1

Temat: Urządzanie mieszkania

Dziewczyny, swoje domy urządzacie same czy z czyjąś pomocą? Przyznam, że w ogóle nie znam się na dekorowaniu i tak pomyślałam, żeby zlecić zadanie firmie specjalizującej się w tym. Myślicie, że warto? I czy, któraś z was korzystała z tego typu usług? Mieszkam w Łodzi, więc poszukuję firmy właśnie stąd. Dużo osób polecało mi Anna Interiors. Przejrzałam galerię na firmowej stronie  i muszę przyznać, że zdjęcia zrobiły na mnie spore wrażenie. Marzy mi się dom urządzony właśnie w takim nowoczesnym stylu.

2

Odp: Urządzanie mieszkania

Ja zawsze sama urządzam, nie wierzę żeby ludzie którzy nie nie znają mogli wiedzieć czego naprawdę potrzebuję w kwestii urządzenia mieszkania

3

Odp: Urządzanie mieszkania

Warto się poradzić kogoś kto ma pojęcie o aranżacji a potem wybrać to co się nam najbardziej podoba:)

4

Odp: Urządzanie mieszkania

ja tam najbardziej polegam na własnym guście:)

5

Odp: Urządzanie mieszkania

Mnie doradzała siostra, plastyczka z wykształcenia:)

6

Odp: Urządzanie mieszkania

Ostatnio w salonie trochę  zmieniam wystrój ,ale oglądam programy  i pisma (np. m jak mieszkanie), są pomocne jeśli chodzi o najmodniejsze trendy

7

Odp: Urządzanie mieszkania

Można samemu się bawić, ale wtedy trzeba mieć satysfakcję, nie z wyglądu końcowego, ale z własnej pracy i tego, że ma się kąt w domy zrobiony własnoręcznie. Bo raczej pierwszy lepszy laik nie zrobi pokoi, które wyglądają tak: wwwhomebook.pl/nowoczesny-przedpokoj Tym się zajmują profesjonaliści i biorą za to odpowiednie/sowite wynagrodzenie

8

Odp: Urządzanie mieszkania

Czasem wystarczy do tego sam talent, uwierz:)

9

Odp: Urządzanie mieszkania

Też bym nie wydawała pieniędzy na "profesjonalistę", lepiej kupić sobie  dodatkowy ładny mebel

10

Odp: Urządzanie mieszkania

A co jeśli projektant ma inny gust niż właściciel?...

11

Odp: Urządzanie mieszkania

Ja też bym nie wydawała kasy na projektanta, szkoda kasy, zwłaszcza, że w sieci wiele jest portali z inspiracjami.Bierzesz, przeglądasz pomysły na wnętrza, jak Ci się coś spodoba, to na stronie są informacje, gdzie można kupić dane meble i dodatki i ile kosztują, przechodzisz na strony konkretnych sklepów i zamawiasz, a później odwzorowujesz wnętrze, albo dodajesz jeszcze coś od siebie i praktycznie zerowym kosztem masz urządzone mieszkanie tak, jak chcesz :] Tacy projektanci wnętrz to może się sprawdzają w hotelach, gdzie trzeba dużo pomieszczeń w jednym stylu urządzić tongue

12

Odp: Urządzanie mieszkania

Jeśli nie masz na to czasu czy pomysłu, to ok, ale teraz jest tyle czasopism i podpowiedzi w necie ze mnie osobiście byłoby szkoda kasy na projektanta, którą można wydać na jakiś ładny mebel...

13

Odp: Urządzanie mieszkania

Też nie skorzystałabym z usług projektanta. Jest tyle inspiracji, że chyba troszkę szkoda wydawać pieniądze

14

Odp: Urządzanie mieszkania

Ja akurat mam dobrze, bo mi pomaga znajoma projektantka, a że znamy się od lat, kwestia rozbieżnego gustu nie jest problemem. Niemniej jednak uważam, że profesjonalista przede wszystkim powinien się dostosować do potrzeb klienta. paulagracja.pl - jak macie czas, to rzućcie okiem.

15

Odp: Urządzanie mieszkania

Dla mnie odpowiednia lampka do salonu- to zawsze dobre rozwiązanie na ciekawy dodatek i zarazem nastrojowe oświetlenie. Znalazłam stronkę 2bm.pl  gdzie jest duży wybór asortymentu i przystępne ceny

16

Odp: Urządzanie mieszkania

Ja sama robiłam swoje mieszkanie, w internecie jest tyle pomyslów, że naprawdę nie jest to trudne a to co zaoszczędziałam na projektanie włożyłam w efektowne dodatki:)

17

Odp: Urządzanie mieszkania

Również jestem zdania, że kopalnią pomysłów jest Internet. Wystarczy "wyguglać", by znaleźć inspiracje - nie warto płacić zawodowcom, chyba że mamy luksusowy dom/apartament i zależy nam na opinii tzw. "towarzystwa".
Ja samemu urządzałam w zeszłym roku kuchnię i salon, korzystając właśnie z galerii w necie oraz kierując się poradami firm wykonujących remont. I tu jest bardzo ważna kwestia, czyli odpowiedni wybór wykonawcy. W moim mieszkaniu została mi do wyremontowania łazienka, więc tak samo, jak poprzednio, szukam w sieci ciekawych aranżacji ścian i designu mebli. Podobają mi się nowoczesne, ciekawe na wymiar robi firma Noclaf, która przyjmuje także do realizacji autorskie projekty klientów. Wszystko załatwia się przez Internet, co powoli staje się już standardem. Dla mnie bomba.

18

Odp: Urządzanie mieszkania

super, chciałabym taki mieć u siebie!

19

Odp: Urządzanie mieszkania

Z braku czasu do urządzenia mieszkania zatrudniliśmy architekta. Mamy małe mieszkanie, nie wiedzieliśmy jak je urządzić. Architekt świetnie sobie z tym poradził. Mamy nowoczesne mieszkanie w fajnym stylu. Najbardziej podoba mi się kuchnia w kolorze błękitu smile

20

Odp: Urządzanie mieszkania

My sobie sami urządziliśmy i każdemu pomieszczeniu dodaliśmy ciekawego charakteru. Do sypialni daliśmy taką fototapetkę . Mąż wybierał ;P Dopiero po zamówieniu zauważyliśmy, że można wgrywać też u nich swoje zdjęcia, byłoby jeszcze ciekawiej, ale to zaś następnym razem smile

21

Odp: Urządzanie mieszkania

Pomoc profesjonalnego dekoratora wnętrz wbrew pozorom nie jest aż tak bardzo droga, więc warto wziąć to pod uwagę.

22

Odp: Urządzanie mieszkania

Ja polecam zaprojektować sobie wszystko w programie samodzielnie. Można kombinować z ustawieniami i zrobić wszystko według własnego uznania, inspiracji w sieci można znaleźć masę, a tutaj jest program, który pozwala zaplanować wnętrze

23

Odp: Urządzanie mieszkania

My całe mieszkanie urządzaliśmy sami i jestem z tego powodu bardzo dumna smile Wyszło świetnie! Musimy jeszcze tylko zamówić meble drewniane , poskręcać je i możemy się wprowadzać big_smile Pewnie do końca tygodnia wszystko ogarniemy i niedziela będzie na swoim.

24

Odp: Urządzanie mieszkania

Ja też zawsze sama kombinuję i urządzam. Całe swoje mieszkanie urządziłam w fajnym nowoczesnym sklepie . Nie żałuję i jestem naprawdę bardzo zadowolona. Myślę, że warto jest się czasem kogoś poradzić, coś podpytać, ale nie koniecznie trzeba w tym celu zaraz wynajmować projektanta i płacić jak za zboże ;p

25

Odp: Urządzanie mieszkania

A z czego jest zrobiona?