1

Temat: Jaki okap wybrać?

Cześć, mam zamiar kupić okap do kuchni jednak nie mam pojęcia jaki wybrać. Mam nadzieję że pomożecie bo zapewne macie taki sprzęt w domach:)

2

Odp: Jaki okap wybrać?

Oczywiście że większośc obywateli ma okap w kuchni. jaki wybrac? Proste i logiczne taki jaki pasuje Ci do wnętrza a zarazem jest funkcjonalny i spełnia Twoje wymagania.

3

Odp: Jaki okap wybrać?

Dopisuję się do pytania, tyle że pozwolę sobie napisać więcej o wymaganiach. Chodzi o okap kominowy, wygodnie sterowalny, najlepiej ze sterowanie sensorowym. Ważne, żeby cicho pracował. Kuchnia nie jest duża, wystrój ma jasny. Zastanawiam się, czy za mniejszą kwotę można znaleźć coś w miarę taniego.

4

Odp: Jaki okap wybrać?

Warto rozejrzeć się w większych sklepach,  w małych zwykle są droższe modele no i mały wybór

5

Odp: Jaki okap wybrać?

ja mam okap Whirlpoola i naprawdę cicho pracuje. W swojej ofercie mają również okapy kominowe.

6

Odp: Jaki okap wybrać?

Słyszałam, że niektóre - choć nieliczne - mają też wskaźniki nasycenia filtrów. Czy to się przydaje? Nie chcę kupić kota w worku.

7

Odp: Jaki okap wybrać?

Są teraz takie ładne. Ale nie kupuje ich bo wiem że nie da się ich doczyścić.

8

Odp: Jaki okap wybrać?

Pytaj o szczegóły pracownika działu, który się zajmuje ich sprzedażą.

9

Odp: Jaki okap wybrać?

Mellien polecam [url=http://www.niezawodne-agd.pl/okapy]okapy kuchenne ze stali nierdzewnej[/url], bo kilka lat temu zdarzyło mi się kupić okap, który po dwóch latach kontaktu z gorącą parą pokrył się korozją.
Wspomniany przeze mnie Neptun ma wskaźnik nasycenia filtrów, jest cichy i naprawdę fajnie wygląda.
Ponieważ ostatnio wyposażałam kuchnie to wiem, że te same modele kupowane w internecie są o wiele tańsze niż w tradycyjnych sklepach. Na piekarniku, okapie, płycie i zmywarce zaoszczędziłam ponad 1300 zł.

Ostatnio edytowany przez patrzecmozna (2013-04-08 16:23:58)

10

Odp: Jaki okap wybrać?

[quote=dzwoneczek21]ja mam okap Whirlpoola i naprawdę cicho pracuje. W swojej ofercie mają również okapy kominowe.[/quote]

No i to chyba jest najważniejsze, by sprzęt dobrze pochłaniał ale robił to cicho - chyba nie ma nic gorszego od hałaśliwego okapu.

11

Odp: Jaki okap wybrać?

Nam jakiś czas temu okap już na dobre siadł. Nie mamy od dobrych paru miesięcy i różnica spora, w końcu trzeba będzie się zdecydować na zakup jakiegoś, chociaż jako że kuchnia nieduża, to raczej pozostaniemy przy jakimś teleskopowym. Tak chyba będzie najlepiej.

12

Odp: Jaki okap wybrać?

niekoniecznie - choć akurt do małej kuchi lepszy teleskop niz wieli kominowy, szkaj czegos z sensorowym sterowaniem a z marek to może amica?

13

Odp: Jaki okap wybrać?

Moim zdaniem nawet w małej kuchni warto mieć okap kominowy, a może tym bardziej - bo bez dobrego pochłaniania wilgoć i zapachy będą w wyższym "stężeniu", co będzie bardziej uciążliwe. A okap kominowy wcale nie musi być wielki.

14

Odp: Jaki okap wybrać?

Nie polecam okapu Amica z dwoma wiatrakami. Huczy strasznie i zamiast zasysać tworzy taki wiatr że wwiewa wszystko do środka. Jak robiłam test z zapałką to okazuje się że ją gasi, tak wieje sad .

15

Odp: Jaki okap wybrać?

Hej. Zmieniałam  okap rok temu i też miałam problem, przy wyborze pomogła mi strona producenta Ciarko, troszkę poszperałam poszukałam informacji i wybrałam jeden z modeli, teraz maja bardziej rozbudowany asortyment, możecie sobie zobaczyć na stronie [url]http://www.ciarko.pl/pl/produkty/wyspowe/[/url]

16

Odp: Jaki okap wybrać?

A ja ostatnio znalazłam w sieci artykuł o okapie, chowanym w blacie. Może to będzie rozwiązanie? Wklejam info:
pytanieomieszkanie.pl/agd/p-r-m-a-3657-okap_downdraft_chowany_w_blacie/okap

17

Odp: Jaki okap wybrać?

Sprawdź ofertę praktikera. W sklepie online praktikera mają do wyboru kilkadziesiąt okapów. Jest w czym wybierać. Gdy wybierzesz, możesz złożyć zamówienie online i odebrać w najbliższym sklepie lub dostarczą Ci do domu. Pozdrawiam smile

18

Odp: Jaki okap wybrać?

przed zakupem poczytaj trochę o okapach, zerknij sobie do poradników, bo one zawierają zawsze praktyczne informacje

19

Odp: Jaki okap wybrać?

U nas okap to była największa zmora..Długo nie mogliśmy się zdecydować, cała kuchnia była wyremontowana tylko brak okapu..w końcu znaleźliśmy taki który idealnie komponuje się z naszymi czarnymi szklanymi szafkami, stosunkowo tani był jak na okapy..no, ale niestety nie jest super cichy..groenje

20

Odp: Jaki okap wybrać?

Ja mam u siebie okap Amica. Ma już swoje lata, ale problemów z nim nie miałam. Nie trzeba wydawać krocie, aby cieszyć się wydajnością.

21

Odp: Jaki okap wybrać?

Polecam okap z Amiki. Swój mam 3 lata. Przez ten czas działa wydajnie i cicho, a do tego był w dobrej cenie.

22

Odp: Jaki okap wybrać?

U mnie jest whirlpool również cichy

23

Odp: Jaki okap wybrać?

Od wielu lat mam okap z Amiki, ani razu się na nim nie zawiodłam. Dobra jakość za dobrą cenę.

24

Odp: Jaki okap wybrać?

To jeszcze z takich dobrych okapów i nie produkowanych w CHinach, to mogę polecić okapy marki Toflesz, to jest polski producent, okapy ma porządne i zwykłe i wyspowe (tu: [url]http://www.toflesz.com/k,1,okapy_wyspowe.html[/url] ), a nawet trochę rustykalnych fantazji, a poza tym ceny u nich są bardzo dobre, bo omija się standardowe koszty pośredników.

25

Odp: Jaki okap wybrać?

Ja mam akurat w domu okap Classic 90 od firmy VDB ([url=http://www.vdbpolska.pl]www.vdbpolska.pl[/url]) i nie narzekam. Ładnie, cicho pochłania powietrze, nie mam problemu, żeby mi przeszkadzał w oglądaniu tv i tak dalej. Kolor czaszy wybrałem kremowy, ale mają też inne. Tutaj wykorzystali specjalnie przygotowaną, lakierowaną listwę drewnianą, która też świetnie pasuje do klasycznego umeblowania.