1

Temat: Czym się różni psychiatra od neurologa?

Ponieważ wiedza zaczerpnięta z wikipedii okazuje się dla mnie zbyt ciężka do pojęcia, to spytam tutaj:
czym sie różni psychiatra od neurologa i czym zajmuje się  (spora baza lekarzy tej specjalności jest, ale nie kumam czym oni sie zajmują)?
Jak dla mnie to i jeden i drugi to człowiek "od nerwów" i zrozumiałam tylko tyle, że bodaj psychiatra jest od psychiki  a neurolog od kwestii "technicznych".
Ale czy tak jest naprawdę?
Ktoś wie?

2

Odp: Czym się różni psychiatra od neurologa?

Tak, można to ta ująć. Lekarz neurolog zajmuje się np problemami z przepływami impulsów elektrycznych w mózgu czy w nerwach, a psychiatra jest od zaburzeń psychicznych.

3

Odp: Czym się różni psychiatra od neurologa?

Psychiatra jest od przypadków beznadziejnych, neurolog od wyleczalnych...? wink

4

Odp: Czym się różni psychiatra od neurologa?

ninek ma racje - tak w skrócie można to ująć. Neurolog to jakby od biologii mózgu, a psychiatra od sfery psychicznej... smile

5

Odp: Czym się różni psychiatra od neurologa?

[quote=Size_36]Psychiatra jest od przypadków beznadziejnych, neurolog od wyleczalnych...? wink[/quote]

Ciekawie to określiłaś;)

6

Odp: Czym się różni psychiatra od neurologa?

U Psychiatry można się wygadać i dostaje się leki przeciwdepresyjne, a neurolog jest od głowy i daje skierowanie jak boli kręgosłup na badania.

7

Odp: Czym się różni psychiatra od neurologa?

Potwierdzam zdanie antykwy smile

8

Odp: Czym się różni psychiatra od neurologa?

Psychiatra zajmuje się problemami psychicznymi człowieka, natomiast neurolog zajmuje się chorobami bardziej cielesnymi, np jak ma się bóle głowy, albo właśnie kręgosłupa. Jeden jest od psychiki drugi od fizyczności i taka jest różnica smile

9

Odp: Czym się różni psychiatra od neurologa?

Specjalizacją. Serio...?

10

Odp: Czym się różni psychiatra od neurologa?

dobre pytanie i zastanawiające, ale ktoś wyżej dobrze określił big_smile

11

Odp: Czym się różni psychiatra od neurologa?

Coraz częściej ludzie korzystają z pomocy psychiatry - osobiście dla mnie to dobry nurt, bo problemy są i były, a świadomość o tych specjalistach bywała nikła i często błędna. Psychiatra zajmuje sie leczeniem zaburzeń różnego typu. Na jest napisane, jakie problemy dzieci i młodzieży trzeba konsultować z tym socjalistą. Akurat w tej klinice każdy może liczyć na wsparcie i diagnozę, a później skuteczną terapię. W przypadku nieletnich, zwłaszcza małych dzieci toi podstawa.

12

Odp: Czym się różni psychiatra od neurologa?

Neurolog i psychiatra to dwa różne pojęcia, nawet by mi nie przyszło ich ze sobą łączyć. Od kilku lat mam problemy neurologiczne, jednak dopiero w lutym trafiłam na świetnego neurologa z krakowskiej przychodni.  Miałam ciągłe osłabnie mięśni, od niedawna mam dobrane leki i dziś żałuję, że tak długo zwlekałam ze zmianą lekarza.

13

Odp: Czym się różni psychiatra od neurologa?

Psychiatria specjalizuje się w diagnozowaniu zespołu aspergera i autyzmu. Niestety wiele dzieci ma niepokojące objawy, a rodzice je ignorują. Na stronie  macie szczegóły wizyt, których celem jest diagnoza albo wykluczenie tych chorób. Im szybciej to się stanie, tym lepiej.

14

Odp: Czym się różni psychiatra od neurologa?

Neurolog zajmuje się problemami związanymi z obwodowym i ośrodkowym układem nerwowym - to tak najogólniej. Psychiatra zajmuje się zaburzeniami funkcjonowania mózgu o podłoży biochemicznym. Bardzo dobrze opisano to, czym zajmuje się neurolog w tym tekście łącznie z różnicą pomiędzy neurologią a psychiatria. Ten kto nie łączy tych dwóch specjalizacji w pewnym stopniu jest w błędzie, gdyż są sobie pokrewne.

Ostatnio edytowany przez Misia007 (2017-10-18 09:30:49)

15

Odp: Czym się różni psychiatra od neurologa?

Do psychiatry idzie się w stanie naprawdę poważnie zaburzonym, a do neurologa z każdym objawem niewłaściwego działania mózgu...

16

Odp: Czym się różni psychiatra od neurologa?

Czasem objawy psychiatryczne mają źródło neurologiczne, np. guz w mózgu powoduje napady agresji itp.

17

Odp: Czym się różni psychiatra od neurologa?

Obu najlepiej omijać z daleka i nie mieć takich problemów...