1

Temat: róże miniaturki w domu ??

hej
co myślicie o różach w domu ?
mam jedną ale mi usycha nie wiem czemu... może mieliście takowe w domu ?
poradzcie

2

Odp: róże miniaturki w domu ??

miniaturek nie miałam, a nie sprawdzałaś na forum ogrodniczym?

3

Odp: róże miniaturki w domu ??

sprawdzałam ale za dużo nic tam nie ma, a ja nie wiem czemu usycha. musze chyba zapytać w kwiaciarni

4

Odp: róże miniaturki w domu ??

Może usychać np przez niewłaściwe podłoże, brak składników odżywczych albo po prostu jest felerna i nie rozwija się  jak należy

5

Odp: róże miniaturki w domu ??

Róże uznaję na klombie, ale w domu to tylko cięte:)

6

Odp: róże miniaturki w domu ??

Gdzie tą różyczkę kupiłaś? Mi padły dwie, obie z supermarketu. Miałam też inne kwiaty doniczkowe kupowane w marketach i wszystkie wyginęły. Teraz kupuję tylko w kwiaciarniach, choć zdarzyło się też, że z chłopakiem kupiliśmy trzy rośliny, wszystkie zarażone przędziorkiem.
W supermarketach nie potrafią dbać o przechowywanie kwiatów.

7

Odp: róże miniaturki w domu ??

Mam jedną w doniczce w kuchni i wygląda pięknie big_smile

8

Odp: róże miniaturki w domu ??

Mi też miniaturki zawsze padają- albo przesuszę, albo przeleję... Jedna na parapecie już miesiąc stoi ale pomimo że miała dużo pąków wszystkie pousychały przed zakwitnięciem i usiałam je poobcinać. Teraz znowu wypuszcza pąki i się zazieleniła. Wiosną posadzę ją na dworze.

9

Odp: róże miniaturki w domu ??

Przy kwiatach to trzeba stosować się do wytycznych podlewania, np. ustalić stały dzień tygodnia, kiedy podlewa się kwiaty, u mnie to np. sobota

10

Odp: róże miniaturki w domu ??

niestety ale róże nigdy w domu doniczkowe się nie trzyamją choćbym nie wiem jak dała, już porzuciłam ten pomysł i kupuje mniej wymagające roślinki

11

Odp: róże miniaturki w domu ??

Muszą mieć dobre miejsce, półcień najlepiej, inaczej uschną.

12

Odp: róże miniaturki w domu ??

Duże doniczki trzeba im zapewnić, więc zajmą sporo miejsca... Lepiej je dać na balkon.