1

Temat: Czy ładny i trwały zapach musi być drogi?

Czy ładny i trwały zapach musi być drogi?

2

Odp: Czy ładny i trwały zapach musi być drogi?

tak ładny zapach musi być drogi! Prawidzwe perfumy kosztują, a wszystkie podróby od razu wyczuję z daleka:)

3

Odp: Czy ładny i trwały zapach musi być drogi?

Kupiłam kiedyś piękny zapach w Avon, ale był tani i nietrwały. Szkoda, bo kupiłabym go nawet gdyby kosztował więcej niż te 40 zł, byle tylko był trwały. Nie każdy droższy jest tak trwały jak by się chciało. Mam np. niby dobrej marki ten na zdjęciu, Hugo Boss Orange Sunset i na ubraniach pozostaje długo jak się tak wwąchać, ale ze skóry ulatuje szybciej niż oczekiwałam, albo ja się przyzwyczaiłam i nie czuję go już tak bardzo:
[img]//www.essentielle.com.pl/image_func.php?img=gfx/95045742b25a2daf2c32a2c6c96a11e5.jpg&maxwidth=240[/img]

4

Odp: Czy ładny i trwały zapach musi być drogi?

naturalne olejki eteryczne z kwiatow moga byc tanim substytutem perfum.

olejki mozna mieszac w dowolnych proporcjach, w zaleznosci od nastroju.

5

Odp: Czy ładny i trwały zapach musi być drogi?

Zgadzam się z edziawrobel12, ładny i trwały zapach musi być drogi wink

6

Odp: Czy ładny i trwały zapach musi być drogi?

Warto zapłacić więcej i kupić wodę perfumowana niż toaletową albo spray bo perfumy dłużej się utrzymują wink Mój ulubiony zapach to Hypnotic poison (Dior), są genialne i czułam je cały czas! Mam też pytanie. Bardzo podobają mi się jeszcze inne perfumy tej  marki, ale są bardzo drogie i chciałam się zapytać czy rzeczywiście warte swojej ceny... co myślicie o perfumach "Miss Dior"?

7

Odp: Czy ładny i trwały zapach musi być drogi?

Zazwyczaj tak jest że trwałe perfumy są drogie. Umówmy się że perfumy w ogóle są drogie. Tanie produkty to wody toaletowe. Proponuje nie kupować perfum w ciemno, najlepiej kupić perfum w drogerii, perfumerii, nie radze kupować zapachów na allegro itp- w ciemno

8

Odp: Czy ładny i trwały zapach musi być drogi?

Niekoniecznie, kiedyś udało mi się kupić tańszą wersję znanej perfumy dość, że wszyscy myśleli, że mam oryginał za parę stów to jeszcze pięknie i długo się utrzymywał na skórze.

9

Odp: Czy ładny i trwały zapach musi być drogi?

Ja lubię tanie podróbki FM, długo pachną, dla mnie różnią się od oryginału, teraz mam nr 80 (dior cherie)

10

Odp: Czy ładny i trwały zapach musi być drogi?

Ja mam manie kupowania Elizabeth Arden tongue Dziś udało mi się trafić na wyprzedaży za grosze 4 x15ml smile hehe to nic, że mam jedną w torebce, drugą w której jeszcze nie otwarłam, duży flakonik, którego używam na co dzień i dziś kolejne 4 big_smile a z FM też lubię :)m szczególnie 97 smile i wycofany już 54 czy 56 sad nie pamiętam dokładnie tongue

11

Odp: Czy ładny i trwały zapach musi być drogi?

Nie musi być, zależy, co nam się podoba. Jednemu odpowiadają perfumy za 200zł a kto inny wybierze wodę toaletową innej marki i też będzie mu się zapach podobał. Perfumy damskie z rossmana są w całkiem przystępnej cenie i niektóre też droższe i markowe i to daje mi wybór co do zapachów - nie muszę szpanować nie wiadomo jak drogimi zapachami, mogę wziąć coś tańszego smile

12

Odp: Czy ładny i trwały zapach musi być drogi?

Czy coś jest drogie jest kwestią względną:P Polecam Wam perfumy Jesusa del Pozo - rozsądna cena, marka mało znana w Polsce, zapachy niesamowite:) Używam 'In white' i jest to jeden z moich ulubionych zapachów:)

13

Odp: Czy ładny i trwały zapach musi być drogi?

Ładne zapachy mogą być tanie tylko niestety nie są trwałe. Jak popsikam się oryginalnym perfumem to szal jeszcze po tygodniu pięknie pachnie. Także warto zainwestować.

14

Odp: Czy ładny i trwały zapach musi być drogi?

Ładny zapach może być też tani wg. mnie.

15

Odp: Czy ładny i trwały zapach musi być drogi?

Zazwyczaj tak jest. Choć może czasami można trafić na taki cud wink

16

Odp: Czy ładny i trwały zapach musi być drogi?

Miałam takie perfumy kwiatowe - bzowe, kupione za śmieszne pieniądze od Rosjan na targu - pachniały cały dzień!

17

Odp: Czy ładny i trwały zapach musi być drogi?

Nie lubię takich duszących zapachów, ale egzotyczne też potrafią się długo utrzymać, tylko trzeba spryskiwać się tam, gdzie szybciej krąży krew - za uszami, w zagłębieniu łokcia, na szyi

18

Odp: Czy ładny i trwały zapach musi być drogi?

te które mi się akurat podobają są niestety drogie...

19

Odp: Czy ładny i trwały zapach musi być drogi?

Lepiej wydać wiecej i mieć zapach wydajny niż oszczędzić i ciągle się psikać...

20

Odp: Czy ładny i trwały zapach musi być drogi?

Jak dla mnie cena jest wyznacznikiem trwałości, dobre marki nie pozwolą sobie na szmirę i zepsucie opinii

21

Odp: Czy ładny i trwały zapach musi być drogi?

Zależy. Mam perfumy Katty Perry, które są drogie i beznadziejnie nietrwałe. Dosłownie godzina i nie ma po nich śladu.
A z kolei kupiłam zwykłą mgiełkę Playboya i trzyma się po 4-5 godzin.  Aż się zastanawiam nad perfumami Playboya, bo mają same piękne zapachy wink

22

Odp: Czy ładny i trwały zapach musi być drogi?

Potwierdzam, słaby jest ten zapach, trudno wyczuwalny po kilkudziesieciu minutach

23

Odp: Czy ładny i trwały zapach musi być drogi?

Nie uważam, że na dobry i trwały zapach trzeba wydać duże pieniądze. Sama lubię C-thru, Pearl garden który jest tani, a długo się utrzymuje. Mgiełka Playboya również jest warta uwagi smile

24

Odp: Czy ładny i trwały zapach musi być drogi?

To, czy zapach się utrzymuje długo czy nie zależy też, kochane, od Waszej skóry! Tak samo jest z samym zapachem - na każdej skórze pachnie inaczej. Trzeba też umiejętnie perfumy używać, tj. zakraplać w miejscach, gdzie jest cieplej i gdzie płynie krew najbliżej skóry (najprościej mówiąc), czyli: szyja, nadgarstki, między piersiami. Świetnie zachowują zapach też włosy smile

UWAGA! Nie pocieramy nadgarstków po spryskaniu - to niszczy całą nutę zapachową. Najlepiej kropić się perfumami np. po kąpieli, kiedy ciało jest rozgrzane, a pory otwarte.

25

Odp: Czy ładny i trwały zapach musi być drogi?

Absolutnie nie musi być wcale taki drogi! W markowych perfumach najdroższy jest projekt buteleczki i sama marka:)
Są też ładne i trwae zapachy, ale nie wykupione przez popularne światowe  koncerny. Prowadziałam wykad na temat perfum podczas dolnośląskiego festiwalu nauki we Wrocławiu, jestem też doktorantką na Wydziale Chemii UWr. Proponuję pogębić wiedzę na temat perfum - ich składu , trwałości itp. W swoich wpisach podaje też trwałe piękne perfumy, względnie tanie i naprawdę godne uwagi: