26

Odp: Z czym kojarzy Ci się zapach wanilii?

Wanilia kojarzy mi się z ulubionym przysmakiem z dzieciństwa - podgrzewanym mlekiem, do którego dosypywałam cukier wanilinowy i miałam namiastkę słodyczy, których wtedy nie było tak wiele i w takim wyborze jak w dzisiejszych sklepach:)

27

Odp: Z czym kojarzy Ci się zapach wanilii?

Mnie kojarzy się z nazwą klubu  Vanilla, gdzie 2 lata temu poznałam mojego obecnego chłopaka i z pełnym wrażeń tamtym wieczorem, którego do dziś nie mogę zapomnieć smile

28

Odp: Z czym kojarzy Ci się zapach wanilii?

Wanilia pachnie jak czerwcowa upalna noc pełna gwiazd, upaja jak marzenia o dalekich podróżach, budzi tęsknotę za tym, co dalekie i niedosiężne, a jednocześnie tak pożądane...

29

Odp: Z czym kojarzy Ci się zapach wanilii?

Mnie zapach wanilii kojarzy się z pięknymi baśniami z tysiąca i jednej nocy, które babcia czytała mi na dobranoc, częstując mnie ulubionym smakołykiem - budyniem waniliowym... Dzięki temu byłam zdrowo wyglądającym, rumianym i okrąglutkim dzieckiem bez cienia kompleksów, które babcia stawiała mojemu rodzeństwu za wzór, kiedy siostra albo brat nie chcieli czegoś jeść, to zaraz słyszeli, że ze mną takich problemów nie ma:)

Ostatnio edytowany przez katasia (2014-05-27 16:24:22)

30

Odp: Z czym kojarzy Ci się zapach wanilii?

Wanilia to w moich wspomnieniach przede wszystkim część tytułu słynnego, cyklicznego programu Elżbiety Dzikowskiej i Tony'ego Halika, którego byłam stałym widzem jako dziecko. To była moja pierwsza, bardzo ciekawa i pouczająca lekcja geografii, którą oglądałam między zabawą lalkami i klockami, a dzięki której nauczyłam się tolerancji dla inności i dowiedziałam wiele o różnych kulturach i cywilizacjach. Wiadomość o śmierci Tony'ego Halika była dla mnie jak znak końca pewnej epoki, wraz z Nim niejako odszedł cały ten egzotyczny świat, który znałam z Jego programów, a którego częścią był  ten wybitny podróżnik... Szkoda, że dziś już nie ma programów tworzonych z taką pasją jak właśnie "Pieprz i wanilia".

31

Odp: Z czym kojarzy Ci się zapach wanilii?

To wspomnienie pierwszych wakacji nad Bałtykiem na koloniach, gdzie codzienne zajadanie się lodami waniliowymi było jeszcze bezkarne dla mojej figury:)

32

Odp: Z czym kojarzy Ci się zapach wanilii?

Zapach wanilii to ulubiona woń moich perfum- zawsze chcę pachnieć zmysłowo i tajemniczo, a ten efekt zapewniają mi właśnie perfumy z dodatkiem wanilii, a moje ulubione to Vanilla Fields...

33

Odp: Z czym kojarzy Ci się zapach wanilii?

Waniliowy zapach to zapach tak słodki, że od razu pobudza mój apetyt... Raczej go unikam, żeby po raz kolejny nie złamać postanowienia ze wytrwam  w diecie, bo pyszne ciacho zalatujące wanilią niestety kruszy moją silną wolę...

34

Odp: Z czym kojarzy Ci się zapach wanilii?

Zapach wanilii kojarzy mi się z kuchnią mojej babci gdzie pełno było smaków, zapachów i przede wszystkich pysznych wypieków, a zapach waniliowy wiódł prym wśród używanych przez babcię:)

35

Odp: Z czym kojarzy Ci się zapach wanilii?

Z zapachem wanilii kojarzy mi się zabawne wspomnienie z dzieciństwa, kiedy podkradałam mamie z kuchni cukier waniliowy i później nie miała do ciasta więc zawsze mnie posyłała do sklepu po niego:) Raz jednak przedobrzyłam, bo zostawiłam sobie w kieszeni spodni trochę cukru" na zaś", a mama wzięła je do prania, wyprała z cukrem i miały potem plamę od kolorowych nadruków z torebki na kieszeni, oczywiście torebka w końcu wypłynęła ww pralce i wszystko się wydało - że to ja jestem waniliowym skrytożercą:/

36

Odp: Z czym kojarzy Ci się zapach wanilii?

Mnie wanilia kojarzy się ze wspaniałym i bardzo wyrośniętym ciastem drożdżowym z rodzynkami które piekła mama mojej koleżanki Asi, do której chodziłam po lekcjach się bawić...

37

Odp: Z czym kojarzy Ci się zapach wanilii?

Zapach wanilii kojarzy mi się ze słońcem i latem, z delikatnością i ciepłem, a więc ze wszystkim, co lubię najbardziej!

38

Odp: Z czym kojarzy Ci się zapach wanilii?

Zapach wanilii kojarzy mi się z ciepłem domowego ogniska, pysznymi smakołykami do porannej kawy i czymś jeszcze, ale to zostawiam tylko dla siebie!

39

Odp: Z czym kojarzy Ci się zapach wanilii?

Mój pierwszy zapach, kupiony za kieszonkowe to był właśnie niezapomniany Vanilla Fields, spryskiwałam się nim ukradkiem przed wejściem do szkoły, chcąc zwrócić na siebie uwagę Konrada z IIIc:) Oczywiście on wolał inną więc okazało się, że inwestycja w perfumy była zupełnie nietrafiona, ale sentyment pozostał...

40

Odp: Z czym kojarzy Ci się zapach wanilii?

Moja mama pracowała dawno temu w piekarni i raz wymyśliła, że będą piec bułki nadziewane budyniem! To był hit w wiejskim sklepiku przy szkole gdzie nie było porządnego zaopatrzenia, a te bułki znikały zaraz rano, bo dzieci za nimi przepadały, a ja z dumą patrzyłam, jak na długiej przerwie większość koleżanek i kolegów zajada się wypiekiem pomysłu mojej mamy... Mi najbardziej smakowały te z nadzieniem budyniu waniliowego, stąd takie pierwsze skojarzenie z wanilią...

41

Odp: Z czym kojarzy Ci się zapach wanilii?

Zapach wanilii kojarzy mi się... ze słodkościami, które najbardziej mi smakują i którym nie mogę się oprzeć!

42

Odp: Z czym kojarzy Ci się zapach wanilii?

Było takie miejsce w moim mieście, z którym już zawsze będzie mi się kojarzył zapach wanilii. I nie była to bynajmniej piekarnia, cukiernia czy mieszkanie babci, gdzie takich zapachów można się spodziewać, lecz zwykły sklep odzieżowy! Położony był w okropnym miejscu...w obskurnej piwnicy, tak ciasnej, że gdy zgromadziło się tam choć trzech klientów, nie było się jak ruszyć. Schodziło się do niego wąskimi schodkami, na których trzeba było bardzo uważać, żeby nie skręcić sobie kostki, a do tego po włosach przesuwały się jakieś zwisające krzewy. Jednak przekraczając próg tego sklepu wkraczało się w inny świat. Sprzedawczyni była miłą i bardzo pomocną kobietą. Nie wciskała klientom byle czego, oby tylko coś sprzedać, ale potrafiła szczerze powiedzieć, że te czy tamte spodnie poszerzają biodra wink Do tego intensywny, ale nie drażniący, zapach wanilii...wszystkie ubrania nim przesiąkły i tak bardzo mi się to podobało, że żal mi było je prać! Na próżno szukałam takiego samego odświeżacza do powietrza...tamten był wyjątkowy, piękny w każdej nucie zapachowej. Po jakimś czasie sklep ten przeniesiono, a w tym nowym wanilia nie pachniała tak cudnie...

43

Odp: Z czym kojarzy Ci się zapach wanilii?

Zapach wanilii to zapach kojarzący mi się z rozgrzaną plażą, rajskimi widokami i pełnym wakacyjnym luzem...  Zawsze jak go czuję, to poprawia mi się humor, dlatego zawsze w stresowych sytuacjach lubię mieć na sobie perfumy z wyraźną nutą wanilii. Z nimi świat jest mniej groźny i wszystko staje się łatwiejsze!

44

Odp: Z czym kojarzy Ci się zapach wanilii?

Zapach wanilii jest moim zdecydowanym faworytem. Zawsze go uwielbiałam i do dzisiaj poszukuję wszędzie. Bez względu na to, czy potrzebuję: aromatu do ciasta, pefrum, kosmetyków pielęgnacyjnych do ciała, świec do urozmaicenia romantycznego wieczoru, czy nawet odświeżaczy zapachowych do auta lub domu.
Pamiętam, że gdy byłam nastolatką zakochałam się w perfumach Vanilla Fields, które dziś już są słabo dostępne. Pokazał mi je kuzyn, gdy kupił swojej mamie na urodziny. Długo zbierałam pieniądze, aby sprawić sobie takie same. Byłam nastolatką, a używając ich czułam się "kobietą" – elegancką, pewną siebie, atrakcyjną, a zarazem tajemniczą. I nie wiem, czy to moje samopoczucie, czy sam zapach wanilii sprawiały, że znajomych i zainteresowania moją osobą również mi nie brakowało. Dziś mam 36 lat, jestem zamężna i mam dwie śliczne córeczki. Jestem dojrzałą  i inną już osobą, a jednak, gdy jakiś czas temu postanowiłam poszukać zapachu, który pobudzi moje zmysły i przy którym powiem "Wow! To jest mój nowy zapach" trafiłam na wodę toaletową Naomi Campbell "Quin of Gold", w której nucie serca wyczuwam tę wspaniałą woń. Podobnie jak w zapachu z mych młodych lat. Ta woda towarzyszy mi we wszystkich najważniejszych wydarzeniach w życiu. Tak jak dawniej Vanilla Fields.
Skąd ta miłość do wanilii? Nie wiem. Może to tęsknota za dzieciństwem i domem pachnącym ciastem? Może chęć powrotu do młodzieńczych lat? Chęć poczucia się kobietą atrakcyjną i ważną jak kiedyś? A może coś więcej? Nie wiem. Ale moja miłość do tego zapachu nie ustaje.

45

Odp: Z czym kojarzy Ci się zapach wanilii?

Zapach wanilii kojarzy mi się ciepłem, pięknym słonecznym dniem, radością, rozkoszą zmysłów, szczęściem i relaksem. Moje skojarzenia wiążą się z tym, że wanilia to mój ulubiony zapach, który wspaniale mnie odpręża i wywołuje uśmiech na twarzy. A kiedy nadchodzą ciepłe wiosenne i letnie dni codziennie rano w skórę wcieram waniliowy balsam, który sprawia, że poranki mimo wczesnej godziny są bardzo przyjemne smile

46

Odp: Z czym kojarzy Ci się zapach wanilii?

Z liceum, z balsamem waniliowo-owsianym, który używała moja przyjaciółka smile
Sama jestem fanką wanilii, i nie raz wmasowywałam w siebie kosmetyki na bazie wanilii, uwielbiam również ten smak w potrawach. Niemniej pierwsze waniliowe wspomnienie to właśnie liceum, i lata 90-te i ten cudowny zapach balsamu smile

47

Odp: Z czym kojarzy Ci się zapach wanilii?

Smak wanilii kojarzy mi się z wszystkim co dobre, ciepłe i ...słodkie. Jest dla mnie jak urzeczywistnienie marzeń związanych z gotowaniem. Zawsze wyobrażałam sobie, że będę piec słodkie, waniliowe ciasteczka i sprzedawać je na jakimś małym bazarku ludziom w drodze o pracy czy szkoły. Teraz już wiem, że te marzenia są nierealne. Lubię jednak upiec babeczki, złapać jedną w rękę i wąchając jej waniliowy aromat wyobrażać sobie, że wszystko się udało.

48

Odp: Z czym kojarzy Ci się zapach wanilii?

A ja się rozpisywać nie będę i prosto napiszę, że wanilia kojarzy mi się z budyniem smile.

49

Odp: Z czym kojarzy Ci się zapach wanilii?

Mi się wanilia kojarzy ze słodyczami oraz z ciepłymi wieczorami, ponieważ kiedyś zawsze zapalałam świeczki o takim zapachu.

50

Odp: Z czym kojarzy Ci się zapach wanilii?

Mi wanilia kojarzy się z ciastem i lodami smile