1

Temat: Ciąża po poronieniu

Wszystkie pary planujące ciążę oraz pary z niepowodzeniami rozrodu zapraszamy na Genetyczną „Białą Sobotę”. Spotkanie będzie miało miejsce 19. października w godzinach od 9:00 do 14:00.

Przyjdź i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji genetycznej!

2

Odp: Ciąża po poronieniu

standardowo należy odczekać od 3 do 6 miesięcy po poronieniu, chyba że był jakiś problem zdrowotny, wtedy lekarz zadecyduje inaczej.

3

Odp: Ciąża po poronieniu

2 razy poroniłam i bardzo obawiałam się zajścia w ciąże, a raczej bardziej tego, że kolejny raz nie donoszę ciąży. Chciałam jak najlepiej się do tego przygotować, godzinami czytałam książki o ciąży, radziłam sie znajomych, bardzo często rozmawiałam ze znajomym lekarzem. Przed i w czasie ciąży brałam taki suplement. Za trzecim razem udało mi się donosić ciąże, ale każdego dnia obawiałam się tego, że stanie się to, co za 2 pierwszymi razami.

4

Odp: Ciąża po poronieniu

A moja koleżanka odwrotnie, bardzo chciała szybko zapełnić tę pustkę, jaką czuła wtedy...

5

Odp: Ciąża po poronieniu

Nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Ja jednak uważam że nie ma co się załamywać i jak ma się kochającego partnera u boku to wszystko się zniesie. Moja siostra 3 razy poroniła. Uważała, że już nic z tego. Starali się dość długo, on monitorowała swoją owulację w domu i u ginekologa przez USG. Ciąża pojawiła się spontanicznie jak się tego nie spodziewali i chyba tak miało być!

6

Odp: Ciąża po poronieniu

Kobiety dążą do szybkiego zapełnienia pustki, jaką czują po stracie ciąży...

7

Odp: Ciąża po poronieniu

Najgorsze, że instynkt macierzyński przesłania im realia, w jakich żyją. Znam kobiety, które mają fatalnych partnerów i brak oparcia w nich, a mimo to 'muszą' mieć 2-3 dzieci. A kto na nie później zarobi, to już nie myślą.