51

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Tak, bo kojarzy się z beztroskim dzieciństwem... Starsi ludzie też z sentymentem wspominają komunę bo byli wtedy młodzi i nic ich nie bolało smile

52

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Barbie ma rację. Jak ja zaczęłam chodzić do szkoły to był to ostatni rok istnienia fartuszków i to tylko na początku roku szkolnego, bo do półrocza to nikt ich już na sobie nie miał. Ale nawet po fartuszku było poznać, bo jedne były skromne i proste, inne wiązane tak jak kucharskie i z mnóstwem falban w groszki.

53

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

lepiej niech każdy ubiera sie jak chce, przymus nic nie rozwiąże

54

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Powinny być tylko przestrzegane normy dotyczące za krótkiego dołu i zbyt głęboko wyciętej góry. Nie każdy potrafi się ubrać, nie każdy orientuje się, że do szkoły wypada przyjść ubranym inaczej niż na dyskotekę lub imprezę na plaży albo randkę we dwoje.

55

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Zgadzam się z przedmówcą.

56

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Sama się uczę jeszcze i w szkole niedawno wprowadzono mundurki, na szczęście są to same żakiety... Według mnie to jest głupie, a najgorsze, że do wybory były żakiety z dwóch firm, tańszej i droższe. Oczywiście, że różnią się jakością. Ale najgorsze to, że nawet są inne odcienie granatu i guziki! Mundruki są po to, by wszyscy byli tacy sami, a tutaj zrobili jeszcze większy absurd.
Ogólnie w mundurkach znajduję więcej minusów, niż plusów.

57

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

To nie wojsko, niech młodzież wyraża siebie poprzez różne stroje

58

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Przecież młodzież może sama zaprojektować mundurki,myślę że dyrekcja by na to przystała

59

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

[quote=milagro]Przecież młodzież może sama zaprojektować mundurki,myślę że dyrekcja by na to przystała[/quote]
Ja pamiętam swoje czasy w gimnazjum.Mieliśmy akcję młodzież projektuje mundurki.Powstało kilka propozycji a potem sami wybraliśmy najlepszy.Dyrekcja nie robiła problemów.

60

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

W gimnazjum przez rok chodziłam w mudnurku. Składał się on z granatowej koszulki made in china, po paru praniach wyglądała jak ściera. Do tego była bluza, która kosztowała 70 zł, nawet raz jej nie założyłam, mój tata w niej chodzi.. Najlepsze jest to, że wszystko było męskie.
Takie mundurki były krzywdą, a nie przywilejem szkoły.
Zgodziłabym się na mundurki, ale gdybym miała coś do powiedzenia jak miałyby one wyglądać.

61

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Koniecznie szkola chciała Was w ryzach utrzymać - wyglądaliście pewnie jak skazańcy w Guantanamo wink

62

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

W szkole nie powinno się podkreślać sexapilu, to chyba miała na myśli dyrekcja smile

63

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

[quote=paubia]W gimnazjum przez rok chodziłam w mudnurku. Składał się on z granatowej koszulki made in china, po paru praniach wyglądała jak ściera. [/quote]
Moja siostra dostała coś w kolorze ściery, kilka rozmiarow za duże, o kilkadziesiąt złotych za drogie i wyglądające tak jak napisałaś nawet bez prania.

64

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Mundurki były wtedy "modne' to i musiały kosztować wink

65

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Powiem szczerze, ze zagraniczne mundurki jakie można zobaczyć na filmach to mi się podobają. te marynarki i kraciaste spódniczki, swetry itd., tzn. na niektorych są wyzywające, ale szkoły mogłyby wymagać określonej długości minimalnej takiej spódniczki.
Heh, w Hogwarcie też były ok te mundurki big_smile

66

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Szkocki styl dla nastolatków jest ok smile

67

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

W szkołach nie powinno być mundurków, bo uczniowie wg mnie nie czują się w nich swobodnie, jak ktoś chce założyć kolorową koszulkę męską i tym wyraża siebie i nie ma na niej jakichś obraźliwych i odrzucających symboli to ok, niech każdy chodzi w tym w czym chce smile

68

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Jakieś gustowne mogłyby być

69

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Mundurki niczego nie zmienią. Chyba każdy rozumie, że oprócz mundurków dzieci noszą mniej lub bardziej firmowe plecaki, piórniki, stroje na wf i td.

70

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Jacy rodzice takie dzieci, taka jest prawda... Przecież to rodzice im kupują wszystko do szkoły

71

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Ja jestem na tak dla mundurków, które bardziej służą do zachamowania zapędów rodzicó, by ich dziecko było coraz lepiej - drożej ubrane.

72

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

justyna w starszej klasie taki sam miałam,a w młodszej czarny z tyłu wiązany z falbankami .Myślę ,że nie było by rewii  mody w szkolenie których dzieci nie stać na markowe ciuchy .

73

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Nie byłoby podziału na dzieci ,ani rewii mody ,wychowałam się na nich nie było ,aż tak źle

74

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

W szkołach mundurowych tak, ale poza tym nie należy tłamsić indywidualności dzieci. Różnice w statusie materialnym są widoczne i i\w innych sprawach w szkole, nie tylko w ubraniu...

75

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Nawet jak był obowiązek to mało kto je nosił tak naprawdę. Za moich czasów były też fartuszki, granatowe paskudztwo z ortalionu, brrr!