba zmienię zdanie... całkiem mi się podobało, więc pewnie wszystko zależy od konkretnego DJ-a i konkretnej kapeli.

13

Odp: Muzyka na wesele - DJ czy zespół?

Ja lubie zesoły, dają prawdziwy klimat na weselu smile

14

Odp: Muzyka na wesele - DJ czy zespół?

Ja tak samo stawiam na zespół. Super klimat. My ostatnio byliśmy na takim weselu, gdzie grał  i faktycznie i wokalnie było super i pod względem zabawiania gości też

15

Odp: Muzyka na wesele - DJ czy zespół?

Osobiście preferuję zespoły, może dlatego, że kiedyś grałem w zespole weselnym smile
Nic nie przebije dobrego zespołu, ale jeśli mam być szczery, to od słabego zespołu wolę dobrego DJ'a.

16

Odp: Muzyka na wesele - DJ czy zespół?

Ja również jestem w trakcie przygotowań do wesela. Nie wyobrażam sobie, by na weselu grał DJ. Muszę mieć muzykę na żywo, a umowa to umowa i nikt się nie upije. Warto brać zespół z polecenia.

17

Odp: Muzyka na wesele - DJ czy zespół?

Myśmy długo się zastanawiali komu powierzyć granie na naszym weselu, trochę popytaliśmy znajomych i tak wybór padł na Clubberl. Trafiony wybór. Ekipa bardzo zgrana, mieli fajne pomysły na zabawy, zwłaszcza na oczepinach. Do tego repertuar – dla każdego, dla młodszych i starszych.

18

Odp: Muzyka na wesele - DJ czy zespół?

Witam wszystkich:) Jestem tu nowa. W przyszłym roku biorę ślub. Znalazłam restaurację urządzoną w stylu wiejskim (drewniane podłogi i okna, bale podpierające i sufitowe, babcina zastawa). Zastanawiam się czy wesele w sielskim stylu nie będzie się kłóciło z tym, że z narzeczonym chcemy mieć DJ'a? Nie wiem czy nie lepiej wziąć zespół, który będzie bardziej pasował do ogólnego motywu wsi... Co o tym myślicie?


Mój narzeczony jest w ogóle taki troszkę nowoczesny, a jego pasja to gry, traktuje to jako formę rekreacji:-)

Ostatnio edytowany przez kalinka87 (2015-05-28 15:04:17)

19

Odp: Muzyka na wesele - DJ czy zespół?

Z mężem mieliśmy podobny dylemat, ale ostatecznie wybraliśmy zespół, jednak nie ma to jak muzyka na żywo. Przekonała nas także opinia naszej konsultantki weselnej, mając doświadczenie wiedziała co mówi, bo jednak muzyka z "taśmy" to nie to samo, także zdecydowanie zespół.

20

Odp: Muzyka na wesele - DJ czy zespół?

Ja też preferuję muzykę na żywo. Nasz wybór padł na zespół muzyczny Konkre. Grali na weselu mojej przyjaciółki także kapela sprawdzona:) Bardz mi odpowiada, że grają nie tylko na klawiszach ale również na trąbce i saksofonie. Oj będzie zabawa - byle się udała bo moja głowa pełna obaw...

21

Odp: Muzyka na wesele - DJ czy zespół?

Ja od początku mówiłam, że u mnie na weselu będzie DJ i mój TŻ i rodzina musieli zaakceptować wybór mimo, że rodzice zachwyceni nie byli. A wręcz byli zdziwieni  i zaszokowani jak to DJ?! Ale wyszło wyśmienicie i wszyscy świetnie się bawili szczególnie my młodzi smile

22

Odp: Muzyka na wesele - DJ czy zespół?

Wydaje mi się że w dzisiejszych czasach DJ jest w stanie zrobić taką imprezę, że zespół może co najwyżej stopy całować. Zespoły grają taką samą muzykę jak DJ może puścić z płyty czy tam innego sprzętu.

23

Odp: Muzyka na wesele - DJ czy zespół?

Ja jednak jestem z DJem , wole muzyke z odtwarzacza, ale z porządną oprawą także świetlną i z kompleksowym prowadzeniem.)

24

Odp: Muzyka na wesele - DJ czy zespół?

Mnie osobiście podobają się zespoły na żywo.  chyba faktycznie warto przesłuchać kilka piosenek w ich wykonaniu prawda?

25

Odp: Muzyka na wesele - DJ czy zespół?

Ja uważam, że powinno się postawić na dj’a – zespół może zagrać tylko te utwory, które zna i których się nauczy… A dj to jednak ogarnie wszystko – u mnie był  i puszczał muzykę, przy której każdy mógł się bawić.