1

Temat: Fotograf na ślub i sesje plenerową !!

Cześć, szukamy fotografa i zastanawiam się nad studio. Koleżanka ich miała, i sesja była piekna. A wy co sądzicie korzystał ktoś z usług tego studia ?? a może inne ?

2

Odp: Fotograf na ślub i sesje plenerową !!

Na szczęście mam zawodowego fotografa w rodzinie i nie muszę się martwić, że jakiś "artysta-profesjonalista" zedrze ze mnie skórę za parę fotek wink

3

Odp: Fotograf na ślub i sesje plenerową !!

U mnie była ekipa zRetroFokus - jeśli chcesz mieć naprawdę niepowtarzalne zdjęcia to ich polecam - chłopaki mają naprawdę odlotowe pomysły smile

4

Odp: Fotograf na ślub i sesje plenerową !!

Nic w tej kwestii nie doradzę.

5

Odp: Fotograf na ślub i sesje plenerową !!

Ja polecam studio znajomej -fotografia ślubna szczecin
Ma dużo świeżych pomysłów i rozsądne ceny.

Aaaa i przepraszam, że się nie przywitałam.

6

Odp: Fotograf na ślub i sesje plenerową !!

Ale ja z Rzeszowa jestem - więc raczej nie skorzystam... wink

7

Odp: Fotograf na ślub i sesje plenerową !!

[quote=wittchen]Na szczęście mam zawodowego fotografa w rodzinie i nie muszę się martwić, że jakiś "artysta-profesjonalista" zedrze ze mnie skórę za parę fotek wink[/quote]

O szczęsciaro:)
Niektórzy to mają fart ha, nie powiem.
Myśmy swojego czasu w sieci po prostu szukali fotografa i kamerzysty, w serwisach, można sobie zobaczyć od razu "hurtem" filmiki różnych twórców i tam mozna sobie klikać miejscowość i po kolei "lecieć" filmiki i oglądać co tam kto oferuje. Zdecydowanie szybsze niż osobno chodzenie po stronach kamerzystów.

8

Odp: Fotograf na ślub i sesje plenerową !!

Jeśli chodzi o fotografa, to jego wybór w dużej mierze polega na żmudnym przeglądaniu portfolio (i cenników tongue) poszczególnych usługodawców. Trzeba wybrać nie tylko taką osobę, która robi ładne zdjęcia, ale i taką, która robi zdjęcia w odpowiadającym nam stylu. My z mężem np. chcieliśmy naturalne fotki, utrwalające piękne chwile oraz plener na łonie natury, niewymuszony, nie stylizowany. Znajomi z kolei mają fotki takie dość udziwnione, z sali mają zdjęcia z tym takim zakrzywionym obiektywem, że zdjęcie wygląda trochę jak bańka mydlana, a z pleneru mają zdjęcia w stylu industrialnym, nowoczesne. Są bardzo ładne, ale ja bym takich nie chciała, więc najważniejsze to dobrać tak fotografa, żeby Jego wizja zdjęć ślubnych nie mijała się z wizją młodej pary ;-))

9

Odp: Fotograf na ślub i sesje plenerową !!

Jak ma się dobry sprzęt to taką sesję może zrobić ktoś zaprzyjaźniony, nam robi  nasz przyjaciel.

10

Odp: Fotograf na ślub i sesje plenerową !!

Przede wszystkim należny ustalić z jakich okolic. Ja osobiście mam doświadczenie z fotografami tylko w okolicy Warszawy. Moje 2 pociechy się ślubiły [nie razem ze sobą oczywiście ;p ] rok temu i trochę tych fotografów przeoraliśmy. Mimo wszystko w protonofilowy najlepsze zdjęcia ślubne miało fotofaktory, wiec też na nich się zdecydowaliśmy. Zdjęcia super, było profesjonalnie, tylko trochę drogo.

11

Odp: Fotograf na ślub i sesje plenerową !!

[quote=lunar]Przede wszystkim należny ustalić z jakich okolic. Ja osobiście mam doświadczenie z fotografami tylko w okolicy Warszawy. Moje 2 pociechy się ślubiły [nie razem ze sobą oczywiście ;p ] rok temu i trochę tych fotografów przeoraliśmy. Mimo wszystko w protonofilowy najlepsze zdjęcia ślubne miało fotofaktory, wiec też na nich się zdecydowaliśmy. Zdjęcia super, było profesjonalnie, tylko trochę drogo.[/quote]
Hm, jeśli chodzi o Fotografów na terenie Warszawy to również mam doświadczenie. Słyszeliśmy o fotofaktory, ale to jest firma i była dość droga za moich czasów. Z powodu kosztów zdecydowaliśmy wynająć kogoś nieco tańszego, padło na Agatę Pietrzyk.
Jej fotografia ślubna stała na wysokim poziomie co pokazało jej portfolio na stronce, więc postanowiliśmy zaryzykować. Szczerze? To warto było bo stworzyła nam pamiątkę na całe życie po rozsądnej cenie.

12

Odp: Fotograf na ślub i sesje plenerową !!

Ja miałam fotografa, ale u mnie lepiej spisał się kamerzysta. Powstał z tego przepiękny film  clip42.com ta firma mi go zrobiła. Jak dal mnie najlepszą opcją pamiątki jest właśnie film. wink

13

Odp: Fotograf na ślub i sesje plenerową !!

Film zaczynamy doceniać po kilku latach, kiedy zdjęcia z pleneru nie oddają klimatu naszego wesela wink

14

Odp: Fotograf na ślub i sesje plenerową !!

Pewnie też dlatego żeby sobie przypomnieć jak to bylo miło kiedy w małżeństwie już tylko nuda i rutyna...

15

Odp: Fotograf na ślub i sesje plenerową !!

Ale takie wspólne oglądanie na pewno przywołuje same miłe wspomnienia i może oderwać od rutyny codzienności

16

Odp: Fotograf na ślub i sesje plenerową !!

Na ślubie koleżanki był dobry fotograf, ale nie pamiętam jak się nazywał. Za to miała fajny album ze zdjęciami . Fotografie są no mega przepiękne. Może się jej spytam jak ten fotograf się nazywał i napisze smile

17

Odp: Fotograf na ślub i sesje plenerową !!

Przecież dobrych fotografów nie brakuje. Ale to moim zdaniem jedna z bardziej trudnych profesji. Swego czasu oglądałam zdjęcia (znajomi ze studiów) jeśli ktoś szuka to naprawdę mogę polecić ich, bo bardzo kreatywni ludzie. Potrafią ze zwykłego miejsca zrobić coś pięknego, tyle, że trzeba się też zaangażować a nie podjeść do tego jak do - a odpękam te kilka zdjęć.

Ostatnio edytowany przez Wess (2014-02-01 21:11:53)

18

Odp: Fotograf na ślub i sesje plenerową !!

Ja bym wybrała fotografa, który robi niestandardowe sesje zdjęciowe. Coś z pomysłem, w jakiejś fajnej stylizacji

19

Odp: Fotograf na ślub i sesje plenerową !!

Przyjemna, chociaż ja chyba wolę takie całkiem tradycyjne, . Przynajmniej na własny ślub wolałabym taką sesję, ale rozumiem, że niektórzy lubią szalone.

Ostatnio edytowany przez a_grestowa (2014-12-24 13:31:14)

20

Odp: Fotograf na ślub i sesje plenerową !!

Jak już ktoś wcześniej wspomniał dobrych fotografów nie brakuje. No ale trzeba poświęcić trochę czasu, poszukać albo popytać wśród znajomych. Mnie np. podobają się zdjęcia tego fotografa. Z tego co się orientuje jest on z Krakowa ale może również dojechać do innego miasta.:)

21

Odp: Fotograf na ślub i sesje plenerową !!

Ja ze swej strony mogę polecić sprawdzonego fotografa z Rzeszowa i okolic. Naprawdę posiada wiedzę, doświadczenie i przede wszystkim odpowiednie podejście do Pary młodej. Sami się przekonajcie smile

22

Odp: Fotograf na ślub i sesje plenerową !!

Ja polecam Studio , które wykona również  wideofilmowanie. Na ich stronie jest ich portfolio także można zobaczyć czy ten typ zdjęć Wam odpowiada czy nie.

23

Odp: Fotograf na ślub i sesje plenerową !!

Moja siostra korzystała u usług Pana z Warszawy. Co prawda mieszka około 100 kilometrów od Warszawy, jednak Pan dojechał bez zbędnego narzekania.
Zdjęcia wyszły śliczne, przynajmniej mi się bardzo podobają wink

24

Odp: Fotograf na ślub i sesje plenerową !!

My z narzeczoną zamawiamy co prawda fotografa, ale poprosiliśmy dwóch jeszcze fotografów z rodziny, żeby porobili kilka fotek z perspektywy gościa smile

25

Odp: Fotograf na ślub i sesje plenerową !!

Myślę, że to trochę nie bardzo prosić gości o robienie fotek:)
Goście mają się bawić. Najlepszym rozwiązaniem moim zdaniem jest wynajęcie
fotografa i kamerzysty.
w zakładce oferta jest szczegółowo opisany każdy możliwy element, który w ramach zlecenia wykona kamerzysta.