1

Temat: Strony, na które trzeba uważać!

Ostatnio jest głośno o aferze związanej z działalnością sklepów 3czekolady .pl i 3 pierniki.pl, które kazały sobie słono płacić za samą rejestrację użytkownika i oglądanie towarów na stronie, o czym informowano w długim regulaminie, którego pewnie nikt nie czytał...
Jeśli znacie strony www, które lepiej omijać szerokim łukiem, żeby nie mieć takich problemów, to wpisujcie je tutaj! Takie ostrzeżenie pozwoli innym uniknąć kłopotów!

Ostatnio edytowany przez outside (2014-01-23 16:20:24)

2

Odp: Strony, na które trzeba uważać!

Wszelkie linki gdzie obiecują że zarobi się 17 tys. euro w miesiąc...

3

Odp: Strony, na które trzeba uważać!

taniezakupy.pl - w regulaminie jest że użytkownik wyraża zgodę na opłatę abonamentową 149 zł, a ta firma jest z Emiratów Arabskich...

4

Odp: Strony, na które trzeba uważać!

Moja koleżanka miała kłopoty przez te durne 3czekolady.pl
Wzięła udział w konkursie, przyszedł do niej mail, w załączniku była umowa, chciała od niej odstąpić, oni stwierdzili, że jest wiążąca mimo to, potem podwyższyli kwotę do zapłaty, przysłali fakturę. Poszła na policję, patrzyli na nią jak na kosmitkę, dopiero kiedy o oszustwie zrobiło się głośno to ktoś tam niby raczył się tym zająć, ale ile stresu to przyniosło...ech...

5

Odp: Strony, na które trzeba uważać!

A moja koleżanka przez pobieraczek.pl, też głośna sprawa

6

Odp: Strony, na które trzeba uważać!

Trzeba uważać na wszelkie strony z konkursami gdzie trzeba podać numer telefonu bardzo małym druczkiem jest zazwyczaj dopisane że będziemy otrzymywać ileś sms'ów na dzień i za każdy będziemy płacić

7

Odp: Strony, na które trzeba uważać!

Ja to ciągle dostaję takie zaproszenia do konkursów na komórkę, aż się boję czy któryś nie będzie płatny...

8

Odp: Strony, na które trzeba uważać!

Malinka ja zablokowałam takie sms-y na stronie swojej sieci, przychodziły nadal, opierniczyłam ich, napisałam, zablokowali to wreszcie.

9

Odp: Strony, na które trzeba uważać!

Mój kontakt z biurem obsługi operatora to jest temat na powieść kryminalną wink Ich podejście: Jak masz umowę na dwa lata to nie dyskutuj tylko cierp i płać...

10

Odp: Strony, na które trzeba uważać!

Bardzo dobry post. Z pobieraczkiem moja mama miała do czynienia.

11

Odp: Strony, na które trzeba uważać!

Często przeglądarka ostrzega przed stroną zainfekowaną, albo taką, która nie ma protokołu SSL - ja z takich od razu wychodzę!

12

Odp: Strony, na które trzeba uważać!

Nowe e-sklepy, gdzie nie ma pełnej informacji o firmie, często tak działają oszuści...

13

Odp: Strony, na które trzeba uważać!

Jak nie ma pełnego kontaktu do wlasciciela to nie kupuję a często jest tylko mail...

14

Odp: Strony, na które trzeba uważać!

Ostatnio na fb pojawiają się apele w sprawie porwanego dziecka czy napadniętej nastolatki i kierują na fejkowe strony typu pl-onet.com że niby tam jest film z porwania czy napadu, nie wolno tam wchodzić bo pewnie zainfekowane...

15

Odp: Strony, na które trzeba uważać!

> Caroline napisał/a:

> Nowe e-sklepy, gdzie nie ma pełnej informacji o firmie, często tak działają oszuści...

Tak! Nie ma kontaktu, nie ma adresu, albo jest jakiś podejrzany w regulaminie (o ile jest regulamin).