1

Temat: Trądzik po okresie dojrzewania

Jest tyle sposobów na trądzik, a jednak wiele osób boryka się z tym problemem latami.
Nie sądziłam, że po okresie dorastania nadal będą wyskakiwały mi na ciele krosty.
Nie chcę truć się lekami przepisanymi przez dermatologa, więc szukam innych możliwych sposobów.
Ma ktoś podobny problem ?
Jakie leczenie jest skuteczne w wieku powyżej 24 lata ?
Znalazłam dietę i sposoby leczenia. Od czego zacząć ?

2

Odp: Trądzik po okresie dojrzewania

Na pewno trzeba zmienić dietę, przeanalizować tryb życia oraz stosowane do tej pory kosmetyki. Myślę jednak, że niezbędna będzie konsultacja z Dermatologiem, który zdiagnozuje problem i zaleci odpowiednie leczenie.

Polecam ci także źródło do poczytania o trądziku, przyczynach jego powstawania, a także metodach leczenia:


Pozdrawiam!

3

Odp: Trądzik po okresie dojrzewania

przede wszystkim zmiana diety

4

Odp: Trądzik po okresie dojrzewania

Jak nie jest bardzo nasilony to odpowiednia higiena i stosowanie ziół powinny wystarczyć, po prostu trzeba go przeczekać...

5

Odp: Trądzik po okresie dojrzewania

Zauważyłam, że im mniej komputera i więcej wody tym mniej krost na twarzy, dekolcie, plecach. Zauważyłam też, że po imprezach, na których piłam alkohol, dostawałam rano pryszczy :-(

6

Odp: Trądzik po okresie dojrzewania

Jak odstawię komputer i imprezy to co mi zostanie z tego życia...? To już wolałabym  mieć krosty i poszaleć smile

7

Odp: Trądzik po okresie dojrzewania

Hhahahaha, dobre to było big_smile
Ja teraz mam krosty na ramionach i plecach związane z problemami hormonalnymi sad

8

Odp: Trądzik po okresie dojrzewania

A próbowałaś to czymś smarować?

9

Odp: Trądzik po okresie dojrzewania

A gdzie masz te krosty ?
Na twarz mogę Ci polecić EFFACLAR DUO +
Faktycznie jest mniej syfków na twarzy i znikają przebarwienia.

10

Odp: Trądzik po okresie dojrzewania

Mi wyszło to na ramionach, karku i plecach, pokazywałam dermatolożce, mam skierowanie do endokrynologa. Jedyne co pomagało jakoś to smarowanie medidermem, bo wcześniej próbowałam pastą cynkową.
W ogóle to ta pasta cynkowa to fajna rzecz, choć niektóre dziewczyny smarują tym całą buzię żeby pryszczy nie było i trochę za bardzo to wysusza skórę, ja używam jak przed okresem mi coś tam wyskoczy smile i tylko miejscowo.
Z kolei mediderm to krem dermatologiczny, emolient i jak dla mnie cudowny dermokosmetyk,  bez recepty, a zaczęłam stosować na wysypkę i od tej pory smaruję zawsze miejsca suche, problematyczne, a krostkami, podrażnione depilacją itd. bo ogólnie to jest to środek do pielęgnacji skóry atopowej lub z różnymi chorobami jak łuszczyca na przykład.

11

Odp: Trądzik po okresie dojrzewania

Moja siostra to nawet pastą do zębów smarowała krostki na cała noc aż sobie poparzyła skórę

12

Odp: Trądzik po okresie dojrzewania

O własnie, też słyszałam o paście do zębów i jeszcze o papce robionej z polopiryny ze względu na kwas acetylosalicylowy.

13

Odp: Trądzik po okresie dojrzewania

Co do pasty, ostatnio piszą że colgate total ma substancje rozwijające komórki raka...Więc lepiej się nią nie smarować...

14

Odp: Trądzik po okresie dojrzewania

Uhm... gdzie ich nie ma? W wodzie, powietrzu, w praktycznie wszystkim co jemy... a to potwierdzone jakiś badania są?

15

Odp: Trądzik po okresie dojrzewania

też o tym czytałam i zastanawiam się czy ta afera to nie sprawka konkurencji np. z colodenta wink

16

Odp: Trądzik po okresie dojrzewania

Mi także przeszło to przez myśl, ale czy naprawdę posunęliby się do takiego czegoś? Przecież reklamy bywają na tyle skuteczne, że chyba nie ma potrzeby uciekania się do rozpuszczania takich plotek.
Na pewno to wiem jedno - jeśli jakiś składnik pasty do zębów jest tak skuteczny w zwalczaniu trądziku, to jest on wykorzystany w produkcji kosmetyków, dermokosmetyków i leków przeznaczonych do walki z nim i można sięgnąć po łatwo dostępne w każdej aptece i drogerii środki przeciwtrądzikowe.

17

Odp: Trądzik po okresie dojrzewania

Biznes to biznes, bywały i gorsze sposoby na wykończenie konkurencji tylko czarny PR... Np jeden piekarz drugiemu podrzucał chleb z myszą w środku:)

18

Odp: Trądzik po okresie dojrzewania

Na trądzik dobre jest powstrzymywanie się od ostrych potraw... Mało kto o tym wie a to ważna sprawa

19

Odp: Trądzik po okresie dojrzewania

Od kiedy pamietam jem ostre potrawy poczynajac od duzej ilosci chilii w posilkach po sosy typu salsa oraz tabasco smile i jakos nigdy nie mialam problemow z tradzikiem wiec to chyba zalezy

20

Odp: Trądzik po okresie dojrzewania

To samo mówi się o czekoladzie i ketchupie. O ile ketchup ze sklepu to mocno przetworzone świństwo nafaszerowane chemikaliami (i tak topię w nim frytki), to czekolada chyba nie jest aż taka zła. A zauważcie, że w temacie trądziku wciąż przewija się cynk i z całą pewnością warto jeść produkty, które go zawierają.

Milagro... albo opowiadali na mieście o innych dodatkach do ciasta, nie? big_smile Hue hue hue

21

Odp: Trądzik po okresie dojrzewania

Trądzik trzeba przeczekać, a od czekolady i ketchupu jeszcze nikt nie umarł:)

22

Odp: Trądzik po okresie dojrzewania

Jak akurat nie było postu to pół biedy, a tak to pobożne babcie miałyby grzech ciężki smakując mysie mięso w wielki piątek:)

23

Odp: Trądzik po okresie dojrzewania

a może ziola naprawdę sporo pomaga tylko trzeba stosować regularnie

24

Odp: Trądzik po okresie dojrzewania

np można pic dziurawiec tylko ni przy tabletkach bo on likwiduje działanie antykoncepcyjne wink

25

Odp: Trądzik po okresie dojrzewania

Czytaliście ? Czy to rzeczywiście pomaga?