1

Temat: Jak najlepiej posadzić zioła i przyprawy?

Mam pytanie odnośnie sadzenia ziół i przypraw - nie mam ogrodu, już jest ciepło - czy mogę wystawić w donicach na schodach na zewnątrz?

2

Odp: Jak najlepiej posadzić zioła i przyprawy?

Ja siałam z nasion - dosyć słabo wschodziły ale jakoś urosły - bazylię, oregano, cząber i rozmaryn. Najsłabiej "wyszedł" rozmaryn. Najpierw trzymałam w domu ale jak już zrobiło się cieplej to wyniosłam na balkon. Rosną tam od około połowy kwietnia (na kilka dni wniosłam na klatkę gdy temperatura w nocy spadała ok. 0 stopni) i mają się dobrze.
Więc moim zdaniem mozesz je śmiało wystawiac na zewnątrz

3

Odp: Jak najlepiej posadzić zioła i przyprawy?

Ja wykorzystałabym je jako dekorację kuchni smile Fajnie to wygląda. Widziałam doniczki na zioła w kształcie takich malutkich wiaderek. Super!

4

Odp: Jak najlepiej posadzić zioła i przyprawy?

No to do roboty, na co czekasz? Masz wakacje przecież to możesz się przy dekoracji domu udzielać:)

5

Odp: Jak najlepiej posadzić zioła i przyprawy?

Nie pomogę Ci w tej kwestii.

6

Odp: Jak najlepiej posadzić zioła i przyprawy?

fajnym rozwiązaniem są zioła ze sklepu.. ale niestety nie na dłużej.
nawet jak przesadzimy je do doniczek, to padną. są ponoć dość mocno nawożone.

7

Odp: Jak najlepiej posadzić zioła i przyprawy?

Wiadomo, są w słabej ziemi to muszą być "dokarmiane"... ja tam sama je wysiewam do doniczek, przynajmniej wtedy wiem co jem....

8

Odp: Jak najlepiej posadzić zioła i przyprawy?

U mnie rosną w ogródku, już są całkiem duże, a wysadzałam w maju z małych doniczek do gruntu żeby szybciej wyrosły bo wiosna długo była za zimna

9

Odp: Jak najlepiej posadzić zioła i przyprawy?

Nie mam ręki do takich upraw, ale często kupuję zioła i polecam jak ktoś a cierpliwość czekać aż urosną:)

10

Odp: Jak najlepiej posadzić zioła i przyprawy?

Ja dodaję dużo ziół do potraw bo wtedy mniej trzeba solić

11

Odp: Jak najlepiej posadzić zioła i przyprawy?

U mnie sól często zastępuje kminek i majeranek, dają taki posmak który nie wymaga dosolenia

12

Odp: Jak najlepiej posadzić zioła i przyprawy?

Obecnie hodujemy bazylię, pietruszkę, tymianek i papryczki chili big_smile

13

Odp: Jak najlepiej posadzić zioła i przyprawy?

ja chyba zdecyduję się kupić i zasadzić taka ogromną bazylię ogrodową. czy do doniczek sypiecie najpierw keramzyt?

14

Odp: Jak najlepiej posadzić zioła i przyprawy?

Bazylia ogrodowa to chyba jest do gruntu a nie do doniczki?

15

Odp: Jak najlepiej posadzić zioła i przyprawy?

Dlaczego? W doniczce poprostu mniejsza urośnie:)

16

Odp: Jak najlepiej posadzić zioła i przyprawy?

I dobrze, że mniejsza smile Nie zdążyłabym jej wykorzystać, gdyby urósł mi olbrzym big_smile

17

Odp: Jak najlepiej posadzić zioła i przyprawy?

Bazylia przynajmniej u mnie jest dodawana do wielu dań, więc proponuję ją polubić, wtedy nie zdąży urosnąć:)

18

Odp: Jak najlepiej posadzić zioła i przyprawy?

Wiecie co, kurcze, ja w tym roku założyłam ogródek warzywny i wydzieliłam sobie kącik na zioła, ale...jak byliśmy w podróży poślubnej, to w kraju dużo deszcz padał i po powrocie okazało się, że w ogródku zrobił mi się prawdziwy busz. Nie śmiejcie się, ale nie byłam w stanie odróżnić ziół od chwastów, rośnie mi tam dalej taka gęstwina, ale chyba to wszystko wykopię, a za rok posadzę na nowo - i urlop zaplanuję w innym terminie tongue

19

Odp: Jak najlepiej posadzić zioła i przyprawy?

Trzeba było wyrywać po kolei i wrzucać do zupy, a potem degustować czy da się zjeść:)

20

Odp: Jak najlepiej posadzić zioła i przyprawy?

Haha, a gdyby coś z tego okazało się trujące? ;-))) wolę posadzić to na nowo tylko już nie w tym roku tongue

21

Odp: Jak najlepiej posadzić zioła i przyprawy?

W małych ilościach żadna roślina nie zabije, najwyżej będziesz miała wizje... Chyba że zrobisz z tego sałatkę i będziesz jeść codziennie:)

22

Odp: Jak najlepiej posadzić zioła i przyprawy?

Na moim balkonie co roku rosną: tymianek, bazylia, oregano, koper

23

Odp: Jak najlepiej posadzić zioła i przyprawy?

balkon to doskonałe miejsce na zioła, zawsze pod reką i w dodatku jak pachną

24

Odp: Jak najlepiej posadzić zioła i przyprawy?

Ja ostatnio rozglądałam sie za jakimiś fajnymi doniczkami na taras ale w sklepach nie ma dużego wyboru ;/

25

Odp: Jak najlepiej posadzić zioła i przyprawy?

Teraz na pewno nie bo nie ma przecież sezonu na takie rzeczy. Za to możesz sobie poszukać w sklepach internetowych.

Na stronie możesz sobie zamówić donice podświetlane led. Świetnie prezentują sie na zakrytym tarasie.Mam je u siebie w ogrodzie i powiem Ci,że prezentują się naprawdę fajnie oraz oryginalnie. Szczególnie wieczorami kiedy stanowią główny element wystroju tarasu. Może nie jest to taki niewielki koszt ale takie same donice widziałam w sklepach stacjonarnych w o wiele wyższej cenie niż tutaj w sieci.