1

Temat: Marudny bobas-pomocy

Od kilku dni mój bobas strasznie marudzi, bardziej płacze i mniej spi niż zwykle. Nie ma goraczki czy innych oznak, które mogłby sugerować chorobe czy inny stan. Próbowałam znaleźć w internecie jakiś porad  dotyczacych stanu mojego bobasa, nie wyglada to groźnie jednak i tak się martwię, czy powinnam iśc do lekarza z maluszkiem? Boję się, że to coś innego, moze któraś z mam wie coś n aten temat?? Będę wdzięczna za pomoc.

2

Odp: Marudny bobas-pomocy

Może to zęby? Może to upał, który wszystkim doskwiera? Może to skok rozwojowy? Dzieci też mogą mieć po prostu gorsze dni. Jak my wszyscy.

3

Odp: Marudny bobas-pomocy

Niestety minęło już trochę czasu od twojego wpisu .Moje dziecko jak miał 3 miesiące tak samo był marudny ,szukałam przyczyny ,dlaczego tak jest. Ktoś nam poradził prywatnie panią doktor ,po zbadaniu dziecka stwierdziła ,że ja mam zmienić dietę ,a karmiłam piersią .Od momentu zmiany diety dziecko przesypiało i my też całe noce.

4

Odp: Marudny bobas-pomocy

U mnie marudne dziecko było w 3 miesiącu ,ale miał kolkę jak się okazało .Karmiłam go piersią odkąd zmieniłam dietę to mały przestał płakać .

5

Odp: Marudny bobas-pomocy

Marudne dziecko to często po prostu kolka niemowlęca. Jakie daje kolka u noworodka objawy oprócz tego, że dziecko płacze, .  Moje dziecko też miało kolkę i dużo płakało, podkurczało nóżki, prężyło się. Dawałam takie specjalne kropelki i wymyślałam różne cuda wianki, żeby to złagodzić. Na szczęście w końcu minęło po kilku miesiącach.

6

Odp: Marudny bobas-pomocy

A teraz ładnie sobie śpi i już nie marudzi ciągle, jak to było wcześniej. Ciesze się ogromnie, że to mija.

7

Odp: Marudny bobas-pomocy

Częstą przyczyną "marudzenia" dzieci jest zwyczajna kolka. Wielu młodych rodziców nie wie jak radzić sobie z tym problemem. A niestety problem kolek dotyka sporej liczby maluchów. Osobiście uważam, że warto sięgnąć po odpowiednie preparaty, które mogą pomoc w walce s kolką u dzieci. Pomaga on rozkładać w organizmie dziecka laktozę, redukuje więc znacząco możliwość wystąpienia kolki. Preparat ten ma postać kropli, łatwo więc go podać dziecku,.

8

Odp: Marudny bobas-pomocy

Dzieci bywają też poddawane zbyt wielu bodźcom i wtedy reagują źle, więc warto dbać o wyciszanie dziecka podczas dnia, żeby nie uległo złym emocjom...

9

Odp: Marudny bobas-pomocy

Tu czopki nie pomogą, dziecko potrzebuje czasem uwagi a nie od razu szprycowania lekami.... Mama lepiej na nie wpłynie:)

10

Odp: Marudny bobas-pomocy

Dziecko w ten sposob coś sygnalizuje...