1

Temat: Dlaczego wolisz nosić krótkie /długie włosy?

Zapraszamy do udziału w konkursie z nagrodami, którymi są profesjonalne kosmetyki do włosów!
Wygrywają 2 najciekawsze uzasadnienia odpowiedzi:)
Szczegóły konkursu i dodatkowe warunki uczestnictwa znajdziecie tu:
[url]http://urodaizdrowie.pl/konkurs-z-silog-na-forum[/url]

2

Odp: Dlaczego wolisz nosić krótkie /długie włosy?

Tylko krótkie! Takie fryzurki są zawadiackie, można zrobić z nimi wielkie zamieszanie  - i na główce i w męskich serduszkach!

3

Odp: Dlaczego wolisz nosić krótkie /długie włosy?

U mnie wybór długości włosów wiąże się z nastrojem, czasem spontanicznie podcinam wlosy bo nagle czuję, że chcę teraz coś zmienić w swoim życiu, choćby to była długość warkocza:) Ale nigdy )(poza początkowymi latami życia oczywiście) nie miałam włosów krótszych niz do ramion, więc... chyba wolę jednak długie;)

4

Odp: Dlaczego wolisz nosić krótkie /długie włosy?

Długie włosy od zawsze kojarzyły mi się z kobiecością i seksapilem. W moim przekonaniu takowe zawsze działały na płeć przeciwną i ja w takich czuję się najlepiej.
Jednak wiem, że krótkie włosy, ale dobrze dopasowane do danej osoby, kształtu twarzy i odpowiednio wystylizowane mogą być również bardzo sexy.

Wszystko więc zależy od osoby jak i od stanu włosów. Bo jeśli włosy są w złej kondycji, bez życia i blasku to lepiej mieć krótką ale zdrową fryzurkę niż długie nieszczęście:)

Ja jednam jestem za długimi i ciągle o takowe walczę:)

Pozdrawiam,

Jola

5

Odp: Dlaczego wolisz nosić krótkie /długie włosy?

Gdyby nie to że mam słabe i cieknie włosy to nosiłabym jak najdłuższe... Ale nie wygląda to dobrze więc noszę krótkie i staram się je tak układać i tapirować żeby było ich optycznie więcej. Tak więc krótkie fryzury noszę tylko z konieczności, a na wielkie wyjścia mam wspaniałą perukę, która sprawia że wreszcie  wyglądam bajkowo:)

6

Odp: Dlaczego wolisz nosić krótkie /długie włosy?

Dlaczego wolę nosić krótkie włosy? hmm... dlatego, że mam gęste włosy i grube i bym sobie nie poradziła z pielęgnacją jak mycie a nie wspomnę już o prostowaniuuu...

7

Odp: Dlaczego wolisz nosić krótkie /długie włosy?

Kiedy byłam małą dziewczynką z włosami do pasa, nie znosiłam ich:) Czesanie, czesanie, mycie, zaplatanie, ciągnięcie przez kolegów z klasy, ech, to było straszne;) Myślałam wtedy, że wolałabym być chłopcem, bo im wszystko wolno i maja krótkie włosy, z którymi łatwo żyć...Kiedy w końcu mama pozwoliła mi samej zdecydować o swojej głowie, ani przez chwilę nie wahałam się uzyc nożyczek...Dzisiaj natomiast nie wyobrażam sobie swojego odbicia w lustrze bez włosów sięgających przynajmniej do łopatek - czułabym się po prostu nago, "łyso" można by rzec. Włosy są dla mnie symbolem kobiecości - wiem, wiem, stereotypy... - z krótkimi czułabym się nieswojo. Poza tym, już nieco bardziej racjonalnie, długie włosy są moim zdaniem...wygodniejsze;) Kiedy nie mam czasu, po prostu łapię je w kucyka lub zaplatam w warkocz i gotowe! żadnego układania, modelowania i tak dalej...No i mając długie włosy zawsze ma się wiele możliwości fryzur - wystarczy wizyta u fryzjera i zmiana gwarantowana...A z krótkimi - trzeba czekać latami;)

8

Odp: Dlaczego wolisz nosić krótkie /długie włosy?

Długie włosy to kwintesencja kobiecości, osobiście uważam, że tylko taka fryzura świadczy o klasie kobiety... Obecnie jest tyle sposobów żeby wzmocnić włosy że nie ma problemu z utrzymaniem dlugich włosów na odpowiednim poziomie. Z kolei nie lubię jak meżczyźni noszą długie włosy

9

Odp: Dlaczego wolisz nosić krótkie /długie włosy?

Tylko długie, bo w krótkich nie można wpiąć tylu kwiatów, nie można ich puścić na wiatr, i nie można się bawić końcówkami podczas romantycznej randki:)

10

Odp: Dlaczego wolisz nosić krótkie /długie włosy?

W podstawówce nosiłam krótkie włosy a potem jak prawie wszystkie moje koleżanki zapuszczałam je:) I tak już zostało, bo nie wyobrażam sobie siebie w krótkich włosach

11

Odp: Dlaczego wolisz nosić krótkie /długie włosy?

Osobiście wolę długie włosy ale są kobiety którym krótka fryzura odejmuje lat i pasuje bardziej.

12

Odp: Dlaczego wolisz nosić krótkie /długie włosy?

Lubie swoje długie włosy, które w upięciu tworzą piękną ozdobę. Kocham je pomimo tego, że czasem rankiem nie układają się zbyt szybko i powabnie. Dlaczego? Bo dzięki temu mnie motywują do przeprowadzenia pielęgnacji by ładnie, błogo wyglądały. Nie wyobrażam sobie większej przyjemności niż możliwości ich pachnących na wietrze rozpuszczenia, w warkocz splecenia dlatego nie skrócę ich nigdy na pewno!
(Z wyżej wymienionych powodów wole nosić długie włosy=)

SILOG na Facebook'u lubię jako: Dorotka Gargas
[url]https://www.facebook.com/dorotkagargas?ref=tn_tnmn[/url]

Zapisałam się do newslettera.
[email protected]

13

Odp: Dlaczego wolisz nosić krótkie /długie włosy?

Wolę nosić długie włosy, można tworzyć z nich prawdziwe dzieła sztuki fryzjerskiej. Są też polem do popisu dla naszej wyobraźni, ponieważ jednego dnia możemy spiąć je w piękny kok, nazajutrz przyjść w końskim ogonie, później w subtelnie pofalowanych lub intrygująco prostych. Jeżeli włosy są odpowiednio zadbane to nawet bez specjalnych zabiegów są cudowne. Rozpuszczone, bez ozdób czy lakieru też mogą kusić. wink

14

Odp: Dlaczego wolisz nosić krótkie /długie włosy?

ja również wole długie włosy są kobiece i piękne lubie gdy są zadbane muszą być przede wszystkim regularnie podcinane i zdrowe aby były lśniące i ładne

15

Odp: Dlaczego wolisz nosić krótkie /długie włosy?

Ja jestem świeżo upieczoną mamą i mi wygodniej jest mieć długie włosy, gdy nie mam czasu na żadną specjalną fryzurę robię sobie koka na czubku głowy i gotowe. Przy dziecku nie miałabym czasu na układanie krótkich włosów, zwłaszcza, że moje są cienkie to przy krótkich włosach bez odpowiedniego ułożenia są oklapnięte. Przy długich włosach ma się też więcej możliwości co do fryzur. Wolę długie zdecydowanie.

16

Odp: Dlaczego wolisz nosić krótkie /długie włosy?

Krótkie, czy długie? - to pytanie zadaję sobie od niepamiętnych czasów, a że wciąż nie znam na nie odpowiedzi, moje włosy są raz krótkie, a raz długie. Pod wpływem chwili, impulsu, fascynacji fryzurą, którą gdzieś lub u kogoś zobaczyłam, obcinam je, a potem (przeważnie z utęsknieniem) czekam aż odrosną. Gdy są już długie, zamiast napawać się ich widokiem, znów przewrotnie je obcinam. Obie fryzury mają swe plusy, mają też minusy. Z krótkim włosami jest z pozoru łatwiej. Krócej się je myje, krócej suszy, zdecydowanie mniej czasu zajmuje też ułożenie fryzury... lecz ich wybór jest zdecydowanie uboższy. Włosy długie dają zdecydowanie więcej możliwości. Można je kręcić, prostować, upinać, związywać, zaplatać, podpinać, używać grzebyków, spinek, opasek i dziesiątek innych fryzjerskich wynalazków. Krótkie, czy długie? - na to pytanie nie mam jednoznacznej odpowiedzi.

17

Odp: Dlaczego wolisz nosić krótkie /długie włosy?

Zdecydowanie wolę nosić długie włosy (ale też bez przesady, moje pośladki nie były nigdy świadkami spadających na nie kosmyków). Dlaczego? Dlatego, że w moim przekonaniu im dłuższe włosy, tym większy triumf w sytuacji, gdy uda się je poskromić. Po ułożeniu włosów (amatorską ręką!)  czuję się jak umęczona triumfatorka, gdzie wielkość triumfu wzrasta wprost proporcjonalnie do tego, w jakim stanie prezentują się moje włosy. Muszę dodać, że włosy owe upodobały sobie stawianie mnie codziennie wobec sporego wyzwania - tak, jakby sprawdzały, czy nieprzerwanie zwracam na nie należytą uwagę i ciągle o nie dbam. Gdy wstaję rano, to – przyznaję - znajduję je w formie mało reprezentatywnej, a już odstające we wszystkie strony świata falujące pasma zdają się być szyderczym śmiechem moich włosów ze wszelkich starań, jakie wkładam co dzień w ich pielęgnację. Dlatego, gdy spoglądam w lustro i stwierdzam, że włosy są względnie uładzone i utrwalone, to czuję się jak zdecydowana triumfatorka, która okazała się silniejsza w długiej i nierównej walce z własnymi (długimi!) włosami.

18

Odp: Dlaczego wolisz nosić krótkie /długie włosy?

Ja obecnie preferuję włosy krótkie. Łatwiej się je pielęgnuje, nie obciążają cebulek włosowych, szybciej schną po umyciu. Ponadto są bardziej ekonomiczne, bo jedną farbę używam na dwa farbowania. Dodatkowy plus to mniej zapchany odkurzacz. Włosy mam lekko kręcone, podatne do układania i nigdy nie musiałam poświęcać im dużo czasu na układanie. Od kilku lat noszę fryzury asymetryczne, w których się bardzo dobrze czuję i które odmładzają. Z jednej strony mam krótkie włosy odsłaniające ucho, a z drugiej, sięgające kości policzkowej. To znakomite rozwiązanie, połączenie dwóch długości włosów, bo głowa jest lżejsza i nie czuję się "chłopaciarą".

19

Odp: Dlaczego wolisz nosić krótkie /długie włosy?

Dla mnie najlepsze są włosy półdługie trochę za ramiona:) Dlaczego? Bo najlepiej się układają, dają wrażenie dużej objętości włosów bez konieczności tony lakieru.

20

Odp: Dlaczego wolisz nosić krótkie /długie włosy?

nie ważne czy krótkie czy długie
najwazniejsze - zadbane i lśniące wink i czyste
krótsze włosy łatwiej utrzymać wink
nie znoszę widoku zniszczonych długich włosów wink z odrostami, źle farbowane, przesuszane ;( to żaden seksowny widok
krótkie włsoy wink to szybszy czas suszenia, łatwiejsza pielęgnacja i możność pozwolenia sobie na profesjonalne droższe kosmetyki bo uzywamy ich bardzo mało

21

Odp: Dlaczego wolisz nosić krótkie /długie włosy?

Krótkie! od zadziornego mini irokeza, poprzez kokieteryjną dłuższą grzywkę spadającą na oczy, nonszalanckie baczki, nowocześnie wygolone boki, zawadiacko wystrzępiony tył aż do wygolonej w szale wściekłości "zapałki"! To moje hity ostatnich 15 lat!   
a tak naprawdę, to po prostu... jedna długość (tudzież jej brak) pasująca do moich cienkich i uklepanych strąków wink

22

Odp: Dlaczego wolisz nosić krótkie /długie włosy?

Ja tam zawsze wolałam długie, urodziłam się już z jakimiś tam dłuższymi włoskami niż inne dzieci i podobno z tego powodu na oddziale wszystkie pielęgniarki przyleciały mnie oglądać:) Więc i dziś lubię być w centrum uwagi pod tym względem i zawsze i układam moje loczki misternie żeby było czym przyciągnąć uwagę otoczenia:)

23

Odp: Dlaczego wolisz nosić krótkie /długie włosy?

Ja mam długie i jeszcze dalej zapuszczam. Uważam, że długie włosy są bardzo kobiece i do mnie akurat pasują

24

Odp: Dlaczego wolisz nosić krótkie /długie włosy?

Długie włosy dają mi więcej możliwości układania fryzur, mogę nosić spięte, rozpuszczone, zaplecione w różne warkocze czy koki, więc trudno by mi było się przestawić na monotonną krótką fryzurę

25

Odp: Dlaczego wolisz nosić krótkie /długie włosy?

Kwiaty we włosach potargał wiatr - śpiewali w starej piosence... Chociaż w zimę o kwiaty trudniej to i tak nie zrzekam się moich długich (35 cm) włosów, bo bardzo podobają się mojemu chłopakowi i przyznał, że to właśnie to one najpierw zwróciły jego uwagę na moją osóbkę... smile