101

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Mam ochotę na kolorowy makaron, chyba go dzis kupię a jutro wyczaruję pyszną sałatkę

102

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

a u mnie dziś zupa krem z resztką topinamburów, które przezimowały smile

na drugie ryba z ziemniakami i kapustą kiszoną smile

103

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Dzisiaj był ryż basmati + kawałki piersi kurczaka w ziołach (majeranek, oregano, tymianek) i przecierze pomidorowym + sałatka na ciepło (starta marchewka i pietruszka; ugotowane buraki; pomidor; oliwa z oliwek -> całość podduszona).
Na jutro planuję makaron pełnoziarnisty z warzywami.

104

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

[quote=Iwona-bloguje]Dzisiaj był ryż basmati + kawałki piersi kurczaka w ziołach (majeranek, oregano, tymianek) i przecierze pomidorowym + sałatka na ciepło (starta marchewka i pietruszka; ugotowane buraki; pomidor; oliwa z oliwek -> całość podduszona).
Na jutro planuję makaron pełnoziarnisty z warzywami.[/quote]

Jednak makaron zrobię jutro. Dzisiaj coś o wiele pyszniejszego, czyli danie w całości z wykorzystaniem piekarnika: plastry ziemniaków obtoczone w koperku + kurczak w "pomyśle na soczystego kurczaka z papryką i ziołami" + pokrojone w słupki marchewki i pietruszka w przyprawach (majeranek i tymianek) <3

105

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ja dzisiaj zrobiłam gołąbki z ziemniaczkami smile

106

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Naszło mnie na wypróbowanie kotletów z kaszy jaglanej. Chyba zrobi jutro wersję z groszkiem. Do tego pewnie jakiś omlecik z warzywami <3

107

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ryba smażona, frytki, surówka z kiszonej kapusty, kompot truskawkowy.

108

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Dziś był u mnie gulasz wołowy z dużą ilością papryki, marchewki i cebuli oraz kasza gryczana i surówka z białej kapusty smile

109

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

O, to był obiad smaczny, zdrowy i kolorowy.

110

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Za chwilkę biorę się za przygotowanie kaszy jęczmiennej, którą wymieszam z duszonymi warzywami (marchew, pietruszka, groszek konserwowy, pomidory + przyprawy) oraz dorsza na parze (w dużej ilości koperku), którego też jeszcze chwilę podduszę z całością <3

111

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Były u mnie pierogi ruskie z omastą i z kwaśną śmietaną.

112

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Dziś zapiekanka warzywno-serowa, cała rodzina ją uwielbia;)!

113

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ogórkową dzis zrobiłam, z pierwszych kiszonych w tym roku!

114

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

U mnie były ziemniaczano-twarogowe knedle ze śliwkami z patelni smile Tak eksperymentalnie, aczkolwiek udanie smile

115

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Mam świetny wypróbowany przepis na zupę cebulową od Magdy Gesller
do tego podaję również przepis na chleb domowej roboty
wwwmowimyjak.pl/styl-zycia/kuchnia/jak-upiec-chleb-w-domu

Smacznego !!!

116

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Chleb jednak wolę z mojej ulubionej piekarni:) Ale obiad zrobię sama - będzie gulasz:)

117

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

U mnie dzisiaj ryż basmati z curry + pierś z kurczaka + sałatka (kapusta pekińska, pomidor, rzodkiewka, pestki dyni) smile

118

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ja ostatnio unikam drobiu przez te afery z antybiotykami, więc na obiad będzie stek z wołowiny i dużo pikantnego sosu.

119

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Dzisiaj miałam zupę z botwinki. na jutro planuję naleśniki z twarogiem i domowym musem jabłkowym. Pychotka smile

120

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

ooo... narobiłaś mi ochoty na naleśniki wink

121

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

A ja dziś zrobiłam zupę ogórkową smile Dawno nie jadłam smile

122

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ja też ale wolę jednak pomidorową, bo te sklepowe przeciery ogórkowe mi nie wchodzą

123

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Dzisiaj ryż brązowy z duszonymi kawałkami piersi kurczaka i zestawem surówek smile

124

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Zobacz te przepisy
wwwmowimyjak.pl/styl-zycia/kuchnia/jak-zrobic-dobre-placki-ziemniaczane,17_53807.html
wwwmowimyjak.pl/styl-zycia/kuchnia/jak-zrobic-nalesniki-dla-dzieci-5-pomyslow-na-nalesniki-przepisy-dla-dzieci,17_51646.html

125

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

U mnie dziś rosół z dodatkiem ostrej mielonej papryki, bo przy tej pogodzie muszę się czymś rozgrzewać....