1

Temat: Kryzys w zwiazku - co robić...?

Jestem w związku od 4,5roku, było naprawdę słodko, fajnie itp. Od pół roku jesteśmy narzeczeństwem i mieszkamy ze sobą, za rok zaplanowany jest ślub, sala zadatkowana, orkiestra załatwiona, kościół uzgodniony, a tu pojawiają się dziwne sytuacje, kłótnie, jestem zszokowana, zero bliskości od pewnego czasu, nie mówię tu o intymności, bo to nie jest najważniejsze, ale pocałunków - brak, przytulanie - brak, rozmów praktycznie - brak, może poza tymi, które są w kłótniach. Nie wiem czy to kryzys jakiś i to minie, czy po prostu powinniśmy dać sobie spokój póki jeszcze czas...?

2

Odp: Kryzys w zwiazku - co robić...?

To przykre, ale moze jeszcze nic straconego? Na początek ustal czy nie ma z kimś podejrzanym kontaktu, czy nie znika bez tłumaczenia gdzie idzie, czy nie pisze z kimś sms-ów...? Przyczyną takich zachowań może być inna kobieta...

3

Odp: Kryzys w zwiazku - co robić...?

W każdym związku są lepsze i gorsze momenty, może jesteś przewrażliwiona? Nie może ciągle być słodko jak na początku...

4

Odp: Kryzys w zwiazku - co robić...?

A może przyczyną są jego problemy w pracy, może problemy finansowe... Ja bym tu szukała przyczyny i sposobu rozwiązania go...

5

Odp: Kryzys w zwiazku - co robić...?

A nie da się usiąść i spokojnie porozmawiać? Jak nic z tym nie zrobicie to niedługo będzie rozstanie, znajdzie się inna co go wysłucha i pocieszy...

6

Odp: Kryzys w zwiazku - co robić...?

4,5 roku to dużo, mało związków tyle trwa... Może odpocznijcie od siebie, jak mieszkacie razem to codzienność Was dopada , problemy, sprawy do załatwienia zabijają bliskość... Może pomieszkajcie trochę osobno przemyślcie co dalej, czy możecie bez siebie żyć czy nie

7

Odp: Kryzys w zwiazku - co robić...?

Nie widzę Was jako dobrego małżeństwa skoro już teraz nie potraficie się porozumieć...

8

Odp: Kryzys w zwiazku - co robić...?

Czasem to jest przejściowe, jeśli przetrwacie to na pewno umocni związek...

9

Odp: Kryzys w zwiazku - co robić...?

Życie, czasami tak jest, lepiej jest się poznać dobrze przed ślubem i nie mieć potem do nikogo pretensji,że się nie poznało dobrze człowieka. Ludzie kłócą się od wieków i tak już zostanie. Najważniejsze jest to,że któraś ze stron musi  wyciągnąć rękę żeby wyjść z tego chwilowego dołka.

10

Odp: Kryzys w zwiazku - co robić...?

Tylko czy po takim czasie ktoś będzie chciał się starać dla drugiej osoby? Tak łatwo jest zerwać, nawiązać następną znajomość, bo ta się znudziła...

11

Odp: Kryzys w zwiazku - co robić...?

Może lepiej się rozstać przed ślubem niż potem męczyć przez parę lat do rozwodu?

12

Odp: Kryzys w zwiazku - co robić...?

Jak coś się popsuło to ciężko będzie naprawić bez rozmowy, może terapii

13

Odp: Kryzys w zwiazku - co robić...?

Może przeczekać...?

14

Odp: Kryzys w zwiazku - co robić...?

Odpocząć od siebie, przemyśleć co dalej...

15

Odp: Kryzys w zwiazku - co robić...?

Run Forest, fucki---g RUN! wink

16

Odp: Kryzys w zwiazku - co robić...?

Albo skoczyć na bungee i sprawdzić, czy w chwilach grozy choć raz o niej/nim pomyślimy - jeśli nie, to znak, że trzeba zmienić port smile

17

Odp: Kryzys w zwiazku - co robić...?

Ja bym myślała tylko o tym co ze mnie zostanie jak spadnę...

18

Odp: Kryzys w zwiazku - co robić...?

[quote=Size_36]Albo skoczyć na bungee i sprawdzić, czy w chwilach grozy choć raz o niej/nim pomyślimy - jeśli nie, to znak, że trzeba zmienić port smile[/quote]

Ja bym pewnie pomyślała, no chyba że by było za mało czasu...

19

Odp: Kryzys w zwiazku - co robić...?

Na kryzys w związku dobre jest trochę zazdrości, niepewności... Trzeba znów zobaczyć w partnerze atrakcyjną osobę...

20

Odp: Kryzys w zwiazku - co robić...?

Najprościej żeby partner zaczął o siebie dbać, tylko jak go do tego nakłonić po paru latach związku...?

21

Odp: Kryzys w zwiazku - co robić...?

Kupić mu w prezencie  drogie perfumy i żel pod prysznic, a następnie wykąpać się razem z nim...:)

22

Odp: Kryzys w zwiazku - co robić...?

[quote=Virrana]Na kryzys w związku dobre jest trochę zazdrości, niepewności... Trzeba znów zobaczyć w partnerze atrakcyjną osobę...[/quote]

To trochę trudne jak się już zdążył opatrzyć przez te lata... hmm

23

Odp: Kryzys w zwiazku - co robić...?

[quote=Ksymena]Ja bym myślała tylko o tym co ze mnie zostanie jak spadnę...[/quote]
A widziałaś jak im się kręgosłupy wyginają pod koniec skoku? Ja myślę tylko o tym.

24

Odp: Kryzys w zwiazku - co robić...?

No tak, to niefajnie wygląda...

25

Odp: Kryzys w zwiazku - co robić...?

Na kryzys w związku najlepsza jest szczera rozmowa, a nie skoki:)