1

Temat: Jak sobie radzicie z trądzikiem?

Trądzik to zmora wielu nastolatek. Jakie znacie sposoby skutecznej walki z trądzikiem?

2

Odp: Jak sobie radzicie z trądzikiem?

Nie wyciskać, nie dotykać. Regularnie stosować peelingi i maseczki nawilżające.

3

Odp: Jak sobie radzicie z trądzikiem?

Powstrzymanie się od wyciskania to na podstawa. A jakie maseczki czy peelingi są najlepsze?

4

Odp: Jak sobie radzicie z trądzikiem?

Przede wszystkim nie zabierajcie się za to same. Dermatolog i dermokosmetyki. Żadnych drogeryjnych żeli czy mydeł. I badanie hormonów to podstawa.

5

Odp: Jak sobie radzicie z trądzikiem?

Są też specjalistyczne maseczki anti acne, niektórym pomaga kuracja drożdżowa, trzeba wybrać coś dla siebie

6

Odp: Jak sobie radzicie z trądzikiem?

Niektórym osobom dermatolog niewiele daje. Wszystko w zależności od organizmu. Ja używam peeling brusher z Garnier i jestem zadowolona. Dobre maseczki ma Avon lub Ziaja, ale najlepsze są te, zrobione samemu (np. z glinką).

7

Odp: Jak sobie radzicie z trądzikiem?

Fajna jest też maseczka iłowa z Dr Nona, to takie błotko z Morza Martwego. Można ją stosować na kilka sposobów na całą twarz i punktowo.

8

Odp: Jak sobie radzicie z trądzikiem?

Z trądzikiem do niedawna nie wiedziałem jak walczyć. Dopiero jak zdecydowałem się na kosmetyki i na odpowiednią pielęgnację skóry, to wszystko jest ok. Krosty ni są już tak wielkim problemem.

9

Odp: Jak sobie radzicie z trądzikiem?

Ja miałam od 5 klasy problem z trądzikiem. Od tego czasu chodziłam do dermatologa i Pani przepisywała mi różne maści, ale to nic nie pomagało. Sama zaczęłam o tym czytać i pielęgnować swoją skórę. Teraz mam tylko pozostałości po pryszczach. Trzeba bardzo dobrze nawilżać skórę i czyścić ją odpowiednimi kosmetykami.

10

Odp: Jak sobie radzicie z trądzikiem?

a ja stosuje miksturkę :
pół cytryny wycisnąć na pół szklanki przegotowanej wody i już smile Przecieram tym twarz dwa razy dziennie rano i wieczorem. Słabo goi te pryszcze które już są na skórze ale na szczęście zapobiega wyskakiwaniu następnych niespodzianek. Tylko trzeba zaopatrzyć sie w krem nawilżający bo cytryna wysusza sad

11

Odp: Jak sobie radzicie z trądzikiem?

ostatnio pisałam o tym na blogu  zapraszam do poczytania smile może komuś z Was pomoże smile

12

Odp: Jak sobie radzicie z trądzikiem?

Ja też mam problem z trądzikiem nadal... nic nie pomaga zazwyczaj. Po prostu trzeba dbać o skórę i samo zejdzie. Chodzę regularnie do dermatologa, zażywam leki, używam kosmetyki ekologiczne , bo ponoć też pomagają. No i higiena przede wszystkim. Nie ma recepty na trądzik. On sam z czasem przechodzi i tyle wink

Ostatnio edytowany przez daisygirl (2013-08-06 11:38:10)

13

Odp: Jak sobie radzicie z trądzikiem?

Bardzo dobre kosmetyki do cery tłustej i trądzikowej ma Firma Soraya . Seria nazywa się  CARE & CONTROL Antybakteryjna. Krem do twarzy, żel do mycia z peelingiem, tonik , maseczka i nawet super szybki żel punktowy, zwalczajacy wypryski. Bardzo dobra propozycja dla osób zmagajacych się z problemami takiej trudnej cery. Ja stosuję te kosmetyki od miesiaca i widzę poprawę, więc może Wam też będą dobrze służyły smile

14

Odp: Jak sobie radzicie z trądzikiem?

Jak dla mnie niezbędna w walce z trądzikiem jest wizyta u dermatologa. Lekarz najlepiej oceni czy stan jest na tyle poważny, że trzeba stosować leki, czy wystarczy lepsza pielęgnacja. Z pielęgnacji to oczywiście kremy nawilżające, peelingi i maseczki oczyszczające. pomocne na pewno są wizyty u kosmetyczki w celu dokładnego oczyszczenia skóry. Niezbędna jest też odpowiednia dieta bogata w witaminy, a ograniczająca cukier czy złe tłuszcze.

15

Odp: Jak sobie radzicie z trądzikiem?

Polecam kosmeceutyli Larens. Kolagen Naturalny o udoskonalonej formule Peptidum Larens , posiadający patent ,  jest kosmeceutkiem który przy regularnym stosowaniu skutecznie niweluje oznaki trądziku młodzieńczego i różowatego.
Można go nabyć w sklepie producenta
Dodatkowo zostając partnerem wszystkie produkty mamy 45% taniej. Więc nie musi kolagen być bajecznie drogi.

16

Odp: Jak sobie radzicie z trądzikiem?

Ja nigdy nie miałam większych problemów z cerą. Wiadomo podstawówka/gimnazjum sporo pryszczy. Później tylko zaskórniki, ale też jakoś niespecjalnie dużo.
Niedawno zaczęły mi się robić podskórne wypryski - na policzkach (mimo, że nigdy tutaj nie pojawiały mi się żadne zmiany), na plecach, ramionach, nawet na skórze głowy. Masakra sad Czytałam, że to mogą być problemy hormonalne - idę do dermatologa w najbliższym czasie.

17

Odp: Jak sobie radzicie z trądzikiem?

HB ma coś takiego jak aplikator na wypryski - u mnie to było jakiś czas temu, ale naprawdę wyszłam z bardzo trudnej sytuacji. Skóra wyglądała dramatycznie, a udało się uzyskać efekt bez podrażnień i zaczerwienień. Próbujcie - metod, które są skuteczne na trądzik, jest niestety strasznie malo.

18

Odp: Jak sobie radzicie z trądzikiem?

[quote=kosmetycznyblog]Trądzik to zmora wielu nastolatek. Jakie znacie sposoby skutecznej walki z trądzikiem?[/quote]
Niestety, zmora nie tylko nastolatek sad

U mnie obowiązkowo kosmetyki do cery trądzikowej: żel oczyszczający, tonik, krem. Do tego maseczki z glinki zielonej i preparat punktowy.
Ostatnio nawet korektor i podkład dedykowane dla cery trądzikowej, bo inne mnie zapychały.

19

Odp: Jak sobie radzicie z trądzikiem?

Mieliśmy ostatnio takie pytanie. Wszystko zależy bowiem od przyczyny występowania trądziku i to ją najpierw trzeba zbadać. Z naszego asortymentu możemy polecić krem do rąk i paznokci (tak, nie sugerujmy się nazwą wink) - ten chyba zebrał najwięcej pozytywnych komentarzy w przypadku walki z problemami skórnymi.

Napisz do nas maila, a z pewnością Agnieszka, nasz specjalista, poradzi co robić dalej:

20

Odp: Jak sobie radzicie z trądzikiem?

moja kuzynka używa toniku z firmy EVELINE do cery trądzikowej. i przyznaję uśmiech wrócił na Jej buzię smile

21

Odp: Jak sobie radzicie z trądzikiem?

Mój zestaw to szafirowy peeling do mikrodermabrazji z yoskine, stosuje go z 2 razy w tygodniu. Natomiast na codzien dermokosmetyki które się stosuję przy problemach skórnych - emulsja do mycia twarzy z cetaphilu, a pózniej dermoprotektor który dziala przeciwbakteryjnie.

22

Odp: Jak sobie radzicie z trądzikiem?

Przez długi czas miałam problemy z trądzikiem więc dużo szukałam, dużo czytałam na temat różnych peelingów (używałam głównie enzymatycznych ale też te Garnier przeciwko trądzikowi), żeli, maseczek, itd. Trafiłam kiedyś na wpis, że maseczka z miodu jest dobra na trądzik. Postanowiłam wypróbować, chociaż myśl o klejącej się twarzy nie była pokrzepiająca. Ale nałożyłam, zawinęłam bandażem i poszłam spać. Robiłam tak przez około tydzień i już było widać efekty. Nie należy wyciskać trądziku, drapać czy co tam jeszcze można z tym robić. Zaczęłam myc tez częściej twarz i nie malować się tak często podkładem, czy nie nakładać pudru by pory się nie zatykały. Polecam was spróbować tą maseczkę;]

23

Odp: Jak sobie radzicie z trądzikiem?

ale jak to całą twarz bandażem ?

24

Odp: Jak sobie radzicie z trądzikiem?

Na waciki nalewam maseczkę z miodu i nakładam na twarz, a następnie obwijam twarz bandażem tak by się waciki trzymały i w trakcie snu nie zsunęły i nie pobrudziły pościeli.

25

Odp: Jak sobie radzicie z trądzikiem?

mój sposób to była polopiryna - rozkruszyć tabletkę, zmieszać z ma ilością (kilka kropli) wody i smarować wypryski. Szczypało strasznie ale szybciej schodziły;)